• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Chyba P0472 - Exhaust gas pressure sensor No.1 circuit low input

romanst77

nový člen
20
Dobrý den, měl bych na Vás dotaz. Řeším problém se svojí M6 GJ 2013 2.2D Skyactive. Při regeneraci DPF se mi rozsvítily následující hlášky/LEDky:
*****
- SCBS Inspection Required
- Engine Inspection Required
- svílí výstražný trojúhelník
- svítí kontrolka systému TCS/DSC
- bliká i-stop
*****
Auto následně ztratilo výkon a je pravděpodobně v nouzovém režimu. Načetl jsem chyby přes OBDLink MX, promáznul je a opakovaně se zobrazují tyto chyby:
*****
PCM: P0472
ABS: U0401
*****
Podle všeho by se mělo jednat o problém: "Nízká hodnota obvodu snímačem tlaku výfukových plynů A".
Nevíte prosím, kde se tento snímač v autě nachází? Nepodařilo se mi stáhnout servisní příručku pro můj vůz, ani najít nějaký obrázek, který by my pomohl s identifikcí tohoto čidla ve vozidle. Moc děkuji za pomoc.

Poznámka:
Uživatel "shr3k" mi již poslal odkaz, jak postupovat při diagnostice tohoto čidla viz níže. Teď už ho jen někde v autě najít. :)

https://euroesi.mazda.co.jp/esicont/eu_eng/mazda6/20120903161818/html/id0102s4321600.html
 
Aha, tak už to mám. Jsem slepec, obrázek umístění je v odkazu, který mi poslal uživatel "shr3k". :) Každopádně dám vědět, jestli byl problém způsoben tímto..
 
Dobry den,

diky za teto temu, mam stejny problem. Kde muzu koupit ten snimac? ne muzu najit kde mohl bych ho koupit.

Dobrý den,
vybíral jsem na internetu dle čísla uvedeného na snímači. Nakonec jsem se ale rozhodl koupil originál v Mazdě. Většinou ho mají skladem, jedná se o snímač, který poměrně často odchází.
 
Dobrý den,
vybíral jsem na internetu dle čísla uvedeného na snímači. Nakonec jsem se ale rozhodl koupil originál v Mazdě. Většinou ho mají skladem, jedná se o snímač, který poměrně často odchází.
Diky za odpoved, mam problem s tim ze nemuzu najit cislo na snimace, vypada to tak ze predchozi majitel uz menil ho na neco bez cisel z ciny. Vypada trohu jinej nez u vas na obrazovce.

Mozna pamatujete ten kod?
 
Myslím, že jsou tam dva snímače. V mém případě, při chybách které mi PCM vypisovala, to byl tento snímač:SH0218211C (cena 2200kč bez DPH v Mazdě)
 
Myslím, že jsou tam dva snímače. V mém případě, při chybách které mi PCM vypisovala, to byl tento snímač:SH0218211C (cena 2200kč bez DPH v Mazdě)
Diky moc!

Objednal sem ten snimac, a obdrzel neco jineho nez ocekaval. Napsano ze je to "Sensor pres-kit. Drucksensor"
Chtel sem zeptat jeslti take obdrzeli trohu jiny snimac nebo 100% stejny jak byl pred tim?
Vymenili ho samostatne nebo na servisu?
Nevim jestli chybne objednal, nebo je to novy snimac?

Take mam M6 GJ 2013 2.2D Skyactive

R6N6gND.jpg
 
Diky moc!

Objednal sem ten snimac, a obdrzel neco jineho nez ocekaval. Napsano ze je to "Sensor pres-kit. Drucksensor"
Chtel sem zeptat jeslti take obdrzeli trohu jiny snimac nebo 100% stejny jak byl pred tim?
Vymenili ho samostatne nebo na servisu?
Nevim jestli chybne objednal, nebo je to novy snimac?

Take mam M6 GJ 2013 2.2D Skyactive

R6N6gND.jpg
Omlouvám se za pozdní reakci, je to jak píšete. Jedná se o náhradu za stávající senzor. Číslo, které jsem vám poslal jsem opsal z faktury. :)
 
Mam stejny problem. Je mozno si to vymenit sam nebo musim do servisu? Kde jste objednavali dil? Diky.
 
Kupoval jsem přímo v Mazdě. Číslo starého čidla je SH02C - K5204, ale už objednají pouze nové provedení pod jiným číslem (viz.výše) i s potřeným držákem. Cena cca 2500,- Kč. Montoval jsem sám. Rozdíl po výměně jsem, ale nějak nepozoroval.
 
Myslím, že jsou tam dva snímače. V mém případě, při chybách které mi PCM vypisovala, to byl tento snímač:SH0218211C (cena 2200kč bez DPH v Mazdě)
Snimac mi nejde odsroubovat, maticka zespodu je pro me neuchopitelna a dost utazena. Delal jste to nejakym specialnim klicem? Vadnost snimace zjistim jen vymenou, nebo to lze poznat podle nejakeho znaku? Diky.
 
Ze servisu mi napsali, že práce za výměnu snímače je okolo 4 500 Kč. Dále se prý musí udělat regenerace filtru pevných části a ta stojí cca dalších 4 500 Kč. To je ta výměna tak časově náročná? A ta regenerace je též nezbytná? Nějak se mi to nezdá....
 
Zabralo mi to tak pul hodinky a to jsem to nikdy nedělal, takže vyškolený mechanik by to měl mít ještě rychleji. Regeneraci by asi bylo dobré kdyby udělali, ale není to potřeba. Ceny jsou asi pro zákazníka, který od nich auto nekoupil. Jinak to nechápu.
Šroubek je jen zvrchu, matka tam není, musí se zabrat, z fabriky je to utáhlé víc než obvykle.
 
Diky moc!

Objednal sem ten snimac, a obdrzel neco jineho nez ocekaval. Napsano ze je to "Sensor pres-kit. Drucksensor"
Chtel sem zeptat jeslti take obdrzeli trohu jiny snimac nebo 100% stejny jak byl pred tim?
Vymenili ho samostatne nebo na servisu?
Nevim jestli chybne objednal, nebo je to novy snimac?

Take mam M6 GJ 2013 2.2D Skyactive

Zobrazit přílohu 21683

ahoj , kde jsi si objednat ten snímač ?
potřebuji ho také
díky za odpověď
 
Fotku máš výše byť z detailu. Sundej z motoru ten dekl s logem, a vzadu na motoru bude takovej deklýk z takový tvrzený pěny. Je jen nasazenej, ten sundáš a už to vidíš.
 
Back
Top