• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

brzdy Brzdový pedál - vrzání pedálu při povolení

P3Ci

výkonný člen KLANu
118
Ahoj klane,, potřebuji poradu,...

měl jsem auto na technický, a měnili mi v mazdě komplet zadní třmeny..
Bohužel 5 dní před technickou, nedali mi čas to rozhýbat a vztekali se že mi přibržďují kola.
Tak jsem jim musel nechat 20000 navíc za komplet třmeny :(

Nicméně, mám teď tento neduh, viz video, při povolení brzdového pedálu - pedál vrže, když vypnu motor to zavrzání jde slyšet i z motorového prostoru, někde zpod brzdovýho válce..
Koukal jsem a nevim jestli šahali i na odvzdušnění předku, není tam ani stopy.
Každopádně jsem si všiml, že mi nechali docela dost brzdovky tak jsem odsával stříkačkou, zhruba 1cm přes MAX :(

Prostříkal jsem pedál WDčkem, to nepomohlo ani trochu

Je v háji posilovač brzd?
Špatně odvzdušnili brzdy?
Mám jim to jít reklamovat? když se starými brzdami to nedělalo? :(


Na druhou stranu já už asi s Carstar/louda nechci mít nic společného


Dík za rady, jebne mi z nich :(
A doufám že nedělám duplicitní thread, hledal jsem....
 
Poslední úprava:
Ahoj, urcite jsou tu zkusenejsi, nicméně dle zvuku bych to tipoval na spatne odvzdusneni. Se spatnym posilovacem nebo trmeny jsem jeste, zaplatpanbuh, nemel co do cineni (mam 2015, motor G120, 230.000 najeto), takze to nemam zkusenost, jak se projevuje. U BL Mazdy (2011) mi vrzal pedal, tam jsem opatrne striknul na tu vysouvaci vidlicku WD a prestalo to.

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Dík,
já to zkoušel včera WDčkem proštříkat, ale asi na špatném místě.
Každopádně odvzdušňovat to budu, protože si myslím že to udělali buď špatně, nebo vůbec...
 
Dle zvuku bych opravdu tipoval na spatne odvzdusneni.

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
IMG_5587.jpeg

Kdyz se divam na foto prednich brzd, neprijde mi ze by to bylo odvzdusnovany.
 
Poslední úprava moderátorem:
No evidentne na ten poklupek odvzdusnovaciho sroubu nikdo nemaknul. Jednou mi menili ridici tyce, jednu nedotahli, ale tvrdili mi, ze mi udelali sbihavost.

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
No jako, je to naposledy opravdu, už tam nikdy nejedu, teda ještě si počkám co z toho vyteče za sajrajt a pak je obeznamim poštou, a pravsděpodobně to pošlu v kopii, originál výš... Nejprve chci vědět co z toho vyteče... Vše jsem prováděl pravidelně a vše u nich.. Pouze kotoučew a destičky vlastnoručně.
 
Rozumim ti. Asi jsou dobri mechanici, ale ja si po svych zkusenostech menim, co muzu, sam. Kapaliny, filtry, remeny, brzdy azd. Na co stacim, udelam sam. Diky zdejsim členům se dozvis spoustu veci, kazdy ma zkusenost, o kterou se podeli a diky tomu jsi v tom sobestacnejsi

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
 
Rozumim ti. Asi jsou dobri mechanici, ale ja si po svych zkusenostech menim, co muzu, sam. Kapaliny, filtry, remeny, brzdy azd. Na co stacim, udelam sam. Diky zdejsim členům se dozvis spoustu veci, kazdy ma zkusenost, o kterou se podeli a diky tomu jsi v tom sobestacnejsi

Odesláno z mého STF-L09 pomocí Tapatalk
Jo, já jsem tu mezi klaňáky rád !
Už jsem si taky nakoukal jak vyměnit olej a podobné, takže končím s tímhle kolotočem..
Já právě čekal kvalitní přístup od autorizáku... No toť vše...

Jestli přestane někdy pršet kouknu na tu brzdovku a dám vědět :)
 
Tak jsem se konečně dostal k nějaké další rozumné práci na autě.
Včera jsem komplet brzdy odvzdušnil, paradoxně lezlo hodně dlouhých bublin ze zadních (carstar) měněných třmenů, ze předku jen trochu.
Trochu jsem nechal odtéct i spojku (asi 3 plná šlápnutí), tam žádná bublinka nevyšla tak jsem dotáhl a nechal být.
Je to jednoduchá práce, ale to dolejvání je děs, taky mohla být nádobka krapet větší :D
Samozřejmě tekla jen ošklivá sešlá tmavě žlutá.
Takže když budete měnit brzdy v carstar, připomeňte jim až budou dolívat kapalinu, tak ať to neni jen na oko jako u mě, ať to i odvzdušněj.
add: při odvzdušňění zadních, to normálně syčelo jak když zapnete sprchu, než se povedlo vytlačit všechen vzduch

Brzdový pedál už se *nepropadá*, na 2-3 šlápnutí se pěkně natlakuje a drží.
Po dodělání zadních brzd, se začal pedál krásně zdravě tlakovat a po nastartování pěkně povolí.
Nicméně pořád nemám v pedálu za jízdy onu odezvu co dřív, takový to opření se o brzdy. Když jen lehce brzdím tak je ten pedál příliš měkký, ale brzdí rovnoměrně a lineárně s dalším přišlapáaváním, a až někde v půlce je cítit odpor, a pořát mám pocit jakobych to mohl docela lehce došlápnout až k podlaze. :(
Každopádně jsem otestoval nouzové brždění a prostě různé typy zastavení a dobrý. Jen při lehkém brždění je ten pedál měkkej.

Další plán
Takže v další fázi objednám nové přední destičky Ate ceramic, quick brake kit příslušenství a celé to rozchodím, promažu čepy a znopvu odvzdušním, třeba tam ještě někde bublinka zůstala.
Už byly loni trochu zatuhlé čepy na předcích, tak třeba ty zadní nové třmeny tomu jakoby vadí celkově.

Nechápu jak to takhle mohlo projít ofiku cestou technickou.
 
Poslední úprava:
Back
Top