• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Koupě M3

rhinos

výkonný člen KLANu
114
tak to bude trochu slozitejsi se mnou. Uz jsem neco psal ve foru o M6 ze bych zkusil M6. Ale zacal jsem trochu brouzdat a hledat co vse mazda nabizi. Na M3 jsem uz koukalale jen na naftaky a ty me moc nezaujaly. Ale ta 2.0 se 110kW by mozna sla.
Ted jsem jednu dokonce nasel u nas v Plzni tak by mozna stalo za to si ji projet a vyzkouset jestli me to oslovi.
Mel bych jen par dotazu...
Ma najezd 335000 je to jeste ok? Jasne vim ze je to vzdy o udrzbe,palivu a oleji. Ale obecne?
Treba u BMW v benzinu jsou urcite specifika a nektere motory se vubec nedoporucuji. U peugeotu je to stejny. To jsou znacky s kterymi jsem mel do ted zkusenosti.
A pak druha vec...Dostanu sporadicky na kratky prejezd dozadu tri deti kdy je jedno v autosedacce a jedno v podsedaku?
 
Taky mam tuto verzi, ale "jen" neco malo pres 200k km. Je zde retez, po tech 330k km by uz mohla mit vuli a chtit treba vymenit, tezko rict (v tomto jsem laik, ani nevim, zda mas nejak moznost to zkontrolovat).
Co se tyce provozu, tak akorat klasika Mazda koroze zespod, blatniky, atd.
Na dalnici tomu docela chybi nejaky delsi prevodovy stupen, tak to trochu vic toci.

Pokud jde o ty decka dozadu, tak to jsem nezkousel. Tri dospele jsem tam ale dostal, byt trochu nouzove. Dva dospele vzadu vpohode zvladame i na delsi trasy na lyze (i do Francie).

Celkove ale fajn auto, jezdi to velmi prijemne, je docela zive a agilni a vzal bych ho znovu :)

Tak snad to aspon trochu v necem pomuze...
 
dik za odpoved:)
Ja teda koukam spise po 2006 a vys. Tam uz je ten sesty stupen a to by snad mohlo byt lepsi.
Ale po dalnici stejne zas tak casto nejezdim a preci jen to budeme jezdit spise v druhem aute.
Servisne to nevypada tak hrozne...ani ty dily co vsude co jsem cetl pisou ze jsou drazsi.
Ja mel doted BMW 535d e61 s 350 000. A tam se v podstate porad neco resilo.
A i kdyz jsem posledni dobou uz do toho moc nedaval tak motorove a podvozkem to bylo OK i s temito km
 
tak uz ji mam. Zatim to asi nasypu sem....
Našel jsem inzerát na tohle rádio do M3 BK. Já mám stejné jen bez loga "MP3" znamená to ,že tohle mi přehraje i vypalované cd s mp3?

Dále přemýšlím o navigaci a obecně "lepším" infotainmentu. A nevím co by bylo lepší...zkusit originál od Mazdy někde na bazaru(ale popravdě jsem tam žádnou neviděl) a nebo nějaké 2din rádio?

Nemáte někdo tip na hezkou hlavici řadící páky? Ta moje se už rozpadá tak bych poridil novou.
Nebo tip na obchod?
Neco jsem uz hledal...ale zatim nic extra nevidel.

Automaticke rozsvecovani dennich svetel...
Lze to nejak vyresit? Porad na to zapominam ,protoze na predchozich autech jsem to vzdy mel.
V aute na volici mam nejake auto ale za prve to asi nefunguje(zkousel jsem vecer) a navic to asi neni na denni sviceni?

Jinak koupil jsem M3 BK 2.0i po FL takze s sestikvaltem.
Vybava by sice mohla byt lepsi ale ma to aspon tempomat takze jsem spokojen.

Akorat nekdo se snazil asi renovovat svetla a kryty rozlestil a je to dost hruza.
Takze asi prvni vec budou nova svetla a pak folie :)
No a pak hned klasika...prahy,zadni dvere okolo znaku. Podvozek by mel byt ok ale nechci to zanedbat.

116975897.jpg
 
Ahoj využiji toto vlákno. Mazdy se nějak začli rozrůstat takže se nám rodinka rozrostla o

M3 BK 2008 1,6 77kW, cca 195000 km.

Proto bych se rád zeptal, co vše by se mělo měnit v těchto km, případně v následujících km v budoucnu, beru samo v potaz staří a že může být rozdílný stav a td, ale tak obecně.

Někde jsem tu četl, že se seřizují ventily cca po 120 tisících (tak třeba na kolik toto vyjde).
Kastle vypadá překvapivě pěkně, brzdy OK, motor jede plynule, spojka na můj vkus bere až víc nahoře takže čekám, že nevydrží nějaký extra nájezd už, ale jinak to vypadá slušně.

Budu rád za každý ,,servisní plán” s nějakým odhadem cen, děkuji.

Jinak velký km nájezd na tom nečekám cca 5 tisíc ročně.
 
Back
Top