• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Chyba Airbagu B1126:1B

Paulus

nový člen
11
Ahoj,
objevila se mi chyba airbagu viz. titulek. Níže přikládám i PS z aplikace Forscan.

Zkoušel jsem rozpojit a znovu zapojit pod sedadlem žluté konektory (bez oxidace), ale nepomohlo.

Po odpojení baterie přestane blikat kontrolka na palubce, ale chyba v logu diagnostiky je stále.
Nejdříve hlásila chybu u strany spolujezdce, tam po zahýbání s konektorama pod sedačkou náhle zmizela, ale pak se objevila na straně u řidiče.

Hýbalo se se sedačkami (auto bylo na lakování střechy a odstrojoval se strop). Kabely a konektory ale vypadají všechny ok. Nesetkal se prosím někdo s něčím podobným/stejným?

Díky za tipy.

Auto: Mazda 6 GH 2.0 benzín, r.v. 2009

1126_1.png 1126_2.png
 
Čus je to nějákej problém s airbagem řidiče. V servisním manuálu podkategorie 1B není specifikovaná, takže to bude něco jako "ostatní chyby", snad ti pomůže aspoň screen z manuálu
B1126.png
 
B1126:1B
Obvod bočního airbagu na straně řidiče má velký odpor. Je to vlastně opak chyby B1126:1A
 
Zdravím teď jsem koukal na svolavaci akce Mazdy 6 gh 2009 a vyskočila mi kvůli airbag spolujezdce. Tak třeba to bude tento problém
 
Dnes vyřešen výskyt chyb B1126:1B a B1127:1B vysoký odpor obvodu airbagu v sedačce
Ukázalo se že v zacvaklém stavu mají konektory vůči sobě vůli okolo půl centimetru. Po fixaci lze sedačkami hýbat aniž by se chyba objevila.
B1127 fix.jpg
 
Back
Top