• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Deaktivace vypínání válců u motoru PEU/PYU

Taky mne napadlo, že má někoho známého v originálním servisu mazdy a tam tu řídící jednotku odnese naprogramovat.
Já teda nevím, co si představuješ, nicméně Mazda servis ti pomocí MMDS/MDARS jedině umí jednotku aktualizovat na poslední verzi softwaru, případně jednotku nainstalovat znovu s poslední verzi softwaru. Nic jiného v ní originální diagnostikou "programovat" nejde.
 
Teď jsem dostal email od jedné firmy, kde jsem poptával vypnutí válců: "
Žádná CX3 neměla systém vypínání válců , ten je pouze u motoru 2,5l'. Co si o tom mám myslet?
 
Teď jsem dostal email od jedné firmy, kde jsem poptával vypnutí válců: "
Žádná CX3 neměla systém vypínání válců , ten je pouze u motoru 2,5l'. Co si o tom mám myslet?
Já teda nevím, ale měl jsem CX-3 před faceliftem,který byl někdy na podzim 2018, ale vypínání válců neměla,možná až po faceliftu, ale nikdy jsem neslyšel že by tenhle model měl vypínání válců.

Teď jsem dostal email od jedné firmy, kde jsem poptával vypnutí válců: "
Žádná CX3 neměla systém vypínání válců , ten je pouze u motoru 2,5l'. Co si o tom mám myslet?
Jo tak sorry, teď jsem četl že po faceliftu už tam dali i to vypínání válců :rolleyes:
 
Ceník CX-3 z roku 2021 strana 9. Jen jsem zjistil, že moje byla vyrobena listopad 2020, ale prodej až červen 2021. Tak nevím.

Ještě jsem zjistil, že vypínání válců záleží na tom, jakou emisní normu daný motor splňuje. EURO 6d-Temp vypínání válců nemá. EURO 6d vypínání válců má.
 

Přílohy

  • MAZDA CX-3 2021.pdf
    2,6 MB · Zobrazení: 6
Podla môjho skromného názoru, benzín má na to minimálny vplyv a tou N98 malo byť vypínanie valcov ešte častejšie. Myslím že najviac záleží na jazdných vplyvoch ako protivietor, kopec, zaťaženie a rýchlosť. Keď ide motor zlahka tak tie valce sa vypnú a je to jedno aký je tam benzín.
 
Teď mne přišla odpověď přímo z centrály mazdy kam jsem poslal svůj vin s dotazem na emisní normu z emailu: info@mazda.cz

Dobrý den,
Vůz plní normu EURO 6d-temp, ale není vybaven vypínáním válců ( model CX-3 tuto výbavu neměl).
S pozdravem a přáním hezkého dne
Klára Borovičková
Zákaznické centrum


Tak nevím co si mám myslet, protože ze servisu Mazda Algon plus mne na stejný dotaz přišla vzápětí tato odpověď:

Dobrý den,
Ano , vozidlo má vypínání válců.

S pozdravem

Josef Pudil
garanční technik
 
to Forester:
to, že se nevypínaly dva válce jsem spíše připisoval tomu hrubšímu volnoběhu, způsobené tou 10% přísadou do paliva. Nejsem na to odborník. Napadlo mě pouze to, že sám motor z toho důvodu při nesplnění nějakých podmínek kvůli té přísadě to vypínání odmítal. Ale věř, že jsem zkoušel dost dlouhou dobu jezdit v režimu, při kterém vždy v minulosti vypínání válců nastávalo. Ujel jsem tak přibližně 100km, a nic. Pak jsem natankoval Vervu 98 a vše OK. Možná zkusím někdy opět natankovat Shell V Pover95.
 
Tak jsem trochu zkontroloval infotaimente a našel jsem toto. Je to co myslíš ? Symbol moru a tím vypínání válců ?

Zobrazit přílohu 50025
Tak vypínání máš, dle screenu infotainmentu.Je to úplně vpravo "cylinder Deactivation".Když po zahřátí motorru to budeš sledovat, tak při ustálené rychlosti ty krajní dva zhasnou (nebudou bílý),jakmile přidáš plyn tak se zase rozsvítí.vyzkoušej.
 
Děkuji. Jestli chápu dobře, tak můj vůz vypínání válců má.
Psal jsem ještě na infolinku mazdy, kde tvrdili, že můj vůz vypínání válců nemá, aby to pořádně prověřili a přišla tato odpověď:

Vážený pane,
naše níže uvedená informace vychází z technické a prodejní dokumentace, kterou máme aktuálně k dispozici. V roce 2020 došlo k technickým změnám na modelu Mazda CX-3 (DK) , ty se dotýkaly i obou zmiňovaných oblastí
Emise: Vozy s VIN vyšším než 400 001 na posledním šestičíslí jsou pro motory typu 2.0L-G PE homologovány pro plnění předpisu EURO 6d-TEMP
Vypínání / deaktivace válců: vozy po technické změně v roce 2020 jsou u stejného motoru s manuální převodovkou vybaveny systémem vypínání válců při nízkém zatížení motoru
S pozdravem a přáním hezkého dne
Klára Borovičková
Zákaznické centrum


Tak vypínání máš, dle screenu infotainmentu.Je to úplně vpravo "cylinder Deactivation".Když po zahřátí motorru to budeš sledovat, tak při ustálené rychlosti ty krajní dva zhasnou (nebudou bílý),jakmile přidáš plyn tak se zase rozsvítí.vyzkoušej.
Tak jsem fyzicky vyzkoušel a je to jak popisuješ. Jak se ustálí rychlost dva krajní zhasnou. Když jedu z kopce bez plynu tak zhasnou všechny 4 válce. Už jsem vyčetl i v návodu, že se válce nebudou vypínat pouze na 1 stupeň, neutrál, zpátečku a po znovu zapojení baterie to také nebude nějaký čas vypínat. Jinak to fakt vypíná na 2 jen co chvilku jedu plynule. Takže to opravdu nechci. Potřebuju aby motor trochu vydržel.
 
Psal jsem ještě na infolinku mazdy, kde tvrdili, že můj vůz vypínání válců nemá, aby to pořádně prověřili a přišla tato odpověď:
A teď se hlavně nezeptat ještě jednou, to by se člověk mohl dozvědět ještě něco třetího 😢
 
Back
Top