• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika M6 GH nejde nastartovat

Kuba

nový člen
13
Ahoj,

Mám následující problém. M6 GH r.v. 2009, R2 diesel 120 kW. Včera večer jsem vlhkým hadříkem otíral dostupná místa v motorovém prostoru a v interiéru. Jenom vlhkým, nijak zvlášť mokrým. Dělal jsem to tak 2 hodiny. Po dokončení auto nejde nastartovat. Přes noc jsem raději nechal nabít baterku. Dneska to samé. Otočím klíč do polohy 1, vše v pohodě naběhne a svítí. Když otočím do polohy 2, kontrolka žhavení se normálně rozsvítí a zhasne, pak zkusím nastartovat a nic. Ani ťuk. Jenom to 3x zapípá. Připojil jsem Vgate iCar2 ELM327 a přes FORScan Lite to žádnou chybu nehlásí. Akumulátor ukazuje klidové napětí bez zátěže 12.9 V. Při otočení do polohy 2 a startování je na napětí pořád 12,4 V. Nepomohlo ani připojení na baterii jiného nastartovaného dieselu. Do včerejška auto normálně jezdilo, startovalo, je to po větším servisu. Žádné konektory jsem neuvolnil. Záhada.

Tušíte, co to může být? Mohl z ničeho nic odejít startér? Akumulátor je starý ani ne 2 roky.
 
Poslední úprava:
Pokud jsi ho jen otíral tak by jsme zkontroloval svazky kabelu které vedou k řidící jednotce a k pojistkové skříní.
Pokud jsi s nečím pohnul a ztratilo to kontakt nebo nastal někde zkrat tak odešla pojistka. Tak by jsem zkontroloval palivové čerpadlo.
 
Takové záhady se vždycky dost blbě hledají. Pokud startér neudělá vůbec nic, tak bude problém někde před "ním". Také bych mrknul na pojistky u baterie. Když otočíš klíčkem do polohy 1 nebo 2, mělo by být trochu slyšet čerpadlo. Zkontroloval bych. Ale tím, že by nešlo čerpadlo si nemyslím, že by to bylo. Startér by totiž i tak točil. No a jinak bych zkusil projí konektory v motoru všude, kde jsi to otíral. To je ta nejméně radostná věc. :D
 
Back
Top