• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Kompatibilita BCM jednotek

tozet

nový člen
6
Zdravím všechny a prosím o radu.

Mám Mazdu 6 2008 kombi, 2.0 MZR 108kW a potřebuji vyměnit BCM jednotku. Nicméně nemohu sehnat žádnou s úplně totožným označením, u nejpodobnější co jsem dohledal se liší poslední písmeno a spodní kód (označené tučně).

Nemohl by mi prosím někdo poradit, jestli by podle popisu níže výměna fungovala?

Původní:

G1SE 67 560G
VP7ALF-14B205-EG (R_)
Visteon 8B05B


Nová:
G1SE 67 560M
VP7ALF-14B205-EM (AB)
K4000 9F12B


Mockrát děkuju!
tozet

jednotka mazda.jpg IMG-20231208-WA0000.jpg
 
Můžu se zeptat proč musíš vyměnit?
Vybíjí se baterka, když stojí. Nejde el. ovládání okýnek apod.

Elektrikář identifikoval BCM, ale prý to nejde přemostit nebo opravit, takže to chce novou. Jde to úplně mimo moje technické znalosti, takže to tak beru.
 
To vybíjení většinou dělá Bluetooth modul co je za kastlikem spolujezdce
 
To vybíjení většinou dělá Bluetooth modul co je za kastlikem spolujezdce
Děkuju za tip! Jen se ještě zeptám - ten BM je ve všech modelech? Já v té svojí 2008 nikde žádné bluetooth alespoň k mému užití nevidím, tak jsem ani nevěděl, že tam je.
 
Záleží co máš za výbavu. Pokud máš na volantu vedle tlačítka SET tlačítko s ikonou telefonu, tak tam modul máš.
 
Záleží co máš za výbavu. Pokud máš na volantu vedle tlačítka SET tlačítko s ikonou telefonu, tak tam modul máš.
Ten tam právě není, bude to tedy bez.

Mimochodem jednotku jsem tedy objednal a dělala ještě větší bordel, než ta stará (nekontrolovatelně jezdily okénka apod.). Dali jsme zase zpět starou, a teď moc nevím, jestli to byla fakt smůla, že i ta "nová" byla špatná, nebo hledat problém úplně jinde.

Neznáte prosím někoho, kdo se na ty řídící jednotky vysloveně specializuje? Jinak je vše proměřené a prý v pohodě.

S autem jsem jinak hrozně spokojený a rád bych ho udržel při životě, ale to neustálé odpojování baterky je uživatelsky dost nepraktický - hlavně v období, kdy přimrzává kapota :D

Díky moc!
 
Ahoj, neporadil by prosím někdo nějakého machra na řídící jednotky? Furt se mi nepodařilo nikde vyřešit vybíjení baterky přes vadnou BCM. Díky moc!
 
Back
Top