• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

motor Měrka hladiny oleje

Tiež čakám teraz kým dostanem SPZ na auto už týždeň pred domom a olej je presne na Min ryske a prvá cesta bude na výmenu oleja. Na tých 10 km tam dám total 5w40 aj keď tam predtým bol nejaký Castrol 5w30
 
Včera sem kontroloval olej na mx-5 asi 15 minut po dojeti asi 250 km cesty
A je to teda děsná pakárna něco přečíst
Měrka vosrana všude
Zkusim dneska za studena
 
Páni, koľko litrov nového oleja sa vám vošlo do motora (2.5i)? Pretože zmerať množstvo oleja originálnou mierkou je takmer alchýmia.
Mechanik mi nalial 4,6 l, ja som dolial ešte cca 2,5 dcl, ale stále je problém zistiť či je ho veľa/málo.
 
me minuly tyden v mazde dali 4,5l ...ani jsem nekoukal jestli je to hodne nebo malo :) jinak merit olej 10 minut po jizde....poradne osusit a zkusit treba 5x a udelat prumer...
 
Ja som nalial 5L bandasku a mal som to asi v 1/4 nad min. Nechal som vytekať starý olej asi pol hodinu . Potom som dolial asi 3 dcl a mám cca 1/4 pod max. Otázka ,či bolo v tej bandaske tých 5L. Inak merať treba po zahriatí motoru nechať 10 min stáť auto, očistiť ten dipstick veľmi dôkladne inak neuvidis nič. Ideálne si navrtaj 5 mini otvorov na tú odmerku a uvidíš presne pokiaľ je olej. Ideálne to odmerať aj 3x a uvidíš nejaký výsledok.
 
Měnil jsem už 3x a vždy jak bylo psáno výše 5l s výměnou filtru. Je to ideální, že nezůstávají žádné zbytky, když člověk kupuje 5l balení. Co se měrky týká, tak je čitelná "v pohodě". Je to jak s teploměrem. Je potřeba trochu naklonit pod správným úhlem, aby bylo vidět, kde je je "mokrá". Základ je, aby byla před měřením pečlivě otřená.
 
Ja mám 7000 km (na Ravenole 5w40 5,3 litra dával mechanik s tím že sa robil pred preplach) takže ešte 1000 do výmeny, dolíčky v mierke sú, no skôr to vypadá ako preliate, resp. nedá sa riadne vyčítať nič,,merané,, 20 min. odstavenia a stečení oleja.

IMG_20200827_131138.jpg IMG_20200827_131132.jpg
 
Ak si to držal vodorovne hneď po vytiahnutí tak to máš preliate, môže to poškodiť tesnenie na kluke alebo tak. Max ryska je tam práve preto. Na 7000 tisíc je čierny jak bota.
 
Tiež mám z toho blbý pocit, včera som čítal tému, tak som z prdele išiel skontrolovať a toto je výsledok... Asi bude skorá výmena
 
Měřím vždy ráno, co auto celou noc stojí a jde to vidět krásně, zkoušel jsem to i po hodince po zhasnutí motoru a vím že je to zbytečný bo vidím hovno :laughing:
 
Meral som teraz úplne za studena(total rovina) a z druhej strany je krásne vidieť neco malo nad priemer, coz ale nevysvetľuje farbu toho oleja
 
Po zahriatí by mala byť myslím hladina vyššie ako za studena. Na tej fotke je to celé od oleja, odporúčam to utret aj 20-30sekund úplne do cista ak ti po steceni oleja ukazuje v strede rysky a na fotke máš nad max pol cm.
 
@Sharilord podle foto měrky je tam oleje víc.

OT: Podle barvy zbyl i po proplachu nějaký bordel, olej ho rozpustil a navázal na sebe. Ravenoly řady Vxx mají velkou čistící schopnost. Klidně ten olej vyměň už teď, než se schopnost na sebe vázat bordel vyčerpá. Je to běžný jev po proplachu. Další náplň už by mela vydržet čistší (pokud někde není ještě schovaný nějaký bordel)
pokud máš nějaký dotaz napiš zprávu ať to neřešíme v tématu o měrce
 
Chlapi jedna rychlá S.O.S, nevíte prosím někdo přesnou délku popřípadě označení měrky oleje? Podařilo se mi po dlouhé době sehnat náhradu místo té mé zlomené ale nevím, která z nich to bude..
Mám tyto tři fotky..popřípadě kdybyste někdo věděl označení za tím FoMoCo..
Díky
Má motorizace: 2.5, 2008

20220518_175759.jpg 20220518_175716.jpg 20220518_175645.jpg
 
Označení mám úplně jiný, ale délku celkovou, bez toho žlutého plastu, mám 51cm a to spodní "olůvko" má 42mm....
Stejný motor i rok.
Snad to pomůže... :grinning:
 
Back
Top