• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Denní svícení (provozní osvětlení) nesvítí

YPO

výkonný člen KLANu
136
Ahoj.
Mazda 6 GJ 2013.
Ráno po nastartování se mi nerozsvítilo denní svícení. Sklo bylo namrzlé tak sem ho očistil, ale nepomohlo. Parkovačky, potkávačky normálně svítí ale když to dám zpět na AUTO tak nic. Nějaký nápad? Žádnou hlášku sem na přístrojovce neměl.
Díky
 
Ahoj.
Mazda 6 GJ 2013.
Ráno po nastartování se mi nerozsvítilo denní svícení. Sklo bylo namrzlé tak sem ho očistil, ale nepomohlo. Parkovačky, potkávačky normálně svítí ale když to dám zpět na AUTO tak nic. Nějaký nápad? Žádnou hlášku sem na přístrojovce neměl.
Díky
Denní svícení při automatice se rozsvítí až po rozjetí, ne hned po nastartování...
 
Opravdu? Mě to příjde že to svítilo hned.
I potom co jsem popojel od garáže k domu nic nesvítilo.
 
No vyzkoušej si to, já to taky jednou řešil proč to nesvítí ale jak jsem se rozjel tak jsem v odrazu viděl, že se denní led rozsvítila.
Stejně jako jsem si všiml že pokud zastavím na křižovatce, dám el. ručku tak denní zhasne a po rozjetí se zase rozsvítí...
 
Je to ruckou. I mne u GJ pri zatazeji manualni rucky prestane svitit denni sviceni. Je to vlastnost
 
Tak to jste mě uklidnili. Nevim proč ale až teď mi to přišlo zvláštní. Asi když člověk nemá co dělat a chodí kolem auta a kouká.
 
Podle mne u modelu 2018 to mám tak, že v P módu převodovky denní nesvítí, při zařazení D se rozsvítí. Ale při P nesvítí stoprocentně, jestli je kromě toho i podmínka ruční brzdy nevím.
 
Tak to jste mě uklidnili. Nevim proč ale až teď mi to přišlo zvláštní. Asi když člověk nemá co dělat a chodí kolem auta a kouká.
Manuál strana 4-88. ;)
Podle mne u modelu 2018 to mám tak, že v P módu převodovky denní nesvítí, při zařazení D se rozsvítí. Ale při P nesvítí stoprocentně, jestli je kromě toho i podmínka ruční brzdy nevím.
Když máš manuál, nemáš P, proto je tam ruční brzda. Po jejím zatažení denní svícení zhasne. ;)
 
Back
Top