• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Ložiska zadních kol

geo

nový člen
10
Moje první osobní Mazda, CX7 2009, D, 140 000 km, dovoz DE, zřejmě servisováno u Mazdy. najel jsem zatím 0km, auto neznám, zatím jen zjišťuji co je třeba opravit. Vyměnil jsem na zadní nápravě obě ložiska kol. (mizerná, komplikovaná práce, ale která na moderních harampákách není..) Zadek ztichnul, ale zdá se stále trochu hlučnější než bych očekával a je těžko říci jestli to jde od zadního , mezinápravového diferáku, nebo of kardanky. Nebo i od hlučnejších celoročních pneu ? A nakonec je to možná CX 7 běžné ? Má někdo zkušenost ? Děkuji.
 
Moje první osobní Mazda, CX7 2009, D, 140 000 km, dovoz DE, zřejmě servisováno u Mazdy. najel jsem zatím 0km, auto neznám, zatím jen zjišťuji co je třeba opravit. Vyměnil jsem na zadní nápravě obě ložiska kol. (mizerná, komplikovaná práce, ale která na moderních harampákách není..) Zadek ztichnul, ale zdá se stále trochu hlučnější než bych očekával a je těžko říci jestli to jde od zadního , mezinápravového diferáku, nebo of kardanky. Nebo i od hlučnejších celoročních pneu ? A nakonec je to možná CX 7 běžné ? Má někdo zkušenost ? Děkuji.
Těžko říct, co je pro tebe "více než běžný hluk". Co já vím, tak celoroční (naše jiné auto) nebo i některé zimní (což je třeba můj aktuální případ) jsou hlučný až až. Na letních krásný ticho.
 
dík za informaci, v každém případě vyměním teď oleje v diferákách, půjdu na horní hranici viskosity. Dám vědět jestli se něco změnilo.
 
CX7 09 2,2 D, zadní ložiska vyměněna, vliv pneu vyloučen, stále to hučí, zdá se odzadu, i při vyřazení na neutrál, zvuk mění intenzitu s nerovnostmi. Neměl jsem to ještě na zdviži a bohužel se mi zatím nepodařilo sehnat dílenský manuál. Má to podpěrné ložisko kardanu ? Děkuji za jakýkoli typ.
 
CX7 09 2,2 D, zadní ložiska vyměněna, vliv pneu vyloučen, stále to hučí, zdá se odzadu, i při vyřazení na neutrál, zvuk mění intenzitu s nerovnostmi. Neměl jsem to ještě na zdviži a bohužel se mi zatím nepodařilo sehnat dílenský manuál. Má to podpěrné ložisko kardanu ? Děkuji za jakýkoli typ.
Zdar a není zase v háji ložisko? Mě se to stalo, jednu stranu jsem dělal 2x. Prostě zmetek jedno skf a druhý už je dva roky ok.
 
dík za příspěvek, bohužel ložiska mají obě 0 km, jedno bylo vyloženě špatný, druhé vyměněno spíše preventivně, musí to na zdviž a zkoumat odkud to jde, napadá mě možná i kloub na poloose
 
Úplně to nesouvisí, ale já si dnes z DE přivezl originál držák na zadní diff, za pouhopouhých 713 €, takže do vitrýny v obýváku a všechny návštěvy budou obdivovat.

IMG_20220620_193405.jpg IMG_20220620_193521.jpg
 
Back
Top