• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Dálniční známka 2024 - 29.2.2024 - Poslední den za 1500,- od 1.3.2024 za 2300,-

lekarnicka

výkonný člen KLANu
227
Je to jen pro info, kdyby na to někdo zapomněl ale dnes je poslední den, kdy se dá dálniční známka zakoupit za 1500,- (bavíme se o roční známce).
Od zítra je za krásných 2300,-.
Platnost známky lze nastavit na 30.3.2023 takže komu končí v květnu je ideální adept na to si jí zakoupit ještě dnes.

1709200363793.png

Zdroj:
 
Už jsem koupil včera a posunul platnost, protože jsem nevěděl jestli český úřady vědí o přestupnym roku :) 👍 Sice se mi to překrývá o nějakých 8 dní, ale to se mi pořád vyplatí.
V roce 2025 se to má ještě řídit valorizací, tak to budu potom zvědavej co ta sranda bude stát.
 
Souhlas, jezdím z UL do DE a 130 můžu jet tak max 3 km,tunely immer střídavě zavřený kvůli údržbě,kvůli tomu 60 tka.Uz jsem psal dotaz na SFDI,přišla klasická úřednicka lakonicka odpoved.

Odesláno z mého SM-A346B pomocí Tapatalk
 
Bohužel je spousta tras, kde se využití té naší ubohé dálniční sítě vyplatí a ušetří to nějaký čas. Mě nejvíc sere, že se to platí na auto a ne na řidiče.
 
Já bych tu vůbec neřešil, jestli to za ty peníze stojí. Prostě jezdím po dálnici? ANO - kupuji, NE - nekupuji. Řešit, ta dálnic je nic moc, jsou tam díry, jsou tam omezení, dva pruhy, to je všude ve světě. Každý si vždy najde jen ty negativa...

Už jen z logiky věci - Od roku 2012 stoji dálniční známka 1500,- až do současnosti. Když si obyčejný člověk vezme vývoj mzdy\náklady tak ta známka stojí/stála pakatel...

 
Rakúska diaľničná známka sa zdražuje každým rokom 2-3 eurá a na 2024 stojí už 96 Eur ale tých diaľnic a perfektných okresných ciest čo je tam tak je to adekvátne. Plus ponúkajú diaľničné služby od ASFINAG na odpočívadlách a to čisté WC a WIFI grátis.
 
Ono 1500Kč/rok je 125Kč/měsíc. Na dny to radši ani nebudu přepočítávat :D Myslím, že utratím daleko víc peněz za daleko větší hovadiny ;)
Nejezdím po dálnici nijak pravidelně, ale párkrát do roka Brno, Praha, Olomouc a do toho třeba nějaké hory. Na každé cestě ušetřím minimálně hodinu svého času, což mi za těch 125Kč měsíčně stojí :)
 
Back
Top