• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Klopavý zvuk pri točení volantu - diesel 105 kW 2007

SKIMAN

nový člen
5
Ahojte,

Mám taký problém pri svojej Mazde s riadením. Robilo mi to aj keď som kúpil auto, robí to aj po servise, kde mi menili obe axiálne tyčky + čapy riadenia, spravil som aj geometriu. Nikde žiadne vôle, ale na geometrii mi povedali, že keď hýbali s axiálkou tak cítil vôľu pri pohybe zhora dole. A v servise mi zase hovorili, že mám od oleja riadenie, niekde slzí. Asi bude niečo s riadením, len sa bojím, aby som to nemusel dávať na repas.

Nevedel by niekto poradiť, či by to nešlo opraviť jednoduchšie?

Problém spočíva v tom, že či idem rýchlejsie alebo pomalšie, alebo stojím na mieste a točím s volantom doľava, doprava prípadne brzdím, alebo sa rozbieham, tak cítim vo volante také jemné klopavé zvuky, niekedy sa mi to prenesie aj do brzdového pedála, je to nepríjemné a chcem to určite odstrániť.

Nemá niekto nejaký návod nato, ako by sa to mohlo opraviť? Bol by som rád.

Vďaka
 
Namaz tyč řízení tuhou vazelínou jsi zkoušel? (obecně známý problém) Dělám to pravidelně 1x ročně pokaždé, jak začnu cítit drobné chroupání ve volantě při otáčení a je zas na čas klid. Práce na 10 minut max.
 
Vyskusam to. Nemas nahodou nejaky navod, kde by som nasiel to miesto na namazanie? Kde je to pod volantom? Pripadne nejake foto.
 
Vyskusam to. Nemas nahodou nejaky navod, kde by som nasiel to miesto na namazanie? Kde je to pod volantom? Pripadne nejake foto.
Důležité je tam toho nacpat fakt hodně, klidně ať to z vrchu vyleze (to se utře hadrou) a taky sehnat co nejtužší typ vazelíny, já tam dávám Mogul A4.
 
Este jednu otazku sa chcem opytat. Pocujem od prednej napravy, ze mi pri vytoceni volantu uplne dolava ci doprava zacne nieco klepat, ako by vrzganie s tahanim. Moze to byt homokineticky klb?
 
Homokineticky kĺb sa prejaví vibráciou prednej nápravy za jazdy pri točeni volantom. Mazanie tyče je bežný problém a je to celkom jednoduchá oprava na doma ak máš náradie je NATO x návodou na YouTube. Ak to riadenie klepe aj na nerovnostiach môže mať už nejakú väčšiu vôľu. Mne robilo na novšej generácií vertikálnu vôľu na riadení na tej dlhšej pravej axialnej tyčke problém pomliaždene klzne ložisko, ale tam je elektrické nie hydraulické. Repasovane riadenie na GG je celkom lacná záležitosť potom, okolo 200euro. Ale povoľovať hrdzavu napravnicu môže byť celkom problém. Skontrolovať treba aj silentbloky riadenia, ktorými je uchytené o napravnicu.
 
Back
Top