• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Cukání zpátečky

Celaskon

nový člen
10
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Od doby co jsem auto koupil, mi při rozjezdu na zpátečku neskutečně škube. Motor 1,5, najeto při koupi 43000, od kamaráda - první majitel. Při couvání na rovině tohle téměř vůbec nepocítím ale protože mám vjezd k domu celkem dost nakloněný a couvám do něj, zažívám to každý den. Jediné řešení jak se tomu vyhnout je 1. Nechat spojku sešláplou a povolit jen o malý kousek a dohnat to otáčkami, 2. Rozjet se a spojku pustit, poté to ustane (to bohužel moc nejde, vjezd má cca 8m a na vrcholu parkuje 2. Auto). Osobně mi to přijde jako mastná nebo nakřivo doléhající lamela spojky, ale přivítám jakékoliv rady. Za jízdy vpřed se auto chová úplně standardně.

Díky


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdarec, dělá mi to u CX-30 taky a to mám najeto cca jen 15 000. Po rovince to není téměř znát, ale do kopce je to hrozně nepříjemný. Hned jak bude prostor, tak se s tím chci v rámci záruky stavit do servisu. Třeba pak budu o něco "chytřejší" :)
 
Back
Top