• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Klepání od řízení

MarkAnty

nový člen
2
Ahojte ,

když jdu pomalu po malé nerovnosti (špatná cesta) tak se ozve ze předu jako kdyby nad pedály se ozívá kovový klepot.
Pokud stojím na místě, kola mám rovně a silněji pomykám volantem, tak se to ovzývá také

Mysleli jsme, že to bude z některých kozlů, dali auto na zvedák a zjistili jsme, že všechny čepy i spojovačky jsou v pořádku a ten kovový klepot vychází z řízení pod kormidlem.

Má s tím někdo zkušenosti? nebo rady ?

Mazda cx5 2014 / 170 000km-
děkuji
 
Pokud to slyšíš více zevnitř, než z venku, jako kdyby někde mezi pedály a volantem, tak to může být kloub (resp. nějaký obdobný mechanismus) na tyči řízení nebo někde kolem mechanismu zajišťujícího změnu nastavení polohy volantu (nevím, přesně, jak je toto řešené a jak je to spojené přímo na tyč řízení). Mně se přesně tohle ozývalo při přejezdu ostřejší nerovnosti/hrany při mírně pootočeném volantu. Stačilo povolit polohu volantu a trochu s pozicí volantu zacloumat tam a zpět (aby si tam vše "sedlo") a na nějakou dobu to přestalo. Jako by tam v tom celém mechanismu byla někde nějaká vůle, které se při nějakém rázu ozve.
 
ano je to víc uvnitř, než kdyby mezi pedály a volantem, zkusil jsem i povolit volantem ale nepomohlo to, i my jsme rozmýšleli nad kloubem volantu, ale to zase nevím jestli se dá koupit zvlást nebo celý volant nebo jak.
inak dakujem za vasu radu.
 
Back
Top