• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Hlídání jízdních pruhů

Petr68

člen KLANu
86
Ahoj, než se zeptám v servisu, zkusím místní komunitu.
Všiml jsem si, že se mi na displeji auta (model KE) u signalizace funkce hlídání jízdních pruhů objevuje značka "pauza" - viz. obr.
Občas zmizí, občas tam je (poslední dny ta pauze už skoro nemizí).
Žádné nastavení jsem neměnil, zlobí to za každého počasí, jak ve dne, tak i v noci. Přední okno u kamerových senzorů je čisté.
Jediné, co mohu ručně ovlivnit, je úplné vypnutí této funkce (Off). Ale tu "pauzu" deaktivovat neumím.
Netušíte, co zkontrolovat?

Pauza.jpg OK.jpg Off.jpg
 
Předpokládám, že mluvíš o mizení i při jízdě rovně, nikoli v zatáčce. V zatáčce, která je prudší než něco, tak zmizí. A také při rychlostech nad 60 km/h. Tedy nevím, jestli tam nemáš už systém CTS, ten by měl fungovat i pod 60 km/h, ale ten ve své M6 nemám. Faktem je, že podle ručky rychloměru máš první a třetí foto sejmuto při malých rychlostech. Tedy v přímém směru by mizet neměly a pokud ani systém v tomto budíku nehlásí problém s viditelností při mlze, oslnění, zamlžení apod., což podle poslední foto nehlásí, tak je něco v nepořádku.
 
přidám se se svým dotazem k tématu.Co máme špatně nastaveno že nám v autě svítí pouze tento symbol.Hlídání pruhů v autě je.(CX-5 KE;2014)

IMG_20220219_105841.jpg
 
V zatáčce, která je prudší než něco, tak zmizí. A také při rychlostech nad 60 km/h.
Přečetl jsem si po sobě, co jsem tady napsal, a vidím, že to může znít zmatečně. Pruhy nemizí při jízdě nad 60 km/h, ale při jízdě pod 60 km/h, kdy se systém LKA deaktivuje. Mohou zůstat díky CTS, ale s tím nemám zkušenost, neboť ho ve své M6 nemám.
 
Ahoj, než se zeptám v servisu, zkusím místní komunitu.
Všiml jsem si, že se mi na displeji auta (model KE) u signalizace funkce hlídání jízdních pruhů objevuje značka "pauza" - viz. obr.
Občas zmizí, občas tam je (poslední dny ta pauze už skoro nemizí).
Žádné nastavení jsem neměnil, zlobí to za každého počasí, jak ve dne, tak i v noci. Přední okno u kamerových senzorů je čisté.
Jediné, co mohu ručně ovlivnit, je úplné vypnutí této funkce (Off). Ale tu "pauzu" deaktivovat neumím.
Netušíte, co zkontrolovat?

Zobrazit přílohu 39099 Zobrazit přílohu 39100 Zobrazit přílohu 39101
Ahoj, toto jsem našel v manuálu. Třeba ti to pomůže. Pokud už jsi koukal, tak možná to pomůže ostatním.

Dokud se systém nachází v pohotovostním stavu, jeďte s vozidlem uprostřed jízdního pruhu. Jsou-li splněny všechny z následujících podmínek, v multifunkčním informačním displeji se zobrazí symbol systému zabraňujícího opuštění jízdního pruhu a systém je funkční.
- Motor běží.
- Rychlost vozu činí asi 60 km/h.
- Jsou detekovány bílé (žluté) čáry vymezující jízdní pruh.
- Řidič ovládá volant.
- Jízdní pruh není úzký ani široký.

Systém zabraňující opuštění jízdního pruhu přechází do pohotovostního stavu v následujících případech:
- Systém není schopen detekovat bílé (žluté) čáry vymezující jízdní pruh.
- Rychlost vozu je menší než přibližně 60 km/h.
- Je aktivován systém ABS/TCS/DSC.
- Je vypnut systém TCS.
- Vozidlo projíždí prudkou zatáčkou.
- Vozidlo projíždí zatáčkou nepřiměřenou rychlostí.
- Řidič sejme ruce z volantu (nedrží volant).
- Náhlé zrychlení / zpomalení.
- Jízda po silnici s velkým počtem zatáček.

Dokonce je toho vic :eek:

Za následujících podmínek nemusí být systém LDWS schopný detekovat bílé nebo žluté čáry správně a nemusí pak fungovat správně.
- Předmět položený na přístrojové desce se odráží v čelním skle a je snímán kamerou.
- V zavazadlovém prostoru nebo na zadním sedadle je naložen těžký náklad a vozidlo je nakloněné.
- Tlak vzduchu v pneumatikách neodpovídá předepsané hodnotě.
- Když vozidlo jede na vjezd nebo výjezd odpočívadla nebo k mýtné bráně.
- Bílé nebo žluté čáry jsou málo viditelné kvůli nečistotám nebo odlupujícími se laku.
- Vozidlo před Vámi jede příliš blízko u bílé nebo žluté čáry a ta je málo viditelná.
- Bílé nebo žluté čáry jsou málo viditelné kvůli špatnému počasí (déšť, mlha nebo sníh).
- Na vozovce je detekována zavádějící čára jako například dočasná čára použitá při uzavírce nebo stín, ležící sníh, popřípadě žlábek naplněný vodou.
- Náhle se změní jas okolí jako například při vjezdu do tunelu nebo výjezdu z něj.
- Osvětlení světlomety je oslabeno kvůli nečistotám nebo nesprávnému seřízení sklonu.
- Čelní sklo je znečištěné nebo zamlžené.
- Světlo se odráží od povrchu vozovky.
- Povrch vozovky je mokrý a lesklý po dešti nebo jsou na vozovce louže.
- Na vozovce je stín svodidla rovnoběžný s bílou nebo žlutou čárou.
- Jízdní pruh je výjimečně úzký nebo výjimečně široký.
- Vozovka je příliš nerovná.
- Vozidlo se otřáslo po nárazu na nerovnost na silnici.
- Jsou vedle sebe dvě nebo i více bílých nebo žlutých čar.
- Na silnici jsou vodorovná značení různých tvarů, například před křižovatkou
 
přidám se se svým dotazem k tématu.Co máme špatně nastaveno že nám v autě svítí pouze tento symbol.Hlídání pruhů v autě je.(CX-5 KE;2014)

Zobrazit přílohu 39128
Podle všeho jsou dva typy přístrojového panelu. Podle fotky to vypadá, že máš typ B, na kterém se tato funkce podle všeho nezobrazuje. Typ A ma Petr68.

1651821474878.png
Na typu B by se měla nekde rozsvítit kontrolka pouze v případě, že je systém nefunkční.
 
Back
Top