• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Líná 2.5 - 143KW

Jede to nebo je to líný?


  • Celkem voličů
    26
Nevím co máte proti RS. Její benzínový motor je výborný, interiér je nejhezčí ze všech výbav, sedačky jsou výborné. Venkovní vzhled je díky tradičně hroznému FL hrozný. Zato před FL je to moc hezké auto. A tak to máte s každou Octavií, alespoň podle mě.
Výbava je teda jiná, než u M6. To bych spíš srovnával Superb vs. M6.
Podvozek je tvrdý jak prkno a nízkoprofilové pneu tomu komfortu nepřidávají. Místa uvnitř je v podélném směru dost, příčně je to horší, auto je užší. Kufr je větší, než M6 (beru kombi verze). Auto lépe brzdí. Cit ve volantu žádný, tam je to klasická Octávia.
 
Ahoj, Tak jsem sem po nějaké době mrknul a nestačím se divit.
Ano, je tu pár normálních (a ty se v tom jistě poznají) ale spíš je tu naprostá většina vyloženě pojebanejch Čechů, kteří umí akorát zkritizovat to co zrovna nemají. Samozřejmě, že auta jsou to úplně odlišná takže nesrovnatelná (někdo rád jezdí svižně a někomu holt stará nařídila kombíka) jedno je rádoby sportovní a druhý zase větší pohodlnější lenoch. Každý ať si koupí to co mu vyhovuje o tom žádná. Ale celkem mne dožralo to, jak jste tu blbou Škodovku smetli ze stolu co se výbavy týče.
Takže jsem stáhnul z Mazda.cz výbavu Revolution TOP a zkusil porovnat s mojí škodovkou.
Chci vypíchnout, že toto opět není žádné napadání, ale je to jen moje čistá zvědavost o co jsem se tedy nechal připravit.
agenda: černé křížky znamenají "srovnatelné", chybějící políčka že nevím, takže budu rád když mi poradíte a já si to pro sebe doplním. červené vs zelené znamená že si myslím že je to o malinko lepší
 

Přílohy

  • M6 vs RS.xlsx
    13,3 KB · Zobrazení: 35
Precetl jsem si zpetne diskusi, a myslim ze vsichni narazeli hlavne na vybavu vs. cenu v kontextu "tridniho zarazeni" auta, ne? Ja teda ted kdyz dnes do konfiguratoru O RS Combi pridam par veci, ktery ma Mazda (adap. temp, akusticka skla, bezklic, pamet sedadel, audio, 19", priplatkova cervena, atp...), tak jsem na cca 1 093 000 Kc, u Mazdy 6 Wagon i s par priplatkama (cervena, LED interier, ambientni osvetleni interieru, sit do zav. prostoru, AA/CP jednotka; stresni okno Takumi Plus btw ma) na 1 040 000 Kc. Takze Mazda je porad o neco levnejsi, a opravdu ji par prvku vybavy chybi, ale nevidim mezi nima nic zasadniho... a jak tu bylo zmineno mnoha lidmi, je to uplne jina "trida" auta, a ted nemyslim nutne prostorove, ale zamerenim, imagi a jizdnim projevem. To je jako snazit se objektivne srovnavat silnicku a cross country kolo za stejnou cenu :D.

Mazda se rozhodne nechova jako nejaky sportovec, a ani se o to podle me nejak moc nesnazi, pokud dobre chapu jejich marketing. Jestli neco byvalo tvrdsi a chovalo se to na okresce slusne, tak to byla spis Mazda 3 BM/BN se 165k motorem - taky ji chybel vykon, ale kratky prevody a tvrdy podvozek s velkymi koly prinasel jakys takys sportovni projev, kteremu proti sestce rozhodne pomaha rozvor a delka previsu. Sestka je ve vysokem tempu na zakrouceny okresce asi jako drbat se pravou rukou za levym uchem... nejak to jde, ale fakt je z toho znat, jak to neni ono. Daleko vic ji slusi normalni svizna a pritom pohodlna jizda.
 
Ahoj, Tak jsem sem po nějaké době mrknul a nestačím se divit.
Ano, je tu pár normálních (a ty se v tom jistě poznají) ale spíš je tu naprostá většina vyloženě pojebanejch Čechů, kteří umí akorát zkritizovat to co zrovna nemají. Samozřejmě, že auta jsou to úplně odlišná takže nesrovnatelná (někdo rád jezdí svižně a někomu holt stará nařídila kombíka) jedno je rádoby sportovní a druhý zase větší pohodlnější lenoch. Každý ať si koupí to co mu vyhovuje o tom žádná. Ale celkem mne dožralo to, jak jste tu blbou Škodovku smetli ze stolu co se výbavy týče.
Takže jsem stáhnul z Mazda.cz výbavu Revolution TOP a zkusil porovnat s mojí škodovkou.
Chci vypíchnout, že toto opět není žádné napadání, ale je to jen moje čistá zvědavost o co jsem se tedy nechal připravit.
agenda: černé křížky znamenají "srovnatelné", chybějící políčka že nevím, takže budu rád když mi poradíte a já si to pro sebe doplním. červené vs zelené znamená že si myslím že je to o malinko lepší
No, když to vezmu stejným stylem jako ty...
Nepřestává mě udivovat, jak učitá skupina
pojebanejch Čechů
dokáže jakékoli auto srovnávat se svojí "ovcí".
Což jsi nám tu názorně ukázal.
M6 a O3RS májí společné tak maximálně volant, 4ři kola a cenu.
Ty už když jsi toto téma zakládal tak ti v koutku mysli bylo jasné že si tu "ovci" vemeš, jen si hledal rozumový důvod a v případě 6ky to bylo fakt lehké,pač je to auto jiného zaměření.
Chápu srovnání M6/Superb. V tvém případě bych chápal srovnání O3RS/ i30 N.
Tam už by "ovečka" tak zalitá sluncem nebyla že?
 
Takže jsem stáhnul z Mazda.cz výbavu Revolution TOP a zkusil porovnat s mojí škodovkou.
Takové práce to dalo a přitom taková blbost. To je jako srovnávat kombajn Superb III s dejme tomu 140 kW 2.0 TSI Millerem, což je taková důstojná motorizace, která jezdí za málo, s Golf R Variant nebo CUPRA Leon Sportstourer. Taky si můžeš odfajfkovat, že všechno zmíněné má za stejné peníze lepší výbavu a větší výkon, než sup. :D

Ano, pro menšího člověka s krátkými nohami je ovečka v eReSu vlhký sen každého "pojebaného Čecha" (sic!). Ale třeba mně tam prostě ten podběh už překáží.

Mimochodem chci vidět, až budeš obouvat své eReSo do (třeba zimních) 225/45 R19, na to se přijdu podívat. Možná ti pak dojde, proč je M6 i na 19" discích pohodlná.
 
OndřejiK - konfigurátor je jedna věc, osobní přístup na pobočce jiná (přístup mazdy už jsem zmínil v jiném tématu), Jak jsem řekl, já tohle všechno mám za rovných 950K. bez žádných známostí, prostě jen solidní přístup k zákazníkovi.
Ani já nevidím ve výbavě zásadní rozdíly, ale jsi první který to tu napsal. Každý hned v první větě výbavu pohanil stylem, že na M6 nic nemá. leda tak Superb. A to jen důvod proč jsem se do toho pustil.
Macyn - pojebaný čech je "vlastnost". napsal jsem to schválně a je vidět že se toho chytne právě a jen ten pojebaný čech.
šreku- mám již třetíRS a proto jsem chtěl jít jiným směrem. bohužel jsem z povahy dost nervák a nebude semnou nikdo Vy...t za každou cenu, proto jsem nakonec od mazdy ustoupil. Mám tě za takovýho Mazdaguru (co jsem se o tobě tady dozvěděl) ale tvý přirovnání s kolama mi nepřijde adekvátní. Navíc, adaptivní podvozek v profilu "komfort" se dokáže pohodlím Mazdě vyrovnat, to se vsadím.

všeobecně-pořád dokola, větší M6. možná papírově, pocitově je to úplně obráceně co se týče interiéru. Mám 190cm takže sedačku nadoraz a když si sednu za sebe, kolenama se ani náhodou nedotknu, to v M6 nedokážu.
 
Zkusil jsem M6, je prostě na takové pohodové ježdění s RS se nedá srovnávat.
Když jsem koukal po něčem svižnější, tak padl výběr na RS a I30n performance fastback. RS se mi vzhledově ani trochu nelíbí od dob co to Kabáň zprasil.
I30n fastback performance je vzhledově přijatelnější, ale tak jako celkově zase menší.
Co chci říct, tak RS za 950tis nemá jízdně na I30n fastback performance za nějakých 780 tis ani omylem. Hyundai jízdně válcuje Škodu na plné čáře.
Takže asi tak, pokud srovnávat RS tak s I30n, ale tam se Škoda prostě nechystá ani cenově a už vůbec ne jízdními vlastnostmi
 
Hej Ty novej, vůbec nechápu, proč to tady ještě čteš, když jsi nedávno napsal, že končíš. Vždyť si kup co chceš, na trhu je tolik krásných a výkonných aut. Mě to spíš připadá, žes koupil blbě(tím nemyslím že Mazda nej) a hledáš jak si to zdůvodnit. Hlavně by ses měl uklidnit, protože takoví nerváci jsou velká hrozba pro ostatní řidiče.
 
Macyn - pojebaný čech je "vlastnost". napsal jsem to schválně a je vidět že se toho chytne právě a jen ten pojebaný čech.
Ano taky sem použil zaměrně ,pač su moravák jak poleno:cool::p.Jen sem použil tvou "hantýrku" na vyjádření svých pocitů. Takže ten "uber čech", se kterým nikdo nebude vyje****t si tu vlasně možná jen ty.
O tom komfortu RS3 na 19" to člověk se základní sbereflexí snad nemůže myslet vážně.
Koupil jsi si co jsi chtěl (jsou to tvoje prachy), teď si to asi musíš rozumově obhájit, tak tady neplevel forum(běž rešit problémy na stránky zelených)jak nějakej "troll" už od začátku.
A drobná rada na závěr, radši se uklidni nebo ti rupne cévka:joy:.
 
Poslední úprava:
tvý přirovnání s kolama mi nepřijde adekvátní. Navíc, adaptivní podvozek v profilu "komfort" se dokáže pohodlím Mazdě vyrovnat, to se vsadím.
Zkus se prosím zamyslet, případně si to třeba i namalovat a spočítat, jaké vektory a síly působí, když přejedeš dejme tomu 2 cm nerovnost kolem s pneu 225/45R19 a s pneu 225/35R19 (-23 mm na výšce pneu a tím pádem i na poloměru celého kola)... :) S tím byla spojená i výzva k montáži takových pneu na RS... :)
 
Tohle téma mi uniklo - viz můj podpis :) Jak říkal Paroubek, nechci se Vás dotknout, ale kdo z vám to má? :)
Osobně bych dal koncernovej motor do Mazdy a byl bych spokojenej. U Škodovky se mi líbí víc logika výbavy, takový ta různý poutka, světýlka a podobně, ale skáče to, nejede se mi v tom příjemně. Mazda je takovej pokojíček, tak člověk zajede do sedačky a splyne.
 
Zkus se prosím zamyslet, případně si to třeba i namalovat a spočítat, jaké vektory a síly působí, když přejedeš dejme tomu 2 cm nerovnost kolem s pneu 225/45R19 a s pneu 225/35R19 (-23 mm na výšce pneu a tím pádem i na poloměru celého kola)... :) S tím byla spojená i výzva k montáži takových pneu na RS... :)
Tak jsem si říkal, že se snad budu muset podívat do specifikací RSka, protože jsem byl přesvědčen, že musí mít menší kola než M6. Tak jsi mě předběhl a napsal jsi to výstižně. Ale když si @novej myslí, že to srovná adaptivní podvozek v profilu komfort, tak ať v tom přesvědčení zůstane. Jen ať si koupí ty nízkoprofilovky. A možná si koupí ty 225/45R19 a narve je tam - přijel bych se taky podívat ;)
 
Hergot RS 3...to se tu bavim...a nejde ani o audi :)..jeste aby to bylo RS4 Avant :)))))) no to je krasny tema na pozdní večer..zeptej se moji ženy co je lepší ...že Shr3ku :)....místní GURU..ještě bysme tu mohli mýt nějakyho GURU Járu..že by to tu odháčkoval :) :) začína mi to tu připomínat starší příspěvky Mazdatrolla a jeho soudní pře :)) to sem se taky bavil ikdyz je to starsiho data .....ale tady fakt dobrý přesvědčovat na foru Mazda někoho o výhodnosti žebřiňáku jako je Octavka..a pozor nejsem žádný Čech čech..tak si toho važ :)
 
Back
Top