• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor G120 - Startér točí, ale motor nechytá

pepe17

nový člen
28
Po asi 750km lehčí dálniční jízdě (v dešti) jsem přijel k domu a zhasnul mi motor. Sám už nedovedu s jistotou říct, jestli zhasnul sám, nebo jsem při popojíždění špatně pustil spojku. Mačkám tlačítko startéru, ten běží, točí motorem a nic. Baterie zjevně v pořádku, startér se točí rychle, ale motor nenaskakuje. Zkoušeno asi desetkrát po sobě, i dlouhé pokusy přes 10 vteřin. Žádné neobvyklé kontrolky nesvítí, ani chybové hlášení. Během čekání na odtahovku ještě průběžně občas zkouším, a všimnul jsem si, že po asi dvou vteřinách točení startéru motor lehce zkouší chytnout, jakoby jeden nebo dva válce zabíraly. Po dalším čekání (už to bylo asi 40 minut od začátku problému) znovu už asi po 30té zkouším start a motor chytí jakoby nic. Odtahovka odvolána, auto zaparkováno. Následně druhý den ujeto v pořádku 400 km, s několika starty, vše jako vždycky, chytá bezvadně.

Napadá vás, o co mohlo jít? Během cesty hodně pršelo, nemohla se dostat voda do nějakého kabelu zapalování nebo konektoru? Výpadek nějakého čidla? Nebo dodávka paliva do motoru? Palivová pumpa?

Navrhujete to dát do servisu na kontrolu? Nyní se auto chová úplně normálně, takže není co ukázat, leda že by zkontrolovali diagnostiku...

Jde o M3 2019, G120, najeto asi 60 kkm
 
Doporučuji pro jistotu diagnostiku, když nesvítila žádná kontrolka. Je to divný, mohlo by se to opakovat.Takže za mně, servis.
 
Back
Top