• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Mazda 323F BG A-sloupek

Vojtěch Širhal

nový člen
4
Dobrý den, rád bych poprosil o radu na problém. Na mé mrkačce jsem si nechal měnit čelní sklo, což se ukázalo jako velmi špatný nápad kvůli nejmenovanému servisu, který celou výměnu při troše dobré vůle a slušnosti zprasil. Vylomil přední plastové A-sloupky a to jak zvenku tak zevnitř. Vnitřní mě přece jen tolik netrápí, ale venkovní jsou problém. Tato část karoserie je těžko sehnatelná a když už, jedná se například o sloupky na 323 GTR 4x4 nebo podobně. Proto můj dotaz směřuje tímto směrem. Jsou tyto sloupky shodné pro více modelů z přibližně stejné doby? V případě že ano, je tedy možné koupit tento díl z druhovýroby na jiný model? Nebo někdo ví, kde sehnat přímo sloupek na konkrétní bg? V případě že má někdo podobnou zkušenost nebo alespoň ví pár informací, budu vděčný za každou radu.
 
@paulvandyka @slayer

Zdravím, po dlouhé době se ozývám. Původně jsem chtěl pouze vítězoslavně ohlásit, že nové sloupky mé Mazdě sluší a jsem spokojený. Při té příležitosti Vám všem vyjádřit díky. Ovšem, i když se ozývám až po takto dlouhé době, musím konstatovat, že se tak nestalo. Konverzace poněkud uvázla s tím, že až nějaké sloupky přibudou do skladu, budu kontaktován... čekám už několik měsíců a stále nic. Už mi to opravdu začíná vadit. Všem Vám moc děkuji za rady, bohužel prozatím nenaplněné. Měl bych proto na všechny kolegy již druhou prosbu. Nevíte náhodou někdo, co dál? Neznáte nějaké další možnosti jak ke sloupkům přijít? Děkuji předem za trpělivost a Vaše nové odpovědi...
 
Zdravím vás,problematika A-čkových sloupků na Mazdy 323f BG, ale i na 323BG 3DV je docela velká.za posledního půl roku se mi do ruky dostalo jen 5 párů použitelných nepolámaných a-čkových slouků a já to bral dle seznamu kdo dříve napsal tak je dostal. Poptávku po nich od Mazdařů co mi napsali mám zhruba 10x tolik a narazit na nějaké, které se daji ještě použít je skoro zázrak a jinak je to opravdu extrémně velký problém narazit na ně nepoškozené a přímo v Mazdě je sice mají,ale cenově vychází pár na cca 10 tis kč.Mám přislíbené nějaké z Rakouska tam známý objíždí vrakoviště a občas nějaké najde.Lze sehnat laminátové na 323BG, ale na 323F BG neexistuje náhrada ani v zahraničí a to mám opravdu zajímavé konktakty je po nich extrémní poptávka i v jinde mimo ČR.
 
Měl jsem stejný problém. Bohužel se mi nové díly nepodařilo sehnat. Nakonec jsem polámané sloupky nechal svařit a dopadlo to velice dobře (I přesto že mi nějaké úlomky chyběly). Pokud máte ještě polámané sloupky u sebe. Podívejte se jestli v okolí nemáte nějakého šikovného karosáře, který umí svařovat plasty.
 
Děkuji za zajímavý nápad. Mohu se poptat u známých, snad by se někdo našel... Složitější je ovšem to, že dílků chybí podstatné množství. V tom výše zmíněném nejmenovaném servise mi totiž sloupky vrátili zpátky na autě v naději, že si škody nevšimnu. Povedlo se jim to, na autě byla vrstva sněhu a já odjel v domnění, že je vše v pořádku. Cestou jsem si v kabině všiml, že je drobná podélná prasklina na vnitřním oplastování u obou sloupků. Před domem jsem zaznamenal, že si servis udělal prachsprostou reklamu a na rámečcích SPZ (tedy vlastně RZ) byl přelepený nápis Mazda 323 a byla tam nalepená samolepka se jménem servisu, který navíc ve jméně obsahuje slovo týkající se ekologické likvidace vozidel... To se mě logicky opravdu dotklo vzhledem ke vztahu, který ke svému autu chovám - ostatně jako každý petrolhead. Druhý den, když po noci v garáži Mrkačka uschla, jsem uviděl právě i ty, již zmíněné, sloupky. Celý vrchní díl (asi o velikosti dámské dlaně) byl odlomený pryč a zbytek podivně slepený nějakým gumoasfaltem, či co... jinými slovy, chybí mi právě horní uchycení sloupku (díky čemuž při rychlejší jízdě sloupek poletuje a je slyšet jak bouchá do karoserie a také vrchem dovnitř pod karoserii teče, což může mít další následky za pár let. Proto si nemyslím, že je svařování špatný nápad, ale musela by se horní část nějak domodelovat (3D tiskárna, kitování... těžko říct). Rozhodně se pokusím o realizaci, ale opravdu nemám tušení, zda bude vůbec možná... Přesto velmi děkuji za nápad!
 
Back
Top