• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Klepání studeného motoru

FiskusCZ

člen KLANu
38
Ještě než to dám do servisu zkusím se zeptat, na studený motor vetšinou tak minutu - dvě po nastartování při někde mezi 1000-1500 ot při zátěži - rozjezdu se ozve hrozný klepavý zvuk (spíše třísklání kovu o kov) jako starý traktor. Od zimy se to zhoršuje a když už to ráno budí půl sídliště tak si začínám připadat hloupě a přemýšlím jak se toho zbavit. Jak se motor trochu protočí do vyšších otáček tak už je to celkem ok (ale pořád je to trochu slyšet, nicméně za jízdy po 1500ot skoro nejdu takže nevnímám).
Nějaký tip co může být tohoto jevu příčinou? Olej je nový, filtry ok a kvalitní nafta už je v něm min půl roku.
Díky.
 
Většinou problém SCV..
Je sice hezké, že je olej atd. nové a kvalitní, ale pokud jsou špatné podložky, nebo přicpán sací koš (ten se od toho odvíjí), tak to bohužel nic neřeší. Tam by mohl být ten problém z s tím zvukem než začne motor mazat. Nebo třeba i v použitém oleji..
 
Sací koš už někdo přede mnou čistil, tak snad se nezasírá tak často? teď je najeto cca 200 tis (max bych tipnul tak 50 víc). Já tam lil osobně na podzim dexelia 5W30 a na jaře Selenia wr 5W40 za tu dobu najeto tak 15tis km. Ten zvuk to vydává už od zimy. Olej nežere vůbec, na podložky to nevypadá ale uvidím co řekne servis.
 
Tak auto je v servise, špatné vstřikovače :( takže oba strašáky proč nebrat naftu už se mi vymstily, spojka a setrvačník a vstřikovače, do toho vytekl tři měsíce starý tlumič a odešel nedávno měněný silentblok na motoru. Ta špatná karma se mně drží, asi budu muset být hodnější na šéfa, abych měl z čeho zaplatit :/
 

Podobná vlákna

Back
Top