• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie LED světla - poškození

dawe

člen KLANu
32
Zdarec kluci..dneska jsem si všiml,že na hlavních světlech mám přímo uprostřed 2 vertikální pruhy(pruh vypadá jako stín) asi 1 cm široký a 5cm vysoký(nevím jak to vypadá ve dne, zkoušel jsem to za šera). Je mezi nima mezera zase asi kolem 1 cm..Jde to vidět jen pokud jsou zapnuté, tak nevím jestli jsou nejak zamaštěné zevnitř(ale zase je divné,že by to bylo na obou světlech stejné) nebo to dělá lom světla?..můžete prosím někdo vyzkoušet a napsat mi at jsem v klidu?díík dawe
 
Poslední úprava:
tak jsem to šel vyfotit a pořád to jde vidět :( a už vůbec nechápu jak jsem ty světla ted doškrabal papírovým kapesníčkem :( to snad ani není z plastu...světla byly čisté a takové škrábance...fakt kvalita takže hned bych se i zeptatl jestli to pujde nejak rozleštit a popřípadě čím?Mazda mě začíná tak trochu štvát pač se mi ozývá i praskání z pravého výdechu klimatizace....
 

Přílohy

  • 20160905_080848.jpg
    20160905_080848.jpg
    1,2 MB · Zobrazení: 100
  • 20160905_080859.jpg
    20160905_080859.jpg
    1,2 MB · Zobrazení: 97
  • 20160905_080908.jpg
    20160905_080908.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 96
  • 20160905_080925.jpg
    20160905_080925.jpg
    1,3 MB · Zobrazení: 96
Poslední úprava:
Dívám se a jde o rozsvícená světla. Řekl bych, že jde o standardní jev z LED segmentů. Majitelé CX-3 určitě toto tvrzení potvrdí nebo vyvrátí.

Ohledně poškrábání: I malé zrnko prachu nebo špíny se při přejetí plochy stává abrazivem.. Hlavně u mytí kapesníčkem, kdy se nemá zrnko kam "zapustit" a tím pádem při přitlačení kapesníkem škrábe na plochu. Ne nadarmo se k mytí používají měkké utěrky, do kterých má tato špína šanci "zalézt" a neškrábat tak povrch. Laicky řečeno ;)
Rozleštit to určitě půjde, jen záleží, jak moc je to poškozené. Odkud jsi? Pokud někde z okolí Brna nebo Prahy, tak se můžeme domluvit na setkání.
 
Dívám se a jde o rozsvícená světla. Řekl bych, že jde o standardní jev z LED segmentů. Majitelé CX-3 určitě toto tvrzení potvrdí nebo vyvrátí.

Ohledně poškrábání: I malé zrnko prachu nebo špíny se při přejetí plochy stává abrazivem.. Hlavně u mytí kapesníčkem, kdy se nemá zrnko kam "zapustit" a tím pádem při přitlačení kapesníkem škrábe na plochu. Ne nadarmo se k mytí používají měkké utěrky, do kterých má tato špína šanci "zalézt" a neškrábat tak povrch. Laicky řečeno ;)
Rozleštit to určitě půjde, jen záleží, jak moc je to poškozené. Odkud jsi? Pokud někde z okolí Brna nebo Prahy, tak se můžeme domluvit na setkání.

@Natural má pravdu v obou odstavcích.
 
Už jsem byl v servisu a tam říkal to samé...každopádně jak to světlo setřel rukou tak další vlásečnice..mě z toho je.ne normálně..jinak jsou to vlásečnice viditelné jen při rožnutých světlech tak snad to nějak půjde..3m pastu na škrábance asi zkoušet nemám co? :D
 
Už jsem byl v servisu a tam říkal to samé...každopádně jak to světlo setřel rukou tak další vlásečnice..mě z toho je.ne normálně..jinak jsou to vlásečnice viditelné jen při rožnutých světlech tak snad to nějak půjde..3m pastu na škrábance asi zkoušet nemám co? :D

Na leštění jsou tu experti @Natural a @Doris .Ty ti 100℅
dobře poraděj co s tím udělat.
 
Už jsem byl v servisu a tam říkal to samé...každopádně jak to světlo setřel rukou tak další vlásečnice..mě z toho je.ne normálně..jinak jsou to vlásečnice viditelné jen při rožnutých světlech tak snad to nějak půjde..3m pastu na škrábance asi zkoušet nemám co? :D
Nalep si / daj si nalepit na svetla priehladne folie. Aj na folii budu skrabance, ale folia sa da vymenit.
Na nove svetlo v ziadnom pripade nedavaj ziadnu lestiacu pastu.
Za dalsi rok si zvyknes a skrabance ti uz vadit nebudu.
Polycarbonat svetla su u všetkych vyrobcov jeden velky prd .
Pekne su iba, kym auto stoji v salone
Zbytočne stresuješ
 
Současná světla jsou skutečně mizérie napříč všemi značkami aut, jsou měkké, snadno se poškodí a zacházejí. Fólie jsou jedno řešení, ale já osobně nemám problém i tyto čiré plasty voskovat - jednak to mikrovrstvička vosku chrání (včetně UV filtru), umí navrátit zánovní vzhled a jemné mikroškrábance dokáže výrazně zredukovat a zatáhnout s trvanlivým efektem. Můžeš na to použít směle ten vosk, který ode mne máš. Abrazivní pasty moc nedoporuřuji. Jde to i bez nich s takovýmto výsledkem:


28854969313_bebb980630.jpg 28854973583_98a435a83f.jpg 29188416440_714f2657e9.jpg


Jinak tímto voskem leštím a konzervuji i mnohem měkčí PS plasty na modelech aut, kde se během stavby často nadělají drobné šrámy na sklech, která však musí vypadat dokonale (porotci na výstavních akcích a soutěžích jsou velice přísní a taktéž když stavím modely na zakázku, musím předat klientovi 100% výsledek).
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=795
http://modelforum.cz/viewtopic.php?f=155&t=76469&p=1492837&hilit=subaru+brz+doris#p1492997
 
Poslední úprava moderátorem:
Nemam sice LED svetla, ale pri vymene xenon ziariviek som si vsimol, ze aj moje polycarbonat svetla by uz na povrchu potrebovali poriadne osetrienie.
Abrazivne pasty by som nechcel, myslim, ze ani nie je treba este pouzit, ale vosk s UV ochranou, by uz bodol.
Moja otazka na Doris.
Aky vosk by som mal pouzit, resp. pouzivas , na lestenie, ochranu svetiel ?
viď. obrazky vyssie
 
Na světlomety používám tentýž vosk/směs, jako na lak a veškeré hladké díly na karoserii. Postup je občas nutné několikrát zopakovat, pokud povrch světlometů již vykazuje opotřebení. Pravidelnou péči lze udržet i tyto díly v pěkném stavu. Zároveň doporučuji vyhýbat se agresivní čistící chemii, která takovým materiálům neprospívá.
 
Na světlomety používám tentýž vosk/směs, jako na lak a veškeré hladké díly na karoserii. Postup je občas nutné několikrát zopakovat, pokud povrch světlometů již vykazuje opotřebení. Pravidelnou péči lze udržet i tyto díly v pěkném stavu. Zároveň doporučuji vyhýbat se agresivní čistící chemii, která takovým materiálům neprospívá.
Nazvu toho (Tvojho) vosku by som sa mooooooc potesil.
Ja pouzivam na lak Sonax, ale s farebnymi striebornymi pigmentmi, ten asi nebude najvhodnejsi typ na polycarbonat svetlomety.o_O
Mam doma este ayksi vosk na auto s karnaubskym voskem GradeOne / bez brusných častíc. Piše to tak na obale, ale este ani na lak auta som ho este nepouzil .
Lestenie na sposob , pokus /omyl , by som nerad vyskusal prave na svetlometoch. :confused:
 
Mne se osvědčil ten vosk, který si připravuji přímo na míru daného laku. Má všestranné schopnosti a dokáže nejen konzervovat, ale také čistit a šetrně leštit lak i další materiály... Napřílad na celý exteriér včetně světlometů naší M6 ho používám už cca 10 let, výsledek je přesně podle mých představ.

http://www.mazdaclub.cz/vozidlo/mazda-6-1886
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=590
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=678
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=759
http://www.mazdaclub.cz/user_images_category.php?id=787
 
Bola to dnes pred zimna akcia, pokus/omyl, s tym , ze som sa vcera dozvedel na nete, ze aj original sady - pripravky na lestenie svetiel operujú s karnaubskym voskom.
Na mierne opotrebovany, poskrabany, 5,5 rocny polycarbonat plast na svetlach, som pouzil Auto vosk s karnaubskym voskem GradeOne / bez brusných častíc.
Najviac opotrebovanym miestom, na povrchu bolo miesto, kde strieka ostrekovac svetlometov :(
Dufam, ze mi ten vosk do rana nerozlepta polycarbonat svetla :confused:
Tu je vysledok, na posudenie.
 
Poslední úprava moderátorem:
Karnaubský vosk plasty ani čiré kryty světlometů nepoškodí, toho se bát nemusíš. Spíš je problém v tom, že po 2-3měsících jsou jeho konzervační účinky pryč. Jinak si vyčisti a převoskuj předek auta, ten lak máš docela zaneřáděný od zbytků hmyzu, který ho rozleptává.....:confused:
 
Back
Top