• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika CX-3 ESP

Lukas_CX3

nový člen
2
Ahoj, koupil jsem v létě Mazdu CX-3 1.5 diesel awd manuál, r.v.2017. Napadl konečně nějaký sníh a jsem z pohonu 4x4 lehce šokován. Zadní náhon evidentně funguje při rozjezdu, ale po dosažení asi 2tis otáček na 2 kvalt a výše, při proklozu předních kol a zrějmě připojení zadních, začne auto cukat, zpomalovat apod. Jako by zasahovalo ESP a nejde zrychlit, auto až nepřirozeně sebou škube. Je to normální nebo je něco špatně? Kontrolka TCS je evidentně k ničemu. Zkoušel jsem i podržet déle, ale bez výsledku…
 
Ahoj, koupil jsem v létě Mazdu CX-3 1.5 diesel awd manuál, r.v.2017. Napadl konečně nějaký sníh a jsem z pohonu 4x4 lehce šokován. Zadní náhon evidentně funguje při rozjezdu, ale po dosažení asi 2tis otáček na 2 kvalt a výše, při proklozu předních kol a zrějmě připojení zadních, začne auto cukat, zpomalovat apod. Jako by zasahovalo ESP a nejde zrychlit, auto až nepřirozeně sebou škube. Je to normální nebo je něco špatně? Kontrolka TCS je evidentně k ničemu. Zkoušel jsem i podržet déle, ale bez výsledku…
Ahoj. Snad jsem dobře pochopil popis závady, tak jen taková základní otázka:
Máš na autě všechny kola/pneumatiky stejný velikosti ?
Máš všechny pneumatiky správně nafouknutý na předepsaný tlak ?
Pokud tohle vše je v pořádku, tak bych zkontroloval jestli ti nějaký kolo nepřidíra a jestli správně fungujou diferenciály (když zvedneš nápravu a zatočíš kolem na jedný straně, tak jestli se v tu samou chvíli točí kolo na druhý straně opačně)
 
Takže může být problém i v pneumatikách? Je na to tahle 4kolka citlivá? Diferáky fungují, zkoušel jsem na zvedáku, auto je schopné se i na místě otočit dokola na sněhu. Pneu jsou všude stejný rozměr, ale na přední nápravě jsou dvě nové a zadek zůstal starý se 4mm. Každopádně mám doma další dvě nové pneu, takže zkusím přezout - stejná značka i dezén.
 
Back
Top