• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Jaký tlak v pneu pro 19'' kola

mrpcz

výkonný člen KLANu
399
cau, na kolik foukate kola ??

par dnu zpet jsem prezul na letni kola (19) a dneska se mi rozsvitila kontrolka .. kdyz jsem koukal v MZD co to znamena, napsalo mi to ze mam LOW TYRE PRESSURE .. ale kdyz jsem zajel na benziku tak mi u vsech ukazala 2.7 a na jednom teda 2.6

Tady treba pisou ze M6 na 19kach ma mit jen 2.4 (35psi)

na kolik to foukate Vy? Tu hlasku zkusim zitra rano vymazat az pojedu do mesta (pomoci toho tlacitka vlevo pod volantem - doufam ze to je ono :D ) a uvidim jestli to tam skoci znovu
 
ja ich fukam na 2.5; nafukaj ich na rovnaku hodnotu a vyresetuj tym tlacidlom, btw. na soferovej strane na karoserii by si mal mat stitok ako tlakovat pneu
 
diky za tip na ten stitek.. ale tam to nebude na 19ky kola si myslim.. zkusim to tam pohledat.. btw 2.5 davas na vsechny? vpredu i vzadu?
 
diky za tip na ten stitek.. ale tam to nebude na 19ky kola si myslim.. zkusim to tam pohledat.. btw 2.5 davas na vsechny? vpredu i vzadu?
ak tvoja vybava bola dodana s 19, tak bude, ak nie tak budu 17; ano ja fukam rovnako vsetky, no ja nosim v aute iba vzduch okrem seba :D
 
ty jo tak haluz... na stitku je fakt R19 :) a je tam 2.3 (2.5 pri nalozenym aute) ... tak jsem to upravil (tamta benzinka co jsem byl puvodne byla nejaka divna... ted na ty (s automatickou upravou tlaku) druhy mi to hlasilo vicemene 2.3 vsude.. nekde bylo 2.1 (tak to byl mozna vinik!) .. upravil jsem tlak, vyresetoval a vse dobry (i po opetovnem nastartovani)

diky!
 
Ahojky,
o jakém tlačítku vlevo pod volantem mluvíte? Můžete poslat někdo fotku? Buď jsem se špatně díval a nebo ....:).
Díky.
 
Myslím, že tato tlačítka vlevo pod volantem, byť ne vždy všechna - podle výbavy, má každá Mazda posledních nejméně 13 let. To inkriminované je vpravo dole.
tlačítka.jpg
 
ty jo tak haluz... na stitku je fakt R19 :) a je tam 2.3 (2.5 pri nalozenym aute) ... tak jsem to upravil

Se koukni do navodu a uvidis dalsi haluz: se zimnima pneumatikama by se melo hustit na 2.3/2.5 (se "standartnima" 2.3/2.3). Umi to nekdo vysvetlit, proc proboha se u zimnich pneu ma hustit vzadu (a jenom vzadu) vic?
 
lol tak to je fakt haluz.. to by me taky zajimalo.. navod jsem projizdel ale pravda - tohle jsem preskocil :$ hanba mi
 
Mám tedy sedan, ale foukam 17" i 19" předek 2.33 zadek 2.41.
Jinak senzor by měl zaznamenat pokles pod 2 podle výrobce, ale mě to hlásilo až při 1.8
 
Se koukni do navodu a uvidis dalsi haluz: se zimnima pneumatikama by se melo hustit na 2.3/2.5 (se "standartnima" 2.3/2.3). Umi to nekdo vysvetlit, proc proboha se u zimnich pneu ma hustit vzadu (a jenom vzadu) vic?
Já si to vyvětluji tím, že při vyšším profilu pneu je vhodné nafouknout o něco více kvůli tomu, že je třeba zvýšit odolnost vůči silám na bočnice pneu vlivem odstředivé síly v zatáčkách. Proč by se to mělo upravit vzadu jinak oproti předku, to netuším.
Jinak pokud používám jinou šířku pneu, měl bych adaptovat tlak tak, abych zachoval celkový tlak na styčnou plochu s vozovkou, která je pochopitelně jiná - aby se mi gumy nedeformovaly víc a nerostl valivý odpor i jejich namáhání. Pamatuji si, že můj někdejší Pažout měl šířku pneu jen 195, byl zhruba stejně těžký jako M6 GL a mělo se hustit na víc, tuším 2,6. Tedy užší pneu hustím víc, širší míň. Je to jednoduchá nepřímá úměra, ale rozdíl je celkem malý.
 
Poptám se zde taky na něco. Jaký tlak do 235/40 19” na GJ. Výška profilu je o 7,25 mm menší než u origo 225/45 19”, pokud správně počítám.
 
@VegasBaby nasel jsem zaijmavej vzorec

Pressure (psi) => (max_tyre_pressure) / ( (2*max_load_of_a_tyre)/weight of the axle )

ale nevim jestli to pomuze :D
 
Back
Top