• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Moje první Mazda - drobné problémy

JelinekTa

nový člen
3
Mazdar Chlapi,

po letech snění jsem si konečně mohl dovolit pořídit si Mazdu 6. Auto nemám ani týden a z jízdy jsem fakt nadšenej. Bohužel jsem tam objevil dvě věci, kterých jsme si při koupi nevšimli.

Nehraje hlavní reproduktor ve dveřích u řidiče, auto je bez BOSE. Všechny ostatní repro hrají. Chybu mám tedy hledat pravděpodobně v konkrétním repro, pravděpodobně drátek?

Včera se mi po 300 km stala hrozně divná věc. Nesetkal se s ni již někdo? Za jízdy na mě blikly budíky a restartoval se infotaiment (blikla i přední světla) a palubka přestala ukazovat doporučený kvalt. Nemá někdo ponětí co by to mohlo dělat? Opakovalo se to asi 3x, dalších 200 km se již nestalo. Až po zastavení a spuštění i-STOP a opětovném nastartování opět neukazovaly rychlosti, až po vypnutí a opětovném zapnutí motoru.

Dál bych si chtěl aktualizovat TomTom mapu, ale na to si bohužel musím asi počkat, až získám vyšší šarži zde na fóru.

Tak se mějte pěkně a díky za každý tip! Auto jde zítra na první servis, tak ho necham píchnout raději i na DIAG.
 
Ahoj, pokusím se poradit, byť obecně...
Pokud nehraje repro v jedněch dveřích, šel bych cestou hledání kabelů jak píšeš, koukni se na průchodku ve dveřích, zda není nějak poškozená, prodřená a podobně, případně asi pak sundat tapec dveří a kouknout přímo na reprák...

Jak to myslíš vyšší šarži? jako infotaimentu?
Tu si buď stáhneš a podle návodu nainstaluješ sám, nebo si to necháš udělat v mazdě v autorizáku, je to cca za 1500... a aktualizace map mi nabízel autorizák při "velké" servisní prohlídce za 1000Kč k tomu. Nicméně google mapy mi přijdou lepší :)

Co se týče výpadku jak popisuješ, nevím.
Osobně se mi stalo pár dní po aktualizaci infotaimentu něco podobnýho, ale to zhasl jen ten středovej displej a rozběhl se až po novém nastartování, ale od té doby klid.

Nevím, jestli jde o něco specifického, nicméně možná by stálo za to se optat v mazdě jestli nejsou pro tebe nějaké aktualizace jednotek, které nikdo před tebou neudělal, ale nevím.
 
K tomu restartu budíku a navigace stalo by za to zkontrolovat připojení baterie k autu. Zda je vše dotazene
 
Ahoj, tak na diagnostice nic nebylo. Chyba infotaimentu, jinak nic.

Vypozoroval jsem, že se restartovani děje při nízké rychlosti. 2x na mě vyskočila SCBS vyžaduje kontrolu. Ale zase to hned zhaslo. Každopádně od včera přestalo fungovat Bluetooth připojení. Začne se spouštět a ikonka v rádiu zašedne. Jsem z toho docela zoufalej. Auto je perfektní. Miluju jezdit s nim. Ale tohle mě už přestává bavit.
 
No kdo ví jestli to auto nebylo vytopene nebo trefeno bleskem. Dost zvláštní tolik elektronických šotků právě u Mazdy..

Samsung S22 256GB Tapatalk
 
Nehraje hlavní reproduktor ve dveřích u řidiče, auto je bez BOSE. Všechny ostatní repro hrají. Chybu mám tedy hledat pravděpodobně v konkrétním repro, pravděpodobně drátek?

Včera se mi po 300 km stala hrozně divná věc. Nesetkal se s ni již někdo? Za jízdy na mě blikly budíky a restartoval se infotaiment (blikla i přední světla) a palubka přestala ukazovat doporučený kvalt. Nemá někdo ponětí co by to mohlo dělat? Opakovalo se to asi 3x, dalších 200 km se již nestalo. Až po zastavení a spuštění i-STOP a opětovném nastartování opět neukazovaly rychlosti, až po vypnutí a opětovném zapnutí motoru.
Zkontrolovat ukostření.
 
Back
Top