• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Infotainment přestal fungovat

Martin S

nový člen
3
Ahoj, na M 3 2015 mi přestal fungovat dotykový displej infotainmentu. Rádio hraje pouze naladěná stanice, jde pouze zesilovat a zeslabovat, nejde přepínat např. na volantu. Docházelo k tomu postupně, když to občas zhaslo a třeba druhý den to zase chvíli fungovalo. Teď už nic. Zkoušel jsem vypojit baterii, ale taky nic. CD taky nenačte. Nemáte někdo podobnou zkušenost, případně řešení. Uvažuji o náhradě za tohle: https://www.nellyshop.cz/mazda/2din-autoradio-android-mazda-3-2013-2018/
Děkuji za případné reakce.
 
Ahoj, na M 3 2015 mi přestal fungovat dotykový displej infotainmentu. Rádio hraje pouze naladěná stanice, jde pouze zesilovat a zeslabovat, nejde přepínat např. na volantu. Docházelo k tomu postupně, když to občas zhaslo a třeba druhý den to zase chvíli fungovalo. Teď už nic. Zkoušel jsem vypojit baterii, ale taky nic. CD taky nenačte. Nemáte někdo podobnou zkušenost, případně řešení. Uvažuji o náhradě za tohle: https://www.nellyshop.cz/mazda/2din-autoradio-android-mazda-3-2013-2018/
Děkuji za případné reakce.
Má to možnost měnit nastavení auta jako to umožňoval původní infotainment? Předpokládám, že ne a právě nechápu, jak to tak můžou prodávat a proč to lidi kupují. To nikomu ta možnost nechybí? Za ty prachy můžeš mít určitě lepší. Já už skoro rok uvažuju o CNG 4.5. Obsahuje i původní systém nebo aspoň jeho napodobení/emulaci. Takže tam máš origo možnosti a k tomu navíc čistokrevnej android. A za stejnou cenu, tj. cca těch 10k.
 
Tohle je ono, ale možná trošku starší verze

Je velkej, což se mi líbí.
 
Já už skoro rok uvažuju o CNG 4.5. Obsahuje i původní systém nebo aspoň jeho napodobení/emulaci. Takže tam máš origo možnosti a k tomu navíc čistokrevnej android. A za stejnou cenu, tj. cca těch 10k.
To je displej s Androidem, co se napojí na původní CMU...
 
To je displej s Androidem, co se napojí na původní CMU...
Takže bych ani nepřišel o AIO tweaks? To by bylo skvělý. Jen si říkám jak bude fungovat propojení s telefonem. Nasdílím tomu data, takže mapy budou ok, Spotify taky a pak hovory. Abych byl přes to schopný přijímat hovory a příp. i volat. Bez sms a dalších zpráv se asi obejdu.
 
Má to možnost měnit nastavení auta jako to umožňoval původní infotainment? Předpokládám, že ne a právě nechápu, jak to tak můžou prodávat a proč to lidi kupují. To nikomu ta možnost nechybí? Za ty prachy můžeš mít určitě lepší. Já už skoro rok uvažuju o CNG 4.5. Obsahuje i původní systém nebo aspoň jeho napodobení/emulaci. Takže tam máš origo možnosti a k tomu navíc čistokrevnej android. A za stejnou cenu, tj. cca těch 10k.
Díky za reakci. nikde nemůžu najít, kde se to dá koupit.
 
Tak dnes jsem nainstaloval použitou CMU jednotku, kterou jsem za 5K objednal na Ekodíly.cz a vše funguje. Sláva! Hlavně ať to vydrží.
 
Pekný deň Mazdáci, potrebujem pomôcť s Mazda 3 BN, 2,0i 2017.

Stala sa mi nepríjemná nehoda, ktorá skončila ľahkým nárazom na prednú stranu pri vodičovi. Výmena predného nárazníka , smerovky a hmlovky nebol problém, avšak som stále bez Kapacitera a DC meniča , ktoré som poškodil pri náraze. A teraz k problému.

Okrem systému I-start ktorý mi nefunguje , logicky, mi však vykazuje mnoho chýb aj infotainment, napr. Nedostanem sa do zložky "multimédiá" , no do ostatných áno. Nereaguje mi hlasové ovládanie, ovládanie multimédií na volante, no ostatné tlačidlá áno. Dokonca mi nereagujú ani riadiace tlačidlá infotainmentu, len dotykové.

Prikladám aj foto dnešnej diagnostiky.

1., Rozumiem tomu správne, že infotainment a riadiace tlačidlá sú vlastne v poriadku a jeho nefunkčnosť spôsobuje chýbajúci DCDC Converter ? Čo mi dáva aj logiku , nakoľko náraz absolútne nebol tak silný , že by poškodil "infotainment alebo jeho časti" a converter by mohol mať vplyv.

2., Mohlo by nefunkčnosť infotainmentu spôsobovať niečo iné? (Kapaciter, poprípade nieaké "zamrznuté softwaru)

3., V prípade založenia nového DCDC Convertera (PE03 18572) do konektora začne infotainment pracovať správne ? Alebo to nebude také jednoduché ako si predstavujem?

4., Mám zatiaľ radšej odpojiť I-stop systém cez konektor pri zámku kapoty ? Alebo je to teraz irelevantné ?

Pripojím aj krátke video , až bude treba?

Nakoľko o 3 týždne odchádzam do Talianska, sakra ma tlačí čas a preto za akúkoľvek radu ??? vďaka Mazdáci.

received_565272238354190.jpeg received_3314925072130092.jpeg received_707624947025511.jpeg
 
Důležité je vyřešit ty B chyby, nesouvisejí s kondenzátorem.
B1087:87 - The connectivity master unit (CMU) cannot receive a LIN signal from the commander switch for 5 s or more with the ignition switched ACC or ON (engine off or on).
B1252:87 - With the ignition switched ON (engine off or on), the connectivity master unit (CMU) cannot receive a signal from the auxiliary jack/USB port/SD card slot hub.
 
Důležité je vyřešit ty B chyby, nesouvisejí s kondenzátorem.
B1087:87 - The connectivity master unit (CMU) cannot receive a LIN signal from the commander switch for 5 s or more with the ignition switched ACC or ON (engine off or on).
B1252:87 - With the ignition switched ON (engine off or on), the connectivity master unit (CMU) cannot receive a signal from the auxiliary jack/USB port/SD card slot hub.
Ufff, tak to už je mimo moje schopnosti.

Prosím ťa, Sharku, v skratke, aký postup opravy by si zvolil ty ? Nakoľko v oficiálnom Mazda servise mi technik povedal , že to je spôsobené chýbajúcim DC converter ?. Ešte dobre , že som tam auto nenechal.

Resp. Viete mi prosím Vás v rámci sk/cz mi niekoho odporučiť , kto by mi to vedel dať dokopy, nakoľko oficialny Mazda servis v rámci stredného Slovenska je katastrofa.

Vopred opäť dakujem
 
IMO je odpojený konektor pro joystick.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Když je smažeš, objeví se zase? Trojhmat do servisního menu a test by nešel? Trojhmat viz téma aktualizace MZD Connect.

Odesláno z mého Mi 10 pomocí Tapatalk
 
Áno znova sa objavia. Ani na trojhmat nereaguje, do menu nepustí ?

Aby som sa veľa nerozpisoval , šupnem sem video...
 
Vyzerá to tak.

Tak teda idem skúsiť ešte rýchlo objednať ten modul - DC converter, založím ho , diagnostika a uvidím ako sa bude Mazdica chovať. Dám potom info , nič sa niečo zmenilo ohľadom infotainmentu a ovládania. (Skôr sa obávam , že nie).

Až by som ťa ešte mohol poprosiť, tento DC converter by mal byť o.k ? OEM číslo, typ, všetko sedí - ale radšej by som sa poradil s niekým skúsenejším. Ďakujem


 
Poslední úprava:
Back
Top