• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Metering oil pump

Jiřina

nový člen
3
Ahoj gentlemani!
Jak plyne z nadpisu, jedná se o tuto věc.

Asi před 4 lety jsme auto odstavili. Bylo v garáži a jediné cesty byly STK a zpět. Pak jsem potřebovali garáž, a tak auto muselo na dvůr pod plachtu, kde stálo asi rok a půl. Cesta z garáže probíhala stylem pojedu-nepojedu, ale nakonec se motor rozběhl a běžel normálně. Ujelo se asi 20 Km a vše v pohodě.
Pak stálo ten rok a půl venku.
Včera jsem RX8 začal po této době oživovat a po obvyklé oživovací procedůře (čersvtý benzín, nový olej, filtry..) mi neustále padá do nouzáku. Chyba P1688 Oil metering pump stepping motor. Odstrojil jsem spodek auta, pročistil jsem kontakty jak samotného čerpadla, tak senzor polohy.

Ale výsledek stejný. Nastaruju, motor běží jako břitva, za 3-4 vteřiny nouzák a bolavá noha. Ještě zkusím vyčistit kontakty na samotné PCM, ale od toho si neslibuji moc nadějě.

Řešili už jste to někdo?

Díky Jirka
 
Čau trojúhelníkáři,
Asi ti moc nepomůžu, ale zkusil bych vymontovat trubičky co vedou od OMP i vstřikovače oleje a pořádně je pročistit (když ty trubičky pročistíš řádně tak potom bude vidět jestli v nich teče olej až nastartuješ) tipoval bych že to bude přicpané jak tam zůstal starý olej ( u RX-8 když měníš olej tak vyměníš sice cca 4 l ale v chladičích zůstanou další 3l), potom ta horší varianta je ta že ten motorek v OMP odešel. :confused:,
ale pouze hádám.
Hodně štěstí asi jsem ti moc nepomohl. :D
 
V pohodě, cením si každé snahy pomoci.

Jasně, rozumím co myslíš.
Včera jsem ho nechal v nouzovém režimu zahřát, pak jsem vymazal chybu a po nastartování to trošku prošlápl aby jsem měl jistotu, že tam ten olej proběhne.

Vypadá to, že pumpa funguje...

80_188_117_95_10-09-20-09-55-12_159976771220200909_152151.jpg

Tak předpokládám, že mezera bude v elektrice. Tak musím najít jestli existuje nějaký test kabelového svazku který by prozradil víc.
 
Hm.. možná zkontrolovat pojistku (jestli ubec nějakou má ?), Nevím elektrika jde trochu mimo mě.o_O
 
Hm.. možná zkontrolovat pojistku (jestli ubec nějakou má ?), Nevím elektrika jde trochu mimo mě.o_O

Hmm.. To si nemyslím. Evidentně to funguje.
Ale něco jsem o tom pohledal a píše se tam o nějaké elektronické kontrole tohoto přimazávacího systému.
Tak předpokládm chybu někde tam. Jen ještě najít druhý konec konektoru který vede do toho čerpadla a proměřit to.
 
Back
Top