• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Kalibrácia spotreby na PP

myscho

rodinný člen KLANu
919
Dá sa nejak opraviť počítanie spotreby na palubnom počítači?

Podľa záznamov tankovania sa spotreba trošku líši. Zaujímavé je, že najčastejšie ukazuje cca o 0,4l menej ako je skutočnosť podľa tankovania, ale stalo sa že ukázal presne (1x) ale aj o 0,4 viac (tiež sa stalo 1x).

Odchylka 0,4l znamená v mojom prípade cca 5%, čo skoro nič extra nie je, ale zaujíma ma to - choroba z povolania, mám rád štatistiky. Trošku mi pokazí radosť, keď si myslím, že idem za 7,7 a odrazu je z toho 8,1.

Letné/zimné pneumatiky na to vplyv asi nemajú, rozdiel je skoro stále rovnaký. Tankujem vždy úplne plnú nádrž 2-3 cvaknutia.
 
0,4l odchylka je asi štandard. zo zaujimavosti som si to odsledoval a tiez mi to vychadza rovnako ako tebe. :)
 
Dá sa nejak opraviť počítanie spotreby na palubnom počítači?

Podľa záznamov tankovania sa spotreba trošku líši. Zaujímavé je, že najčastejšie ukazuje cca o 0,4l menej ako je skutočnosť podľa tankovania, ale stalo sa že ukázal presne (1x) ale aj o 0,4 viac (tiež sa stalo 1x).

Odchylka 0,4l znamená v mojom prípade cca 5%, čo skoro nič extra nie je, ale zaujíma ma to - choroba z povolania, mám rád štatistiky. Trošku mi pokazí radosť, keď si myslím, že idem za 7,7 a odrazu je z toho 8,1.

Letné/zimné pneumatiky na to vplyv asi nemajú, rozdiel je skoro stále rovnaký. Tankujem vždy úplne plnú nádrž 2-3 cvaknutia.

V létě ty dvě tři cvaknuti nedělej, a v zimě když to jde, vyjížděj nádrž co nejvíc do sucha (pokud nepoužíváš aditivum)
 
Back
Top