• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

interiér Kombi - demontáž tapecírungu v kufru

Chip22

člen KLANu
57
Ahoj,
hledám to už nějaký pátek ovšem bez výsledku. Rád bych si odhlučnil kufr u Mazdy 6 kombi a nevím, jakým způsobem se oddělává ten boční tapecírung v kufru.

Ad2. Koupil jsem na Mazdu 18" kola, vypadají nádherně. Nasadil na ně 225/45 R18 celoroční pneu. Po této výměně kola neuvěřitelně hučí mezi 80-90 km/h. Přirovnal bych to něco mezi vadným ložiskem a foukáním do sklinky. Před výměnou vše bylo naprosto v pořádku. Pochopil bych, kdyby se hučení projevovalo díky celoroční směsi více, ale toto je hučení ze kterého skoro bolí hlava. Čím by to mohlo být? Nebo shodou okolností skutečně odešlo ložisko?

Děkuji za rady
 
1) ty plastový boky drží na 3 křížových šroubech (jeden bude z vnitřní strany pod kobercem)

2) můžou to být jak ložiska tak vzorek nových gum, co jsi koupil za ty celoročky?
 
1) ty plastový boky drží na 3 křížových šroubech (jeden bude z vnitřní strany pod kobercem)

2) můžou to být jak ložiska tak vzorek nových gum, co jsi koupil za ty celoročky?
Díky. Kleber Quadraxer I.generace. Jsou uplne nove, DOT je ale 2016.

 
Páni, to jsou gumy. V testech 8. z 9, v dalším 7. z 8 a v dalším testu 52. z 54. Všude uvádí mizerný vlastnosti při brzdění na suchu a mokru :D pak uvádí ale i nízký valivý odpor a komfort. Takže hučet by moc neměly. Osobně bych ale na takových gumách jezdit nechtěl (přes zimu jezdím taky na celoročních - Hankook 4S2)
 
Podívej já na ty testy moc nedám, protože jsem je vždycky našel na takových pro mě ne zrovna nezávislých stránkách. Ale je možné. Každopádně hned z kraje ledna to zvednem a podívám se, jestli shodou okolností opravdu neodešlo ložisko nebo něco.
 
Můžeš tam zkusit hodit letní a projet to. Když hluk nebude je to gumou, když bude a bude to třeba i míň tak ložiska. Ohledně gum koukám na Tyreviews.co.uk kde mě to hlavně z posledních let prijde docela objektivní
 
Můžeš tam zkusit hodit letní a projet to. Když hluk nebude je to gumou, když bude a bude to třeba i míň tak ložiska. Ohledně gum koukám na Tyreviews.co.uk kde mě to hlavně z posledních let prijde docela objektivní
Ad2, kde konkrétně jsou ty šrouby na plastové boky? Potřebuji odstranit tapec kvůli odhlučnění zadních podběhů a nikde tam nic nevidím...
 
Je potřeba vyhnout koberec a jeden je zvenku, možná bude potřeba sklopit sedačku
 
Back
Top