• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Hukot pri jazde nad 150 km/h

Pavjan

nový člen
11
Dneska som skusal trochu prevetrat perka svojej Mazde. Skusal ste uz niekto ist cez 160? Z laveho ackoveho stlpiku pocujem aerodynamicy hukot zacina to pri 150km/h a so znizenim rychlosti plynule vymizne. Vyzera to ako keby sa pri tejto rychlosti nieco pohlo alebo otvorilo v tesneni dveri alebo kde. Najprv som si myslel ze idem kolesom po zdrsnenej krajnici, taky zvuk to bol, ale ked som sa zapocuval slo to od stlpika. Ma niekto skusenost? Riesil to uz niekto?
 
Tohle? :)
Skusim to pozriet. Ale toto nebolo ako sustenie alobalu. A rozhodne to bolo pocut silno aj cez radio. Dakujem.
 
Dneska som skusal trochu prevetrat perka svojej Mazde. Skusal ste uz niekto ist cez 160? Z laveho ackoveho stlpiku pocujem aerodynamicy hukot zacina to pri 150km/h a so znizenim rychlosti plynule vymizne. Vyzera to ako keby sa pri tejto rychlosti nieco pohlo alebo otvorilo v tesneni dveri alebo kde. Najprv som si myslel ze idem kolesom po zdrsnenej krajnici, taky zvuk to bol, ale ked som sa zapocuval slo to od stlpika. Ma niekto skusenost? Riesil to uz niekto?
Kamos to riesil. Idu mu menit tesnenie na dverach
 
Kamos to riesil. Idu mu menit tesnenie na dverach
Nakoniec to je ten uvolneny kus molitanu. Nasiel som ho v dverach. Sranda je ze je uvolneny uplne rovnako na oboch stranach ale hukot ide len od dveri vodica. O mesiac idem na pravidelny servis a uz som im avizoval, ze to chcem poriesit. Vedia o tom... Vela ludi na to ani nepride kym neprezenie auto fakt vyssou rychlostou. Este som zvedavy ci budu ochotni updatnut a resetovat prevodovku, kedze na moje vinko nebola zvolavacka, ale to radenie tiez potrebuje zmenu.
 
Dneska som skusal trochu prevetrat perka svojej Mazde. Skusal ste uz niekto ist cez 160? Z laveho ackoveho stlpiku pocujem aerodynamicy hukot zacina to pri 150km/h a so znizenim rychlosti plynule vymizne. Vyzera to ako keby sa pri tejto rychlosti nieco pohlo alebo otvorilo v tesneni dveri alebo kde. Najprv som si myslel ze idem kolesom po zdrsnenej krajnici, taky zvuk to bol, ale ked som sa zapocuval slo to od stlpika. Ma niekto skusenost? Riesil to uz niekto?
mne sa to stava hlavne ked je mokro a prsi a to sa objavuje uz pri rychlosti nad 130. hodne neprijemne a rusive
ale pojdem na vymenu oleja tak im to dam pozriet
 
Ahoj, tak jsem v Nemecku zkousel jet nad 130 kmh, abych si potvrdil/vyvratil chovani pri vyssich rychlostech. Nad 150 kmh zacne duneni a pridaji se i vibrace, ktere citim az v sedacce - zkouseno na nekolika dalnicich s ruznym povrchem - vysledek stejny.
Tak jsem se rozhodl o zajisteni opravy v servise (pres leasingovou spolecnost) - servis nemuze dane chovani overit, protoze nad 130 kmh jizdy by doslo k poruseni predpisu a pokuty. To mne celkem prekvapilo. Leasingova spolecnost bude zjistovat moznosti. Ja argumentu rozumim, ale preci musi mit nejaky zpusob, jak simulovat situaci. Nebo me tam daji omezovac? =)
 
A zakážou ti jezdit do Německa nebo na soukromou silnici? :) Jednoznačně s tím musí něco dělat.
 
Tak SERVIS má minimálně dvě řešení a to : Zajede si na OKRUH nebo se podívá na řešení servisu v DE třeba, takže jen výmluva, aby nemuseli řešit.
 
Back
Top