• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Motorček sťahovania predného Ľ okna

Tozi

nový člen
4
Ahojte.

Nakolko po prejdeni fora sa mi nepodarilo dopatrat k odpovedi na moju otazku, rozhodol som sa skusit vytvorit nove vlakno.
Mazda 6 r.v. 2014.

Soferove okno nejde stahovat a vytahovat spat. Po rozobrati dveri a opatovnom zmontovani okno par dni funguje a potom sa opat zasekne.
- s WD40 som premazal kolajnicky - drazky, po ktorych chodi okno a vycistil vsetky priestory
- premeral napatie a odpor motorceka - vyzera ze je dobry
- skontroloval lanko stahovacky, ci nie je poskodene, prerusene atd. - vyzera ok.
- skontroloval elektroinstalaciu - vyzera ok
- rozobral a precistil tlacitka na stahovanie okien - tiez vyzeraju v pohode

- Pocas stahovania okien (teda ak to funguje tych par dni) mam pocit akoby motorcek nejak "tazsie" stahoval - napada mi zhoreta cast vinutia, no odpor motorceka pri merani bol nizky, tak asi sa to vylucuje
- ked spustim stahovanie laveho aj praveho okna naraz - spolujazdcove je dole asi o sekundu skor ako soferove

- ako pisem, po par dnoch sa to zasekne a oknom nejde vobec hybat - pomoze iba opatovne rozobratie a poskladanie. Pri rozobrati a vyberani motorceka z dveri mam pocit akoby som citil nejake "pnutie" - pri vyberani sa cosi uvolni a motorcek sa moze zas hybat.

kde moze byt prosim chyba? Mal niekto podobny problem? Zvazoval som aj vymenu motorceka - ked uz nic ine nepomaha, no nejak sa neviem k nahradnemu dielu dopatrat.


Vdaka za rady
 
Mne nejde sťahovať zasa pravé predné. Ešte som sa k tomu nedostal, ale v blízkej budúcnosti to mám v pláne a budem vedieť viacej...
 
Ahoj, motorceky som menil som v ramci zaruky. Je to znamy problem, bezne sa to stava.
Najprv lave, o cca rok prave... potom boli tri roky pokoj. Tri tyzdne po skonceni 5 rocnej zaruky mi to zacalo opat robit lave spatne zrkadlo :)
 
Ahoj, motorceky som menil som v ramci zaruky. Je to znamy problem, bezne sa to stava.
Najprv lave, o cca rok prave... potom boli tri roky pokoj. Tri tyzdne po skonceni 5 rocnej zaruky mi to zacalo opat robit lave spatne zrkadlo :)
Ahoj vdaka za info. Tak moja je r.v. 2014tka takze tam uz zaruka nie je.
Ja sa ale nikde na nete neviem dopatrat k "nahradnemu dielu" Neviem najst ani originalny diel ani nejaku nahradu. Vedel by si ma niekde odkazat?
 
Back
Top