• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Spotřeba Mazda6 GJ/GL - pochlubte se za kolik jezdíte

No celkem ty spotřebě začínám věřit. Jsem dva týdny na Slovensku a např. taková jízdy Turčianske Teplice - Žilina a zpět 2x za 4,7 a 4,8l. Nebo Turiec - Gemer a zpět za 5,1l, to mám jenom "vyvalené bulvy". Jinak si člověk krásně užije ikonický Šturec, Kľak, Čertovicu nebo kopce a okresky za Breznom nebo v okolí Dobšinej. Mňamky. Takže když @PHiLiPZ jezdí takovou trasu jako jsou okresky, s hustotou dopravy jako je mezi Dubnou skalou a Žilinou, tak áno spotřeba je úplně neskutečná.
 
jazdim takmer vylucne trasu https://goo.gl/maps/nYTEqBqFpHN2, odchod 4:00 do prace, 14:00 z prace, aby som sa vyhol zapcham (nepodari sa vzdy ale stojim celkom zriedka, Waze pomaha)
je tam vela dialnice, ale zo Senca do Bratislavy je cez den limit 110km/h, jazdim obvykle okolo 120km/h, Bratislava obchvat ma 90km/h, jazdim do 100km/h, Vieden ma obmedzenie na 80km/h a dialnica medzi Bratislavou a Viednou ma velmi casto nejake miesta s obmedzenou rychlostou (tu obvykle jazdim okolo 120km/h, podla nalady)
snazim sa aspon par krat za jazdu, ked podmienky dovolia, vytacat v sportovom rezime do 6k, na okreske medzi Sencom a Pezinkom (jedina okreska na mojej trase) tiez rad motor vytocim (obvykle nie nad 130km/h)
mam ale uz najazdene k 400 tisic km, jazdim predvidavo a nie stylom brzda plyn
pouzivam velmi dobry olej Millers Oils CFS 5w40 NT+ a dlhsiu dobu tankujem 100 oktanovy benzin, takmer vylucne vo Viedni na OMV
tolko k mojej "zazracnej spotrebe"
 
Tak to sú ideálne podmienky a rýchlosť na dosiahnutie tej tvojej spotreby. A to ti asi ešte trochu navyšuje ten návrat cez Bratislavu - cca 15,00 bývajú už kolony od Petržalky cez most
 
Tak ľavý pruh u nájazdu od Petržalky je v pohode 50km ale ideš. Ja som si vravel, že píšeš o okreske na Senec a na mape jazdíš na Raču
 
Uff, uz jsem se bal, ze jezdis kazdy den 121 km tam a 121 km zpet. Ale podle najezdu to az tak desive nevypada, tak 2x za tyden? Spotreba ale pekna a verim, kdyz se jezdi takhle "predpisove" a plynule, ze to jde.
 
Nekdo to na tom druhem polu musi dorovnavat, ne? :D

to každopádně a my dva to nebudeme :D i když teď jsem dvě nádrže projel za 7,88 respektive 7,82 což je na mě dost dobrý. Stačilo se moc nemotat po centru Prahy a jezdit +- předpisovku po dálnicích (děti v autě)

.....zo Senca do Bratislavy je cez den limit 110km/h, jazdim obvykle okolo 120km/h, Bratislava obchvat ma 90km/h, jazdim do 100km/h, Vieden ma obmedzenie na 80km/h a dialnica medzi Bratislavou a Viednou ma velmi casto nejake miesta s obmedzenou rychlostou (tu obvykle jazdim okolo 120km/h, podla nalady)...
mam ale uz najazdene k 400 tisic km, jazdim predvidavo a nie stylom brzda plyn
pouzivam velmi dobry olej Millers Oils CFS 5w40 NT+ a dlhsiu dobu tankujem 100 oktanovy benzin, takmer vylucne vo Viedni na OMV
tolko k mojej "zazracnej spotrebe"

to se to pak dělají ekorekordy :) každopádně gratuluju k prvnímu místu ! :)
 
Poslední úprava:
Tak dneska od Zlína přes Maďarsko do chorvatska do rogoznice. 2x dospely 2x děti a plný kufr. Spotřeba včetně cca půl hod stání na hranici HU/HR a nějakých pojizdek u nehod krásných 6.1/100km.
 
Ostrava -Děčín a zpět,Mazda 6 GJ 2,5 AT,1/3 dálnice(140 km/h),1/3 okresky(100 km/h),1/3 pojíždění po Českém Švýcarsku-spotřeba 6,4 l.Ted jsem se vrátil z dovolené.
 
To už pomalu začíná i dávat smysl to číslování Mazdy. Dle toho, za kolik se dá jet s Mazda 2 nyní a co hlásí Skyactiv do budoucna to vypadá, že v příštím modelu by mohla být reálná spotřeba 2,9. Zároveň by to i sedělo s tím, co prohlásil nějaký CEO, že model 1 nikdy nevznikne. Nejspíš mu bylo jasné, že na spotřebu 1,9 tyto motory v dohledné době přece jen nemají. :joyful::)
 
Takže dnes návrat z Chorvatska...nijak jsem to nešetřil, tak snad nedojde nějaká fotečka..935km za 9hod, spotřeba 7l/100...inu jelo se do kopce na sever :DDD
Celkově chorvatsko za 6,5, takže za mě pohodka :)
 
No teď jsem konečně namontoval krabičku na zvýšení výkonu, ale ne pro zvýšení výkonu, ale pro snížení spotřeby v mém případě a stylu jízdy .... no ale čekal jsem trochu více, ale o cca 0,6 se snížila. takže teď jezdím cca kombinovanou Město+Dálnice+Okresky za 4.8 až 5.1 nafty, ale musí to být SHELL nebo VERVA. Jinak třeba takové pojíždění na Slovensku třeba za 4,2 páč tam nemaj skoro žádný dálnice :)
 
zdravim, prídavam sa tiež do debaty, mam 110 kw, manual, wagon, 2013 a priemerku mi po cca 800 km vyhadzuje niekde medzi 6,7 - 6,9
jazdim prevazne mimo mesto ,pomer asi 70:30, na letnych pneu. podla info ci uz odtialto alebo zo spritmonitoru sa mi to zda byt dost vysoka spotreba. je tu niekto s rovnakou verziou? zaujimalo by ma porovnanie.dik
 
7,4l na trase Zlín > Vídeň, 500 km zimní pneu, mix dálnic, okresek i města, navíc ve Vídni dost po centru ve špičce. Vánoční trhy kolem 18 hod. je fakt nářez co do provozu a lidí. Kdyby mě napadlo, že mě v tuto dobu čeká hromadný výjezd čechů, slováků a maďarů z centra na výpadovky asi bych ještě na hoďku dvě zašel někam posedět na kafe ať to opadne :). Tentokrát jsem nejel eko rally a snažil jsem se jet svížně takže předjíždění a dálnice nad 130 km/h. Chtěl jsem zjistit jaká bude spotřeba, když si rychlost nehlídám ale užívám.
 
Mazda 2,5l a ted mam najeto cca 12tisic km... odhadem 80% mam dalnice, presuny Roznov p,R - Humpolec - Rakovnik. Dlouhodobou spotrebu od koupe auta mam 6,8l. Vzdy to vyskoci, kdyz se jen tak posouvam po meste. Na popsane trase jsem cca na 6,5l. Jednou jsem jel do Madarska a prijel jsem domu s 5,6l :) to se mi libilo. Celkove jsem ze spotreby trochu otraveny a taky z velikosti nadrze... jsem na pumpe casteji nez bych chtel
 
Mazda 2,5l a ted mam najeto cca 12tisic km... odhadem 80% mam dalnice, presuny Roznov p,R - Humpolec - Rakovnik. Dlouhodobou spotrebu od koupe auta mam 6,8l. Vzdy to vyskoci, kdyz se jen tak posouvam po meste. Na popsane trase jsem cca na 6,5l. Jednou jsem jel do Madarska a prijel jsem domu s 5,6l :) to se mi libilo. Celkove jsem ze spotreby trochu otraveny a taky z velikosti nadrze... jsem na pumpe casteji nez bych chtel
Být otrávený z průměrné spotřeby 6,8l u benzínového auta střední třídy s 2,5 motorem a AT převodovkou?Nerozumím!!!
 
Taky nechápu proč je otrávený, to je skvělá spotřeba !!! Asi před tím neměl auto obdobné a proto si myslí že má velkou spotřebu, jinak to není možné ....
 
A to jsem si myslel, že jsem tu s průměrem 7,2/100 premiantem. :D V zimě se k 7,2 ani nepřiblížím.
 
Back
Top