• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Hasičák v autě

Máte v autě hasičák?

  • Ano.

    Hlasy: 34 68,0%
  • Ne.

    Hlasy: 10 20,0%
  • Ne, ale chci si ho pořídit.

    Hlasy: 6 12,0%

  • Celkem voličů
    50
to mi je jasne, ze takhle nepomuzes jinemu horicimu auto.....ale v pripade, ze zacne horet auto, v kterem Ti zena prevazi deti...tak posledni na co bude myslet je aby hledala po kufru hasicak( ktery tam bude mimo jine jen zabirat misto) a snazit se uhasit vlastni auto.
Až ti chytne benzínový auto, tak poslední na co budeš myslet je vůbec nějaký hašení auta. Stačilo mi vytahovat chlápka na tehdy ještě R4 u Voznice z hořící naftový Filcky. A bejt to benzíňák, tak mám pocit, že bych místo vytahování chlapa rovnou vytáhnul buřty na opejkání
 
Ano, je to VIF. @Vitus díky za dešifrování :)
PS: Omlouvám se za pozdní reakci, byl jsem dlouho mimo...
 
Ahoj kluci.
Raději vozím v autě 2 kg hasící přístroj. Tolik zase nezabere a nic menšího fakt nemá smysl. Dobrý je mít hadici k tomu, protože nadzvednete jenom kapotu a vrazíte pod ní hadici.
 
;)
 
ja prave nemel predtim ale rikam si za tech par stovek to asi stoji ho tam mit.. jeden nikdy nevi a muze to zachranit i zivot..

@Natural diky za presun.. nevsiml jsem si :)
 
Poslední úprava:
Samozřejmě vozím, dokonce 2. Jeden "sprejový" v kastlíku spolujezdce a druhý poctivý, kilový hasičák v kufru. Jednou už jsem potřeboval, byť na na svoje auto. Hořelo v nabouraném předku a museli jsme to uhasit dokonce třemi malými hasičáky :oops:
 
Když ti upadne vajgl a nedejbože chytne kobereček, tak to uhasíš. Ale začne hořet od motorového prostoru, než na dálnici zastavíš a bezpečně vystoupíš, vezmeš kilový hasičák a začneš hasit kudy? Od kola přes podběhy? Ze předu maskou přes chladič? Dejme tomu, že je kapota horká nebo jsou pod ní plameny a nebo plameny pod volantem a vůbec neodjistíš kapotu. Během par vteřin náplň dojde a auto hoří dál.

Viděl jsem shořet známého známý cx7. Soused běžel na pomoc s 6kg práškovým ale už bylo hodně pozdě...

Ale za mě ano, menší požár, začínající požár, furt lepší něco i ten sprej (kterej ale v zimě zmrzne) než nic ??.

Jen tak ještě ze zvědavosti, když píšeš “poctivý”. Zkoušel jsi někdy, jak dlouho stříká 1kg abc? Tak 15 vteřin ?
 
Děkuji za informace - hasil jsi někdy osobně auto? Prostě kdybychom to společně neuhasili, tak do příjezdu hasičů nesjpíš shořelo celé. Takto měl spoušť jen v motorovém prostoru. Sprej mám ve vyhřívaném interiéru. Jestli chceš vozit 3kilový či větší hasičák, tak určitě uděláš dobře. To je za mě vše.
 
Dělali jsme v mladí doma kraviny a hasili sme např. benzín. 1kg není šance uhasit když bude vyteklej všude v motorovém prostoru.

Kdysi jsem “tunil” ex auto obřím turbem, nezbyli prachy na intercooler, od žhavýho turba rozteklo torpédo a pak stěrače a chytli tapce pod kapotou. Uhasil jsem to levou zadní. Ale začne téct benzin všude možně...

Jak jsem už psal, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, že bych si ho koupil, tudíž větší hasičák určitě vozit nebudu.
Jo, vyhrál jsem ho v tombole na srazu Pálava minulý rok. Jinak bych ho asi nevozil.
 
Jen tak ještě ze zvědavosti, když píšeš “poctivý”. Zkoušel jsi někdy, jak dlouho stříká 1kg abc? Tak 15 vteřin ?
15 vterin? Ja bych rekl ze kilovej spis tak 10 (myslim neprerusovane, stisknes plnej a drzis). Sem jednou pomahal hasit horici pneumatiku a byl sem prekvapenej, jak rychle to bylo prazdne. Ted mam 2kilovej, co povazuju za takove rozumne minimum. A jako @MichalP jeste jeden sprej vepredu...
 
Má tu niekto v motorovom priestore takú tú samohasiacu hadicu? V Prahe to dopravný podnik testoval a uhasilo to autobus s plnou nádržou.

Niečo takéto by mi dávalo zmysel. 1kg prístroj vozím len pre lepší pocit.
 
Od té doby, co mi začalo hořet moje benzínové Volvo ( a kdybych neměl v kufru petku matonky, která mi stačila na uhašení, tak by lehl s Volvem popelem i celý ten les, kde jsem musel zastavit a i auto houbaře, který stál opodál), vozím vždy hasicí přístroj.Nejlépe v kabině. U mojí nové Mazdy ale nevím, kam ho dát. V kufru nebude po ruce a nepřipevněný v kabině zase při prípadné nehodě se z něj stane letící nebezpečná těžká věc. Dělat díry do auta se mi nechce.Nemáte někdo nějaký dobrý nápad?
volvo.jpg
 
videl jsem je vozit pod sedadlem, tam projektil asi moc nehrozi :)
a furt je relativne po ruce
 
Vozím jen sprej, takže v kaslíku. Je po ruce a pokud by to bylo většího rázu, tak už nic nepomůže, což jak říká náš firemní hasič: nech to raději celé shořet, protože se to stejně nedá opravit a pojišťovna ti vyplatí po zachraňování jen část oproti totálce! Takže zvážit!
 
Back
Top