• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

to je ale jenom pro případě plného naložení osob i kufru na maximum ..... osobně foukám 2,3 vpředu i vzadu, ale jezdím prázdnej
 
to je ale jenom pro případě plného naložení osob i kufru na maximum ..... osobně foukám 2,3 vpředu i vzadu, ale jezdím prázdnej
To jsem nedoplnil - ano při maximální zátěži. Teď mě to čeká - 4 lidi, plný kufr, rakev na střeše.
Ten tlak na zadek mi přijde fakt strašně velký. Navíc, neměl by tlak v pneu být rozlišený pro jednotlivé rozměry gum?
 
Určitě by to mělo být podle rozměrů, což myslím že na štítku i je. Ale já bych se tím zas tolik netrápil.... až to naložíš, koukni na gumy a kdyžtak přifoukni .... 3,2 bych tam určitě necpal, pokud to nemáš po strop narvaný cementem ......
 
Určitě by to mělo být podle rozměrů, což myslím že na štítku i je. Ale já bych se tím zas tolik netrápil.... až to naložíš, koukni na gumy a kdyžtak přifoukni .... 3,2 bych tam určitě necpal, pokud to nemáš po strop narvaný cementem ......
Pro jistotu se ještě podívám ale já na tom štítku mám jen jeden tlak na všechny rozměry.

Díky za tip - plánuji to tak udělat
 
Ja to teda foukal podle stitku. Vzhledem k tomu, ze vetsinou jezdim sam, nebo jen s par lidma bez nakladu, tak mam dlouhodobe tech 2.3. Ale na dovolenou jsem prifouknul a pak zas vyfouknul.
 
No zatím to mám (2.5 192k):
Letní R19 - 7l
Zimní R18 - 7.4l

Pokud jezdím po dálnicích tak o 0.5l víc...
 
Ako som vymenil Mazdy, poskocil som so spotrebou cca o 0.7l vyssie. Predtym 165k, teraz 192k. Zatial mam priemer 7.1 l/100 km. Spokojnost.
 
Ako som vymenil Mazdy, poskocil som so spotrebou cca o 0.7l vyssie. Predtym 165k, teraz 192k. Zatial mam priemer 7.1 l/100 km. Spokojnost.

To je krasna spotreba, za to jsem jel ted do Rakous, ovsem nutno dodat ze pul cesty je 100km/h omezeni.....
 
Ja ma ale do prace idealnu cestu, 5% mesto (<60 km/h), 15% dialnica (150 km/h), rychlostna cesta (115 km/h), ostatne okresky (115 km/h).
Na mokru je vzdy ta spotreba vyssia, ked bolo sucho, mal som 6.9 :)
Ked som dal cestu vylucne po dialnici cca 140 km/h, tak 7,6.
 
Neviem, aky je realny rozdiel v kW (merania ukazuju rozne hodnoty, pri 192k väcsinou nizsie). Ak mozem subjektivne porovnavat, 165 jazdila ako 192 bez pouzivania kick-downu. Jednoducho v 192 das plyn na doraz (ale neprekonas odpor, pod ktorym je uz kick-down) a tak dynamicky asi 165 jazdila, ked si ju dupal na podlahu. Je mi jasne, ze je to o zaradenom prevode, ale ak mam hodnotit subjektivny "tlak do chrbta" pri zrychlovani, nevyjadrim sa asi inak lepsie.
Na automat si zvykam, nikdy som ho nemal a nemam s cim porovnavat. Nanasiel som zatial ziadny problem, radi rychlo a celkom logicky. Otacky drzi mozno prilis nizko (1100-1200), ale pri 2.5 objeme je to mozno ok. Inak je to pohodlne, ale trochu nuda, privital by som manual s tymto motorom, aspon na porovnanie. Ale asi by som uz nemenil...
 
Tak malá rekapitulace mého delšího výjezdu na hory na Slovensko. Lyže, brusle a vše potřebné na relax jsem nacpal do rakve na střechu a tak mne zajímalo o kolik se zvedne spotřeba. Navíc jsem již před dvěma týdny chtěl vyzkoušet Vervu 100 a výsledek? Verva 100 - pocitově je auto hlučnější, lépe reaguje na plyn a zdá se, že za normálu má větší spotřebu, což mne překvapilo protože většina z Vás psala, že naopak mají spotřebu menší, ale ještě před odjezdem na Slovensko jsem z ní jel cca 2x na trase Praha - Kladno, teda na trase kde normálně do měsíce jezdím cca 6x a spotřeba byla tak oproti normálu o 0,5l vyšší.
Slovensko - najeto 1060km, spotřeba 6,6l podle PP, co s rakví považují za dobré. Jinak dálnice s rakví vycházela tam na 7,8 (PP - Verva) zpět 7,5 (PP-nejlevnější benzín Bučovice). Okresky Slavkov- Turiec - Slavkov dle PP 5,9 dle Spritmonitoru 6,1(již tam byl od Buchlovic N95).
Co mne ještě hodně zaskočilo -jízda na Vervu100 95% dálnice - dle PP 7,0 dle Spritmonitoru 7,48!!!:eek:
 
Dnes som druhykrat tankoval, tak som skontroloval odchylku merania priemernej spotreby PP. Bol som prijemne prekvapeny, pretoze pri priemerke 7.1 podla PP som vypoctom dostal 7,096 :)
Takze sa mozem na PP spolahnut.
 
Back
Top