• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

benzín L5 brzdiče a nasávání vzduchu

fakqcze

člen KLANu
41
Ahoj chlapi,

Poprosím Vás o radu k dvoum problémům.

1) od včerejška pokaždé když zatížím pravou stranu vozu ( zatáčení doleva ) tak mi od kol jde takový divný pískavý / škrábající zvuk přesně jako když jede vlak přes nějaké nerovnosti a kola mu "brousejí" bočnice.
Nevíte co to může být? Auto brzdí super.

2) Nevít proč mi při přeřazení motor vydává vzduch jak kdyby si vyfouklo turbo - blow off ventil ?

Díky
 
To první může být špatný ložisko na pravé poloose, otcovi to delalo něco podobnýho na corolle.

Napadá mě něco s ovládáním spojky, buď spojkovej válec nebo hadice. Řadí to dobře? Brzdovka nemizí?
 
Jen k tomu zvuku od kola, při bržděni to nedělá? Protože přesně tak bych popsal zvuk co vydává ten plíšek co je na brzdových deskách, když se dotkne kotouče, signalizátor opotřebení.
 
Dělá to když jedu nomálně ale pouze při zatížení pravé strany auta ( například na kruháči když je váha v pravo ).
Jako kdyby něco někde dřelo..
 
Tak co, nedíval ses na ty brzdové desky ? Může být že při osovém zatížení se vlivem vůlí a pružnosti materiálů dostane do kontaktu s kotoučem ten hlídací plíšek a při brzdění ještě ne. Podobně hnusný zvuk má i šutr ze zimního posypu, zaseklý mezi kotoučem a krycím plechem, ten pak ale řve pořád tak to není tvůj případ. Ložiska ty spíš hučí ... když jsem slyšel zvuk co popisuješ, tak to vždy bylo "něco" v kontaktu s kotoučem.
 
Ahoj,

Dnes jsem přezouval na letní gumy, na kotoučích je hrana a destičky jsou taky sjeté.. vyměním je ať je klid..
Nemáte někdo tip na desky s destičkama?

Našel jsem tuto:
Brzdový kotouč BREMBO 09.B272.10 (předky) = 2x 981kč - 1962kč
Brzdový kotouč BREMBO 08.A112.11 ( zadky ) = 2x 551kč - 1102kč
Sada brzdových destiček, kotoučová brzda BREMBO P49039 (předky) = 753kč
Sada brzdových destiček, kotoučová brzda BREMBO P49036 (zadky) = 579kč

Komplet tedy: 4396kč / auto.

Máte ověřený "mazda" obchod kde mají dobré ceny a jsou na ně dobré recenze?
Okoušené značky brzd?

Díky moc .







 
Vida, takže žádné překvápko. Výměnu brzdy si také plánuji, na prázdniny místo dovolené, když nás ta korona nikde nepustí :mad:
Je tu více vláken o brzdách, vesměs se tu doporučuje ATE a TRW, já mám také zafixované, asi jako ty, že brzdy to je Brembo, tak s tím také nic nezkazíš. Každopádně to chce dodržet desky i kotouče od stejné značky. Ceny jsem si pro info srovnával zrovna včera a nejlíp mi vyšly www.autodily-cardo.cz. Už jsem u nich nakupoval a bez problémů.
Když jsem tam teď naházel do košíku ten tvůj výběr, tak je za 4024,- Poštovné zdarma pak mají od 5000,-
 
Brembo u běžných brzd šlo s kvalitou docela dost dolů. Někdy se už ani neobtěžují dát antikorozní nátěr na kotouč a o vyfrézování odvodné drážky do destičky ani nemluvě. Nesmí se srovnávat brembo za 50000Kč a víc s brembem za 4000Kč.
Jinak výměna kotoučů a destiček je tak jednoduchá, že to hodně servisů po:poop: :D:joy::mask:
 
Ja mozem odporucit EBC dosky a k tomu RedStuff dosticky. Mna vysli USR dosky vpredu, hladke vzadu a RedStuff na komplet spolu cca 400€. Max spokojnost.
 
Ja používám všude brmbo kotouč bez drážek + ATE brzdy a funguje to na výbornou
 
Úplně základní řady:
Předek Brembo 09.B272.10
Zadek Brembo Coated 08.A112.11
Předek desky ATE 13.0460-5610.2
Zadek desky ATE 13.0460-5804.2

Je to na 2.5 GH předfacelift liftback
 
Poslední úprava:
Úplně základní řady:
Předek Brembo 09.B272.10
Zadek Brembo Coated 08.A112.11
Předek desky ATE 13.0460-5610.2
Zadek desky ATE 13.0460-5804.2

Je to na 2.5 GH předfacelift liftback


Ahoj, tak mi díly dnes přišli.

U zadních ATE destičekje doporučení jen an tyto auta:
Mazda 323
Mazda 6 do roku 2005
Mazda 626 + Kombi
Mazda PREMACY

6 (GH) tam napsaná není.

Označení destiček je ATE 199 GF - 90R-01891/711 - 605804 , je to ok?

Díky
 
Tak předky jsou na autě ;)

Problém je u zadních brzd, kde to nějak matlal pěkne zmrvil.

Nevíte kde koupit tyto dva šrouby? Jestli jsem si to nesplet měla by to být nějaká 14ti hrana..
Je možné někde najít výkres s výčtem dílů? ( pro kontrolu ).
img_0226s-jpg.jpg

Díky
 
Tak včera s GH návštěva Auto Efektu Zlín 7:30 auto přistaveno výměna předních kotoučů destiček rozhýbaní atd. v 9:00 hotovo.
cena luxus 5800,- z toho 966kč práce za ty prachy bych vůbec neuvažoval, že to budu shánět nebo dělat doma.
 
No nevím,i při koupi kvalitních komponentů ATE bych se nedostal přes 3500 Kč.(2 kotouč+desky).Kdybych si to dělal sám,tak bych určitě vyměnil brzd.kapalinu,promáznul odvzdušnovák atd.Je to úhel pohledu,já servisům nevěřím,že by tam dali to nejkvalitnější.
 
Back
Top