• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika M3 BM - Bixenon, naklápění

Kvothe

nový člen
2
Zdravím,
jsem cca týden nový člen mazdaklanu s Mazda 3 BM 2.0 skyactive 88kW , r.v. 2014. A měl bych jednu otázku, na kterou jsem zde nenašel odpověd. Mám bixenonové světlomety, a když jsem včera večer startoval naproti od jedné zdi, tak mě překvapilo, že xenony se "zažehly" ale neviděl jsem, že by se jakkoliv nastavovaly z hlediska výšky. Byl jsem zvyklý z např. Focus Mk3/MB CLA 250, že po rozsvícení bylo vidět , jak si vždy rovnají svůj náklon. Na diagnostice nic není, ale vím, že auto mělo pojistnout událost na zadní nárazník v hodnotě okolo 900€. Funguje to naklápění u Mazdy nějak jinak nebo je možné, že odešli čidla třeba právě vzadu? Jelikož za měsíc končí STK, tak to potřebuji vyřešit asap. Díky moc všem za případné info.
 
Naštartuj auto, zasvieti oproti stene a potom zataž niečim kufor. A uvidis, či si svetla po zaťažení upravia sklon.
 
Díky za nápad, nechápu, že mě to nenapadlo. Posadil jsem na hranu kufru dvě osoby s cca 180kg a bylo vidět, potom co se světla trochu zvedla, jak se zase rovnají dolů, takže ok. Mazda to má prostě teda jinak no :)
 
Ahoj, po výměně xenonových výbojek svítí pravé světlo úplně nesmyslně, viz foto. Máte s tím někdo zkušenosti? Je to pouze o novém nastavení světel, nebo je to jiný problém? Díky za radu.

19422_20240322-073851.jpg 19423_20240322-073740.jpg
 
Opravdu jsem si s tím vyhrál a snažil se to mít správně, ale je to možné, že nakonec tam není správně usazená, protože výsledek je hodně zvláštní. Asi to zkusím znovu překontrolovat. Díky.
 
Back
Top