• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Dvojka jde někdy přes zuby + cukání

Ahoj, měnil si jen spojkovou sadu, nebo i dvojhmotu? Jde mi trojka přez zuby, mám to teď na výměně oleje a uvidím, jestli to pomůže. Mechanik mi říkal, že když jde trojka přez zuby, tak to často bývá problém se spojkou a že ta když se mění, tak by se měl vyměnit i setrvačník, že se často stává, že pokud se nevymění, tak na nové spojce za chvíli odejde. Případně, kolik máš už na nové spojce najeto?

Jen spojkovou sadu, mám benzín, takže bych tam dvouhmotu neměl mít.
 
Ahoj. Taky mám Mazdu 6 GH 2,0 benzin a taky mi už roky jde špatně řadit z 1 na 2, ale jen někdy. Nepomohla ani výměna spojky ani převodového oleje. Co se týče té viskozity, tak na můj dotaz mi v Mazdě v Ostravě odpověděli "All-season: SAE 75W-90". Takže s tím řidším nevím jak se to bude chovat.
 
Ježiši co furt řešíš :D , máš po výměně oleje, kterej je nevhodně zvolenej, vyměň olej za správnej a máš po problémech, navíc teď v zimě čím dýl řadíš přes zuby tím víc si převodovku ničíš
 
Presne tak, súhlasím s no hits, keď tam už roky leješ 75w90 a stále ti to ide cez zuby, aj napriek výmene spojky, tak asi bude niekde problém. Že by vo viskozite? :)
 
Taky mám benzín - 2.0 - a myslel jsem že dvojhmotu nemám, mechanik mi při první návštěvě řekl, že tam je
Ako zistím, či mám dvojhmotu, alebo nie? Prosím skúsenejších chalanov, aby sem skúsili dať nejaké info. Ďakujem.
 
Tak jsem včera nechal vyměnit olej v převodovce za Ravenol 75-80
A výsledek? Všichni, co máte problém se špatným řazením za studena valte na ty internety a objednávejte tři litry tohoto zázračného produktu!
Já poznal rozdíl okamžitě, mám ujeto teď nějakých 30km a pořád se to zlepšuje, až se mi tomu nechce věřit. Startoval jsem dneska ráno v 5, venkovní teplota 3 stupně a řadí to parádně i studené. Takže já to můžu všem jedině doporučit, není to zase tolik peněz, aby člověk vyhlásil osobní bankrot a vymění to prakticky každý.
 
Je dobře, že ta výměna oleje Jankovi pomohla. Ale napiš pak zkušenosti s řazením v létě, jestli ta nízká viskozita nebude v tom obdobi dělat nějaké problémy. A který rok výroby svého auta máš, je to facelift nebo předfacelift?
 
Já jsem před 3 roky měnil celou spojkovou sadu za LUK a zas mi uz trochu prokluzuje. V soukromém servisu na Mazdy v Palkovicích mi říkal pan majitel Mikuš, že oni dávají ty LUKy, že mají s nimi dobré zkušenosti. Na jiném vláknu tady (mazda CX 7 - kvalitni autodíly) píše MAX 6, což je fachman přes Mazdy, že spojky jsou kvalitní od Exedy, ACT a LUK, ale ten LUK jen v nouzi. Příště zkusím ten Exedy, i kdyz je drazsi nez ten Luk a Sachs.
 
Já jsem před 3 roky měnil celou spojkovou sadu za LUK a zas mi uz trochu prokluzuje. V soukromém servisu na Mazdy v Palkovicích mi říkal pan majitel Mikuš, že oni dávají ty LUKy, že mají s nimi dobré zkušenosti. Na jiném vláknu tady (mazda CX 7 - kvalitni autodíly) píše MAX 6, což je fachman přes Mazdy, že spojky jsou kvalitní od Exedy, ACT a LUK, ale ten LUK jen v nouzi. Příště zkusím ten Exedy, i kdyz je drazsi nez ten Luk a Sachs.
Skúsim ešte pozrieť tú Exedy. Ďakujem za radu...
 
Exedy je s největší pravděpodobností spojka se kterou auto vyjelo z fabriky
 
Back
Top