• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Elevace xenonu

Macyn

rodinný člen KLANu
274
Zdravím, dnes první jarní projížďka a hned problém, po přejetí pár "hrbu" se mi rozsvítil kontrolka elevace xenonu. viz obr. bohužel nejsem schopen vyčíst chybu (forsan ani torque) nehlásí chybu.

IMG_20210325_164634.jpg

Hádám že bude problém s některým z elevačních čidel. Přední jsem jen vizuálně zkontroloval vypadá ok, zadní je umístněno kde přesně prosím? + Teda máte tucha kde sehnat popřípadě nové v Mazdě určo budou chtít raketu.
 
Poslední úprava:
@Macyn ahoj
Tu kabel:
8643903184d3382a7d5285c05aa789b8-604x849.gif
Mělo by být spojeno se zadním ramenem.
Je ale zajímavý, že FORScan neukáže co se děje. U Torque se nedivím, to je jen univerzální diagnostika, která málo kdy se podívá jinam než do řídící jednotky motoru.
 
Poslední úprava:
@Macyn ahoj
Tu kabel:
Zobrazit přílohu 33644
Mělo by být spojeno se zadním ramenem.
Je ale zajímavý, že FORScan neukáže co se děje. U Torque se nedivím, to je jen univerzální diagnostika, která málo kdy se podívá jinam než do řídící jednotky motoru.
No taky sem myslel ze FORscan pomůže tak sem jej i koupil a prd pomohlo?.
Jo ještě dotazek to uvnitř auta hádam teda že bude nějaká řídící jednotka? Po té bych asi šel v momentě kdy nezaberou čidla, no uvidím jak bude čas.
 
Poslední úprava:
Hádám že bude problém s některým z elevačních čidel. Přední jsem jen vizuálně zkontroloval vypadá ok, zadní je umístněno kde přesně prosím? + Teda máte tucha kde sehnat popřípadě nové v Mazdě určo budou chtít raketu.
Hodně se to řeší například u GH. Kdyby to bylo opravdu nivelákem, tak dle čísla dílu se určitě podaří sehnat ;)
 
Eště mě teda napadlo zkusit tu chybu načíst přes desktopovy FORScan, ten androidí je ořízlý, je mi divné, že chyba co signalizuje i palubní deska nejde načíst.
 
Asi je to na pověšené na MS-CAN.
Jo vypadá to tak, ani přes PC nejsem schopen vyčíst, čidla sem proklepl vše vypadá v normě i gumičky na "kustkách" jsou jak nové. Takže bez pořádné diagnostiky jsem nahraný. Ještě mě napadlo může tuto kontrolku "rožnout" i motorek od xenonu? Dřiv se mě zdálo že po vypnutí klíčku vrčí motorky od světel "synchroně" ted' mi to příde, že jeden je opožděný.
 
Poslední úprava:
Je to zajímavý, protože běžně u těhle modelových řad 2002-2008 dokážu s FORScanem + OBDLink MX vyčíst chyby, udělat testy a i udělat kalibraci/reset jednotky xenonů/nivelace.
 
Je to zajímavý, protože běžně u těhle modelových řad 2002-2008 dokážu s FORScanem + OBDLink MX vyčíst chyby, udělat testy a i udělat kalibraci/reset jednotky xenonů/nivelace.
Všechny jednotky řizení/airbagy/zamykání/motor/ABS (je jich tam asi 10 nebo 11) atd. vidím, takže bych čekal že toto bude mezi něma ale není.
 
Je to zajímavý, protože běžně u těhle modelových řad 2002-2008 dokážu s FORScanem + OBDLink MX vyčíst chyby, udělat testy a i udělat kalibraci/reset jednotky xenonů/nivelace.
@Macyn nemá asi OBDLink MX, který umí obě sběrnice bez přepínání, stejně jako kabelový EX.
 
Asi to tak bude doporučíte nějaký? Uvažoval jsem i o výletě do Efektu ale to jejiný okres DPČ.
 
Takže i s prepinacem výsledek Forscanu furt stejný. Je potřeba něco spesl nastavit abych viděl i ten MS-CAN? Přepínač na konektoru mám na MS vycte mi to jen některé jednotky oproti HS ale jinak nic jiného je potřeba něco přepnout? Ve Forscanu?
 
Takže záhada vyřešena pořád mi to nedalo tak sem rozebral zadní senzor jsou tam 3 zlate/zlacené pružiny z "hodně zvláštního materiálu" a bingo prostřední byla nalomena takže občas fakcila občas ne prozatím jsem pruzinku zkrátil o dva závity a napruzil na 3ce vrtaku?? a světě div se funguje to. I na hrbech ok. ? Zásadní otázka jsem schopen takovou "zlatou" pruzinku sehnat samostatně aniž bych měnil celý senzor za (ebay) ?
 
Poslední úprava:
Jo můžu vyfotit ty články co mě zbyli měl sem zas rané ruce od silikonového oleje který sem dopraval gumickam na kustkach a tesneni? ani sem na Phone sahan nechtěl ?
 
Už jsem to našel.
HTB1Aj8IdouF3KVjSZK9q6zVtXXa0.jpg
Já to znám trochu jinak vyřešený bez těhle pružinek

Kdyby jsi věděl průměr tak se určitě sehnat dají. Jen jsem cvičně napsal do googlu "pružinky" a vyběhlo na mě bambilion odkazů.
 
Back
Top