• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel Demontáž DPF

riso23

nový člen
5
Zdravím, jedná sa o Mazdu cx5 2016 2.2 diesel. Rozsvietila sa mi kontrolka dpf. V servise mi povedali že len za demontáž a montáž naspäť chcú 300€. Chcem sa len informovať je to primeraná cena? Je to fakt až také náročne ho vybrať? Tvrdil mi že to je na 8 hodín práce. Vopred vďaka.
 
Záleží od servisu, 300€ je pomerne vysoká suma len za montáž a demontáž, ak by to bolo aj s čistením, tak je to dobrá cena.
Čo si pamätám, tak mechanik dával dole nápravnicu, aby vybral DPF.

Kontrolka DPF ešte nemusí znamenať, že musí ísť aj von, vyčítali sa chyby z diagnostiky?
 
Oznámenie o zlyhaní dpf mi vyskočilo asi 500 km od domu došiel som s tým domov. Po ceste sa dpf snažilo regenerovať ale ani raz úspešne. Dnes mi vyskočilo ďalšie varovanie že dof je nadmerne zanesené. Odišiel som do firmy kde ich čistia cena za vyčistenie 180€ ale povedali mi že to má dpf za motorom že to je konplikovanejšie na demontáž tak si to musím nechať vybrať inde. Dal mi kontakt na mechanika ktorý sa venuje japonským autám a on mk povedal že to bude stáť okolo 300€ keďže treba rozobrať celú prednú nápravu. Nakoľko sa do áut nevyznám neviem či to je pravda.
 
@riso23 najprv skús ešte tú nútenú regeneráciu cez giagnostiku ako píše @lowend, cena za vybratie DPF je moc vysoká, čistenie DPF filtra vychádza okolo 120€, ešte aj keď bude DPF vyčistené treba nájsť príčinu prečo neprebehla regenerácia
 
Back
Top