• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Chyba p0304 Cylinder 4 Misfire detected

Kupo

rodinný člen KLANu
240
Ahoj,
dneska se mi pri jizde zdalo ze mi auto na ctverku nechtelo moc tahnout, Po chvilce se rozsvitila kontrolka motoru. kdyz jsem se pripojil na ridici jednotku pres torque (program v mobilu) tak mi to vypsalo tuhle chybu:

p0304 Cylinder 4 Misfire detected

potkal se uz s tim nekdo?
Po vymazani uz chyba nenaskocila.
 
Ahoj. Příčina chyby je v celku jednoduchá: řídící jednotka zaznamenala že zapalování na 4.tém válci neprobíhá standardně (dochází k vynechávání).
Bohužel zjištěný "vadný součástky" je už trocha otravnější, jediný co vlastně pomůže je že se to děje na tom 4. válci. Tuhle závadu může způsobit (vypíšu to od nejčastějších po nejmíň časté):
1. špatná svíčka
2. špatná cívka nebo fajfka na cívce (případně kabely k fajce pokud máš cívky mimo hlavu)
3. špatně fungující vstřikovač
4. dochází palivo,ucpaný sítko/filtr paliva nebo nekvalitní palivo - toho by jsis asi všimnul
5. špatná první/řídící lambda sonda na výfuku
6. špatný/podpálený výfukový ventil
7. nízká komprese na 4tém válci - to může být vlastně stejný problém jako v bodě 6.
8. zanesený katalizátor
9. chyba řídící jednotky - někdy stačí jen reset nebo smáznout chybu
 
Poslední úprava:
Díky moc za rady. Zatím jsem vymazal chybu a znovu se neobjevila. Ale ještě překontroluju co budu moct.
K bodu 4:
Je pravda že mi to udělalo tědka kdy mam před palivovou rezervou. Kde presně najdu to sítko? Palivový filtr budu teďka měnit tak aspoň vyloučím jednu možnost.
 
Prosím pošli mi raději VINko ať se neprobírám tou armádou různejch specifikací a můžu ti poslat přímo obrázek.
 
Takže podle VIN máš filtr přímo v palivovym čerpadle (nikde jinde není). Palivový čerpadlo je na obrázku pod označenim 13-35X a oem kód pro objednání je ZY08-13-35XA. To je oem kód pro celý čerpadlo,což je blbost,ale když tenhle ZY08-13-35XA zadáš do googlu tak ti vyjedou obrázky že se dá sehnat i jen samotnej ten filtr což je spodní půlka čerpadla.

HTB1_SUoFVXXXXaXaXXXq6xXFXXXW.jpg 2186170.jpeg 6e030426bfe2b6d4141c7250613b671f-604x849.gif
 
Back
Top