• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

diesel GJ 2013 - Občas podivný zvuk asi od turba

Bendik

člen KLANu
54
Ahoj,
mám GJ 2013, 2.2D 110kw, najeto 85tis km. Teď jsem si všiml, že se mi několikrát stalo že když jsem při rychlosti cca 75-90km/h sešlápnul trochu víc plyn(ale ne kickdown), tak jsem na pár vteřin slyšel nezvyklý zvuk něco mezi svištěním a otáčením vysypaného ložiska/uvolněného ložiska. Stalo se mi to jenom párkrát, pak už ne. Chápu správně, že mám čekat, že je něco s turbem? Tah motoru je v pořádku, žádná chyba nesvítí.
Nemá někdo zkušenosti, co by s tím mohlo být, případně jestli mi něco nezačíná odcházet? Případně jakou cenovku mám čekat?
Díky
 
Ahoj, všechny svolávačky provedeny. Ta AJ024 byla dělaná až letos. To byla najeto cca 78tis.(teď mám 85tiskm) Dřív jsem se o tom nedozvěděl. V rámci akce bylo měna vakuovka. Auto mám od 36tis km najetých a mám ho 2,5 roku. Měnil jsem olej vždy okolo 12tiskm najetých převážně na dálnici. Měrku oleje si hlídám a je vždy maximálně 3mm nad maximem.
Také jsem zkusil na neutrál zapumpovat brzdou na maximální sílu. Po pár zmáčknutí je z toho beton a když stále pevně držím, brzdový pedál se pomaličku začne propadat, avšak auto brzdí dál. (Zkoušel jsem to i na sjezdu v garáži z kopce, kde je sklon okolo 12-15%. Stál jsem na brzdě dvě minuty na neutrál a furt jsem stál, i přestože po cca 10-12 vteřinách mi promáčkne pedál až na podlahu).
Předpokládám tedy, že je v p**i vačka, turbo, vakuovka od kovových pilin ojeté vačky? :(
 
Poslední úprava moderátorem:
Díky za reakci. Chápu to tak, že by auto pod 2000ot netáhlo? Mě ale táhne v pohodě už od nízkých otáček až do maxima a je slyšet jen čas od času. Zkoušel jsem to trochu protáhnout na max akceleraci a tah se zdá v pořádku, respektive nepociťuji žádný úbytek výkonu. Trochu s ebojím té brzdy. Dělá ti to taky?
 
Vyřešeno!
Tak všechny noční můry se nevyplnily! Šel jsem hledat to co poslal Shrek a všiml jsem si, že jsem měl ze zadní strany nezacvaknutý horní kryt přes vzduchový filtr, který jsem před pár dny vyprašoval. Po zacvaknutí je vše v naprostém pořádku.
Díky oběma za rady.
 
Back
Top