• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Infotainment - okamžitá spotreba

ViktorSze

nový člen
8
Ahojte, som čerstvý majiteľ (3 mesiace) a je tu pár vecí ohľadom infotainmentu, ktoré mu chýbajú, resp. som neprišiel na to, ako to zapnúť.

1. Existuje spôsob zobrazenia okamžitej spotreby? Myslím tým spotrebu v poslednej sekunde, nie minúte.

2. U VW sa mi páčila funkcia automatického zaznamenávania detailov o aktuálnej jazde, konkr. čas jazdy, prejdená vzdialenosť, priemerná rýchlosť, priemerná spotreba. Fungovalo to automaticky, takže som nemusel nič resetovať na začiatku jazdy. Existuje také niečo aj tu? Našiel som len možnosť zobrazenia pr. spotreby jazdy po vypnutí motora.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
1. aktuální spotřeba se zobrazuje jen vlevo vedle velkého budíku, ale je to jen pomocí čárek, takže tak jen orientační info.
2. to u Mazdy nejde. Jen jak píšeš, po vypnutí motoru tam je vidět vzdálenost a spotřeba.
 
1. aktuální spotřeba se zobrazuje jen vlevo vedle velkého budíku, ale je to jen pomocí čárek, takže tak jen orientační info.
2. to u Mazdy nejde. Jen jak píšeš, po vypnutí motoru tam je vidět vzdálenost a spotřeba.
To není tak docela pravda.

1. Zobrazení ukazatelů okolo středového budíku se dá přepnout do číslicového místo grafického, a pak číslo vlevo od ukazatele rychlosti ukazuje okamžitou spotřebu s přesností na desetiny litru.
2. Dá se nastavit, že se po jízdě po dobu několika sekund objeví obrazovka s ujetou vzdáleností od startu, dobou jízdy a průměrnou spotřebou od startu.

Obojí se dá snadno najít v nastavení palubního systému.
 
1. Zobrazení ukazatelů okolo středového budíku se dá přepnout do číslicového místo grafického, a pak číslo vlevo od ukazatele rychlosti ukazuje okamžitou spotřebu s přesností na desetiny litru.
Jo pravda. V nastavení jdou změnit 2 typy obrazovky. Já to při koupi prohlédl a nastavil to co tam mám teď.

IMG20220424170224.jpg IMG20220424170238.jpg
 
Jak píší kolegové, jdi do nastavení a tam se to dá přepnout na okamžitou spotřebu vlevo od budíku a dojezd vpravo od budíku. A na volantu si přepínáš grafiku, kterou chceš mít na střdovým budíku libovolně, kde je mimo jiné i zobrazená průměrná spotřeba. Ty údaje co bys chtě o aktuální jízdě, jsou jak píše @Thram když vypneš motor, tak na dispeji ifotainmentu se po nějaké vteřině zobrazí to na co jsi byl zvyklý, kromě průměrné rychlosti, Ale jen na pár vteřin. Myslím,že údaj o průměrné rychlosti bys dohledal taky v nastavení, ale nevím, tohle mně nikdy nezajímalo.
 
Jak píší ostatní okamžitou spotřebu lze zapnout. Vyhodnocení jízdy tak jako vw mi v Mazdě chybí. Je tu sice údaj o spotřebě a vzdálenosti, ale s každým vypnutím motoru se nuluje. Kdežto ve vw se jízdy slučovaly dohromady, pokud mezi nimi odstup nebyl více jak myslím 2h. Za mě mnohem lepší přístup. V Mazdě mám pak 0,5km z garáže k domu strašnou spotřebu a od domu už mám spotřebu zase příliš pěknou, protože už startuji mírně ohřátý motor. I obrazovka se zobrazením průběhu spotřeby mi toho moc nesděluje. Navíc neustále přepínám mezi ní a zobrazením funkce mildhibridu, kde mi chybí průměrná spotřeba. Celkově je Mazda hodně skoupá na zobrazované údaje a nelze je zobrazit zároveň. Ale co, hlavně když s ní nemusím do servisu ?
 
Diky za odpovede, nejak mi nechodili notifikácie, preto až teraz.
Áno, zle som to pozrel, po jazde sa na pár sekúnd zobrazí info o dĺžke jazdy, vzdialenosť a priemerná spotreba, priemerná rýchlosť chýba, ale aspoň niečo.

Čo sa týka aktuálnej spotreby vedľa budíka, tak to je myslím spotreba za poslednú minútu, je jedno, či je to grafický alebo číselný indikátor. Ja by som chcel okamžitú spotrebu, teda spotreba v danej sekunde.

Inak vy čo máte automat, tiež vám tak chýba indikátor zaradenej rýchlosti na head up displeji v M mode?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
to @ViktorSze . Kdzž si prolistuješ infotainment, jeho nastavení, tak tam máš možnost změnit grafický ukazatel okamžité spotřeby, který je vlevo od budíku, na analogový, t.j. pořád budeš znát okamžitou spotřebu. Průměrná spotřeba se zobrazuje uprostřed budíku. Je to Nastavení-Dispeje-Zobrazení přístrojového panelu(asi)-Zobrazení paliva-volba z možnosti 1 nebo 2.

Jo a vpravo je zobrazen dojezd. V tom nastavení to změníš, jednoduchá věc, pohrej si.
 
Sorry, drobná oprava, ukazatel okamžité spotřeby se změní na digitální (číselná hodnota).:rolleyes:
 
To chápem, ale z môjho pozorovania tá okamžitá spotreba nie je celkom okamžitá, ale je to priemerná spotreba tuším za poslednú minútu.

Pod okamžitou spotrebou myslím spotrebu v danej sekunde, čo sa prejavuje napríklad tak, že pri zaradenej rýchlosti a pustení plyn. pedálu by to spadlo na 0,0. A pri jazde by sa to updatovalo ihneď podľa momentálnych podmienok. Tak to poznáme z VW.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Nene, okamžitá je prostě okamžitá, měřená ihned !!! Uprostřed budíku je průměrná a ta se mění po nějakém časovém úseku, nebo zastavení bez vypnutí motoru, třeba na křižovatce, nevím, nemám odpozorováno. Ale ta okamžitá prostě funguje jak má. Když dáš nohu s plynu, tak tam je 0.0 . Ano, souhlasím že zrovna tento stav, je trochu mimo, protože auto i když máš nohu z plynu, tak motor jede a tudíž má nějakou, ale zřejmě zanedbatelnou spotřebu, takže nula je blbost, ale je to asi o nastavení výrobce. Pokud tam tedy máš tu číselnou hodnoru okamžité spotřeby, tak si ji otestuj např. při zrychlení a ustálené jízdě. Nebo jsem Tě nepochopil ?
 
Overil som to, po prepnutí na číselné zobrazenie to naozaj zobrazuje okamžitú spotrebu.
Predtým som to skúšal iba raz prepnúť, auto vtedy stálo na mieste, v nastaveniach chýba popis, že to zobrazuje iný údaj ako grafické zobrazenie, tak som v tom nevidel žiadny prínos a vrátil naspäť.

Dik, presne to som hľadal

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Připojím se s dotazem, když zastavím(kdykoli) na ukazateli okamžité spotřeby vyskočí obrovské číslo(třeba 45l) tak na 1 s. Všiml si toho ještě někdo?
 
Předpokládám, že to je jen matematika, velmi nízká rychlost a ještě nějaký údaj o spotřebě. I okamžitá spotřeba je l/100km, nebo ne?
 
Poslední úprava:
Dík všem, náhodou jsem narazil na tohle vlákno a zjistil jsem, že okamžitá spotřeba mi taky chybí. Díky vám už jsem ji tedy taky našel, i když se přiznávám, že tu pravou část (dojezd) bych raději nechal grafickou :)
 
Back
Top