• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

podvozek Ložisko kola

Certom

nový člen
3
Zdravím,
potřeboval bych pomoci. Na ledovce jsem cca v 10km/h rychlosti narazil levým předním kolem do obrubníku. Po anabázi s pojišťovnou a autorizákem se z toho vyklubala jen špatná geometrie kola. Po seřízení auto jede rovně a bez problémů. Začal ale postupně sílit zvuk a vibrace pod pedály od naraženého kola (na volantu žádné vibrace nejsou), o to víc v pravotočivé zatáčce, naopak v levotočivé zvuk i vibrace utichnou. S největší pravděpodobností to bude ložisko kola. A teď ten problém. Chtěl jsem ho vyměnit, ale nikde nedokážu dohledat, že by ho měli a ani jsem nenašel part number, abych se domluvil s výrobcem ložisek u nás. Ptal jsem se i u kamaráda v servisu a on ho také nedokázal dohledat. Máte někdo nápad nebo víte, jaké ložisko tam má být, prosím?
Auto je Mazda 3, sedan, motor 1 998 cm3, 132 kW, benzín, Skyactiv-X, manuální převodovka, rok výroby 06/2019.
 
V mém případě to nakonec bylo od předního ložiska. Výměna problém odstranila.
 
V mém případě to nakonec bylo od předního ložiska. Výměna problém odstranila.
Ahoj,
změnil jsem práci, takže jezdím teď MHD. Problém trvá a v Mazdě mi nabízejí pouze celý náboj cca za 15 000Kč. Nedali ti náhodou trošku víc informací, abych si ložisko mohl dohledat, koupit a vyměnit sám? Díky
Ahoj, pošli VIN, zkusím se podívat, až bude čas :)
VIN: JMZBP6SH601139020
Děkuji za ochotu!
 
Ahoj, také mi měnili cely náboj, samotné ložisko pravděpodobně vyměnit nejde. Bohužel více informaci jako napr. číslo dílu nemám.
 
Ahoj,
změnil jsem práci, takže jezdím teď MHD. Problém trvá a v Mazdě mi nabízejí pouze celý náboj cca za 15 000Kč. Nedali ti náhodou trošku víc informací, abych si ložisko mohl dohledat, koupit a vyměnit sám? Díky

VIN: JMZBP6SH601139020
Děkuji za ochotu!
Origo podle tvého VINka by tam měl být BDNF-33-04X za cca 9tis

Koukám, že je to asi stejný s CX 30. Dá se tam dát náhrada, ale ten Optimal nevim...nemám s tou značkou zkušenosti. https://www.autodoc.cz/optimal/16430329
 
Origo podle tvého VINka by tam měl být BDNF-33-04X za cca 9tis
Děkuji mockrát za vyhledání! Skoro po roce jsem to už chtěl vzdát a jít do autorizáku. Na Optimal se moc kamarádi netváří, abych to dával do "nového" auta. Zkusím vyhledat, objednat a vyměnit. Pak dám vědět, jak mi to jezdí. Jsem tvým dlužníkem.
 
Děkuji mockrát za vyhledání! Skoro po roce jsem to už chtěl vzdát a jít do autorizáku. Na Optimal se moc kamarádi netváří, abych to dával do "nového" auta. Zkusím vyhledat, objednat a vyměnit. Pak dám vědět, jak mi to jezdí. Jsem tvým dlužníkem.
Osobně bych si objednal originál ale mimo EU. To vyjde určitě i s poplatkama levněji. Třeba přes Megazip, kterej používám docela často a zatím vždy bez problémů (použij slevový kód co tam běží na stránce nahoře):

nebo počkat až budou kvalitní náhrady i tady u nás v EU, ale to může trvat klidně i nějakej rok (tak jako tomu bylo i i BM/BN, GJ/GL...(
 
Děkuji mockrát za vyhledání! Skoro po roce jsem to už chtěl vzdát a jít do autorizáku. Na Optimal se moc kamarádi netváří, abych to dával do "nového" auta. Zkusím vyhledat, objednat a vyměnit. Pak dám vědět, jak mi to jezdí. Jsem tvým dlužníkem.
Není vůbec zač. Koukal jsem, že Optimal jsou Němci, tak bych se toho asi nebál. Na první pohled ve mně ten název taky důvěru nevzbuzuje, ale vzhledem k tomu, že už jsme zkoušeli i např. nejlevnější GSP na CX5 2014 a chlapík s tím jezdí dodnes a už je to asi 5let, tak bych se toho asi nebál ☺️. Ale origo je origo, tam to bude zaručena kvalita, ložiska mají z výroby dobrý. Co je to za značku nevím.
 
Back
Top