• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín Kolísání otáček motoru

Milda

člen KLANu
74
Zdarec,potřebuji poradit mám Mazdu 3 BL 2012 1,6 MZR 77 KW benzín ,při volnoběhu a zahřátém motoru ,při zastavení auta ,po chvíli klesnou otáčky na 700 až 650 za minutu a při pomalejším rozjezdu ,něco klepe v motorupř nižších otáčkach a motor má tendenci se dusit a zhasnout ,je nutno přidat víc plynu aby se tak nestalo.Po rozjezdu a puštění plynu ,silně brzdí motorem.Při studeném motoru točí cca 1500 otáček za minutu auto se krásně rozjede i bez plynu a vyrazí jak raketa, krásně jde do otáček a při dosažení 3500 otáček jde cítit pěkný zátah, ale při zahřátém motoru nic cítit nejde a obtížně se rozjíždí ,hlavně do kopce. Myslím si ,že je něco špatně ,byla vyčištěna škrtíci klapka,tak se mi to chvíli zdálo lepší,ale ted je takové jak to bylo,mechanik říkal ,že je to ok,tak si připadám jak blbec ,že neumím jezdit a ještě ten trapas jak mi to parkrát chcíplo v křižovatce a to je ostuda pro řidiče z povolání jezdím z autobusem.Jina k z autem jsem spokojen až na ty rozjezdy. Prosím vás o rady,případně jestli někdo z vás neměl podobné problémy s tímto motorem a jak je vyřešil. Předem moc děkuji.
 
Vymen svicky, neni to tak tezky udelas i doma, staci mit pak na dotazeni momentak. Oprava me vysla na 1300 za 4 svicky NGK.
 
Tak je otazka,jestli je ta poloha skrtici klapky ok a jestli to nekde neprisava vzduch apod.

Plus to,co pise kolega.

Zaklad je stejne diagnostika a zkouknuti hodnot.
 
Byla ta škrtící klapka vycistena poradne? Tedy demontovana a vycistena z obou stran?

Chytam se toho,ze pises,ze to chvili bylo lepsi.

100oktan jsi zkusil natankovat?
 
Byla ta škrtící klapka vycistena poradne? Tedy demontovana a vycistena z obou stran?

Chytam se toho,ze pises,ze to chvili bylo lepsi.

100oktan jsi zkusil natankovat?
škrtící klapka byla vyčištěna a chvíli jsem měl dojem ,že to bylo lepší,zkoušel jsem jezdit i na na vervu 100 2 nádrže a nic,zkoušel jsem i 2 nádrže maxmotionu,ale žádné zlepšení jsem nepozoroval,jen po výměně svíček mi klesla spotřeba asi o dvě deci,tak si myslím ,že svíčky jsou ok
 
Back
Top