• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Mazda CX-5 (KE) - obecně

Chlapi ďakujem za odpovede.Chcel by som sa ešte opýtať ohľadom kúrenia.Ak je vonku 2°C a ja si v aute nastavím 22°C tak po stlačení AUTO na klíme mi zapne aj klimatizáciu A/C ECCO.Osobne si myslím že ak je zima klímu nemusí zapínať.Robí aj Vám to isté ?
Ked zatlacis na tlacitko klimy, klima sa vypne, ale kurenie - udrziavanie nastavenej teploty, ti nadalej ostava v AUTO mode.
Klimu znovu zapnes, alebo iba zatlacenim klima spinaca, pripadne zatlacenim na AUTO / system sa aktivuje opaet cely .
 
Na mě dneska začla asi po deseti minutách cesty pískat - nevěděla jsem co se děje, nikde nic neblikalo, byla jsem fakt nervózní a pak jsem si všimla že bliká, ale jinde než jsem čekala:D Moje kabelka byla na sedadle spolujezdce tak těžká, že si Mazda myslela, že tam někdo sedí a chtěla ať si zapne pás:D
 
Chlapi nao mojej CX5 som si všimol že pri jazde v hmle mi vzadu svieti iba ľavé hmlové svetlo.Chcel by som sa opýtať či aj Vám svieti iba ľavé hmlové zadné svetlo alebo má svietiť aj pravé zadné hmlové svetlo ?Mám plnú výbavu 2,5i.
 
Zdravím páni

Dnes som bol trochu nemilo prekvapený s mojou mazdičkou CX5 a zistil som že pohon 4x4 nefunguje na spiatočke smerom vzad.Predné koleso sa len šmýkalo a auto stálo na mieste.Je to skutočne tak že 4x4 funguje iba smerom vpred ?
 
Zdravím páni

Dnes som bol trochu nemilo prekvapený s mojou mazdičkou CX5 a zistil som že pohon 4x4 nefunguje na spiatočke smerom vzad.Predné koleso sa len šmýkalo a auto stálo na mieste.Je to skutočne tak že 4x4 funguje iba smerom vpred ?
to netuším, vyzkouším to ...
 
Prepáčte asi som si nevšimol že v uhlopriečke sa prešmykuje aj zadné koleso.Pozeral som na youtube napr.
a len som pozeral, že nie je problém aj smerom vpred nevytiahnúť.
 
Zdravím páni

Dnes som bol trochu nemilo prekvapený s mojou mazdičkou CX5 a zistil som že pohon 4x4 nefunguje na spiatočke smerom vzad.Predné koleso sa len šmýkalo a auto stálo na mieste.Je to skutočne tak že 4x4 funguje iba smerom vpred ?
tak jsem to vyzkoušel na zpátečku na sněhu, vypnul jsem TCS a protáčí se přední i zadní :)
 
Zdravím páni.Chcel by som sa opýtať ako riešite výmenu oleja v automatickej prevodovke.
Meniť olej alebo nemeniť ?Ak áno v akých intervaloch a čo všetko pri tom meniť.
 
Zdravím páni.Chcel by som sa opýtať ako riešite výmenu oleja v automatickej prevodovke.
Meniť olej alebo nemeniť ?Ak áno v akých intervaloch a čo všetko pri tom meniť.

zrovna dneska jsem olej měnil. Určitě měnit, nic není nekonečné! Interval podle stylu jízdy 60-80 000 km (čím víc města nebo třeba tahání přívěsu, tím dřív)
 
Zdravím poslední den v roce. Bohužel s prestehovanim do vyšších nadmořských výšek se již několikrát stalo, že prostě s predokolkou nevyjedu. Tudíž vybírám 4kolku.Vyber se mi zuzil na Scouta 1,8tsi,mazda cx 5 a outback 2,5. Prosil bych o zkušenosti vás praktických uživatelů. Děkuji
 
Ahoj z těchto tří to v terénu jednoznačně vyhraje Subaru. Nemám zkušenost s Outbackem ale s Foresterem. Pokud je opravdu priorita pohon 4x4, který v terénu nezklame, tak za mě to vyhrává Subaru, možná bych do výběru zkusil zařadit i toho Forestera
 
Ahoj, jsem dlouholetým majitelem Octavie 4x4 a můžu říct, že jsem vždy vyjel kam jsem potřeboval. Chata v Jizerkách, dnes jsem se vrátil, terén který jsem jako pěší měl potíže vyjít, spolehlivě vyjela. Elektronika spolu se zapínáním zadního pohonu vše pořeší.
Mazdu CX-5 mám teprve pár dní, a přímé porovnání nemám. Navrhuji, abys vybíral podle jiných kritérií, jakákoli 4-kolka tě uspokojí.
 
Back
Top