• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika i-Stop u nového vozu

Jamesson

člen KLANu
36
Ahoj ,
mám dotaz na zkušenější,
1) mám novou M6 2020 a nefunguje-neobtěžuje mě i-stop. Na dotaz u prodejce mi bylo řečeno, že auto je v "zajížděcím modu" a že si ten i*-stop po čase zapne samo. Mě teda nechybí, spíš abych věděl, zda je to záměr , nebo porucha :) . Co ten "zajížděcí mod" ještě hlídá?
2) Taky jsem si všiml, že při jízdě předváděčkou, mi to křičelo po chvíli bez drže, že nedržím volant. Na mém autě nic. To ale bude někde v nastavení. Zatím se v těch zkratkách v menu moc neorientuju.
3) vím že je tu vlákno ohledně on-board kamer, četl jsem. Jen dotaz, zda nemá někdo foto, radu, jak, spíš kam tu kameru dát. Na vlákně se řeší spíš typ kamer. Za zrcátkem mám ten velkej plast se senzorama, kterej docela překáží. Kolegové psali, že tahali dráty sloupkem, já u starýho auta napíchl 12v ve stropním světýlku. U M6 jsem to zatím nezkoumal, jestli je to možný.
Děkuji
Zdravím klan,
Jamesson
 
"zajížděcí mód" jsem ještě neslyšel, zřejmě nějaký nový slang prodejců.

Kameru bych řešil rozhodně zapojením rovnou do pojistek, jde to krásně sloupkem až do pojistek u levé nohy. Osobně mám kameru umístěnou vpravo vedle zrcátka a to tak, že ji z mého pohledu vůbec nevidím
 
Ahoj, za mě dobrá specifikace, snad bude dobře sloužit.
To, zda se zapne, nebo nezapne i-stop je vidět na jedné z obrazovek spotřeby. Tam kde je bidět ta baterie. Pokud máš třeba zaplý ofuk předního skla, tak se ti i-stop neaktivuje.
To držení volantu by podle mě mělo fungovat pořád, ale třeba je nějaká možnost v menu, jak to vypnout.
 
U mě (2019 6 a 2019 CX5) taky start stop začal fungovat až po několika stech, kolik přesně nevím. Každopádně prvních pár dnů nezapnul a to přitom bylo léto a podzim, tzn. neplatilo to, že pod nulou nespíná (jestli se nepletu). Měl jsem ale pocit, že na 2017 6 a 2016 CX3 to tak ještě nebylo, že tam zapínal hned od začátku. Třeba bude někdo vědět, čím je to řízené... možná motorový čas?
 
Auta stojí dlouho se zpola vybitými akumulátory a v rámci PDI se maximálně hodí na nabíječku. S inicializací se nikdo nepáře a nechá se to na automatice.
 
Ahoj ,
mám dotaz na zkušenější,
1) mám novou M6 2020 a nefunguje-neobtěžuje mě i-stop. Na dotaz u prodejce mi bylo řečeno, že auto je v "zajížděcím modu" a že si ten i*-stop po čase zapne samo. Mě teda nechybí, spíš abych věděl, zda je to záměr , nebo porucha :) . Co ten "zajížděcí mod" ještě hlídá?
2) Taky jsem si všiml, že při jízdě předváděčkou, mi to křičelo po chvíli bez drže, že nedržím volant. Na mém autě nic. To ale bude někde v nastavení. Zatím se v těch zkratkách v menu moc neorientuju.
3) vím že je tu vlákno ohledně on-board kamer, četl jsem. Jen dotaz, zda nemá někdo foto, radu, jak, spíš kam tu kameru dát. Na vlákně se řeší spíš typ kamer. Za zrcátkem mám ten velkej plast se senzorama, kterej docela překáží. Kolegové psali, že tahali dráty sloupkem, já u starýho auta napíchl 12v ve stropním světýlku. U M6 jsem to zatím nezkoumal, jestli je to možný.
Děkuji
Zdravím klan,
Jamesson
Co se týče kamerky, tak jsem ji napojil na piny ke stmívacímu zrcátku. U 3ky BP je tam 12v po zapnutí zapalování. Koupil jsem Step-Down měnič z 12v na 5v s USB portem a vše schoval do plastu pod zrcátko. Vyvedl jsem ven jen MicroUSB kabel a kameru dal tak, abych ji vůbec neviděl z pohledu řidiče, za zrcátko. Nálepku s držákem mám nalepenou na "zatmavené části okna" okolo té plastové konzole na okně.

Měnič: https://dratek.cz/arduino/2036-buck-step-down-menic-dc-6-24v-12v-24v-na-5v-3a-usb.html
 
1)Mně se i-stop aktivovalo okolo 1 200 km (CX5) a v současnosti se chová tak , že ji již automaticky při startování vypínám. Na semaforu zhasne motor, po chvilce samo nastartuje (přisuzuji to ochladnutí, uvidíme v létě).
3) Kameru mám přes modul s mini USB konektorem (12>5V) přímo z napájení u zrcátka (AliEx).

2021-01-26.png
 
Back
Top