• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nechápu audio systém NB-1 (2DIN montovaný před FL 2015)

AR1

výkonný člen KLANu
212
Zdar pánové, nějak se neumím sžít s audiem...

1. rádio - nejsou (nebo jsou?) klasické uložené paměti. Poslouchám Rockzone, v zadeli kde žiju ale není signál. Takže mi zmizí se seznamu naladěných stanic. Po příjezdu ku Praze listuju seznamen rádií, jestli se už chytil. Raději tedy koukám před sebe než do displeje a hledám rádio...Chci tlačítko s uloženou pozicí, zmáčku a podle síly signálu ta stanice hraje nebo ne - je to tak na autorádiích už od - vždycky!!!

2. USB resp. fleška - po nastartování jede vždy od začátku, nic si nepamatuje - kde skončilo přehrávání, jak se to přehrávalo (fitr), nechápu proč ale některé názvy prostě nepřečte a udělá jen -------. Jak tohle funguje??

Nebo se vykašlat na USB s fleškou a připojit přes AUX MP3 a listovat v tom? To mi zase v MP3 chcípne baterka - to by šlo nabíjet přes zapalovač a rekci + usb kabel. To je jak u blbých... (tenhle poslední odstavec jsou jen takové okamžité úvahy, co teď mám v hlavě když to píšu...)
 
Stanice sa daju ukladat a MP3 by si malo v novsej verzii sw pamatat a pokracovat. Zacni s aktualizaciou sw na 70.00.100 eu a uvidis, co ti stale nebude fungovat.
 
A kde se rádio ukládá? Já mám na disleji třístránkový seznam všech naladěných rádií a těmi se musím probírat. S aktualizací EU na mě nechoď, to nevím co to je :)
 
1. Já přidám do oblíbených, kde máš potom svůj seznam rádií a nemusíš listovat kilometrovým seznamem všech dostupných

2. U mě hraje hudba z USB tam, kde skončila. Třeba mám nějakou vylepšenou verzi MZD. Nevýhodou je, že prodleva od nastartování je delší, než v případě FM rádia.
To s těmi názvy se mi zatím nestalo. K popisům MP3 používám program MP3 Tag.
 
Nevím, jak to funguje u verze před FL. Nemůžu sloužit. Ale nezdá se mi, že by nešlo ukládat stanice do paměti.
To bylo i ve staré Mazdě 2, kterou jsem nedávno měl půjčenou.
 
A kde se rádio ukládá? Já mám na disleji třístránkový seznam všech naladěných rádií a těmi se musím probírat. S aktualizací EU na mě nechoď, to nevím co to je :)

ten seznam o němž mluvíš, rádio samo nabízí jako dostupné stanice v místě, proto ti průběžně mizi a zase se zobrazují. Systém uložení je stejný nebo podobný jako u všech aut, selžou-li všechny pokusy - je na čase si přečíst návod :)

Přehrávání USB od začátku napovídá že máš GJ před FL (jako já) a bez HW výměny modulu ti to bude dělat i dál viz elektrika Stahování telefonního seznamu při každém zapnutí
 
Poslední úprava:
Návod je pro blbce, a chápu, že tak vypadám. Přesto to u mě na radiu prostě není.
Mám tu jednotku "C" dle označení v návodu. Pokud na delší dobu stisknu naladěnou stanici, tak sice zmodrá, což ale po přelistování seznamu a volby jiné stanice zase zmizí. Nemám nikde tlačítko předvolby, ani virtuální na displeji. Teď jsem do auta znova šel a hledal to. Asi se přihlásím na ČVUT a po absolvenci to třeba nějak dám.
USB je tedy na pikaču. To je haluz.
 
Dík - šel jsem tam znova přišel jsem na to, stahuju přihlášku z čvut. Mačkal jsem všechno jak zoufalec až se sloupec vlevo naladěných stanic přepsal v jednom okýnku na právě naladěnou stanici. A ta už tam zůstala.
 
Dík - šel jsem tam znova přišel jsem na to, stahuju přihlášku z čvut. Mačkal jsem všechno jak zoufalec až se sloupec vlevo naladěných stanic přepsal v jednom okýnku na právě naladěnou stanici. A ta už tam zůstala.
To zní, jako bys měl strach z motokár. :D
 
A kde se rádio ukládá?
Naladěná stanice se uloží přidržením na pozici, kterou chceš na seznamu vlevo.
https://idn.tweddle.com/media/mazda/0af85_02_M6_CZ_audio_v1.mp4

2. USB resp. fleška - po nastartování jede vždy od začátku, nic si nepamatuje - kde skončilo přehrávání, jak se to přehrávalo (fitr), nechápu proč ale některé názvy prostě nepřečte a udělá jen -------. Jak tohle funguje??
Nepamatuje si, to je známý problém, který řešil upgrade firmware v Bluetooth modulu obsluhujícího USB, bohužel mimo záruku to stojí strašný kačky. Bluetooth modul má svoji Gracenote databázi, takže u neotagovaných MP3/M4A to zobrazí interpreta. U souborů bez tagu/se špatným tagem/nebo které v databázi nejsou, to nezobrazí nic. https://www.mazdaklan.cz/threads/softwarove-nastroje-pro-vas-multimedialni-system-nb-1.76/
 
Poslední úprava:
Ahoj díky. rádio jsem včera přepral, musel jsem. Naladilo se mi rádio Proglas, vysílání z Vatikánu a bylo to peklo. Dneska jsem od rána jezdil, řešení bylo nezbytné :)
To USB je tedy neskutečně na houno.
 
a není USB v době meziplanetárních přenosů už překonané? Co třeba Spotify?
 
Tak furt je to nejlepší kvalita, Bluetooth v NB-1 není nejnovější (A2DP 1.2) a tak podporuje SBC, MP2, MP3, AAC a HE-AAC a ATRAC, cokoliv jiného (Spotify OGG Vorbis) se dekomprimuje v telefonu, překomprimuje (If the audio source is already compressed in a format like MP3, AAC, or ATRAC, then it doesn’t need to be re-encoded in SBC in order to be broadcast from the source device) na SBC (ten kodek je povinný) a zase v BT modulu rozbalí a pošle přes CAN do rádia. Každá rekomprese je ztrátová.
Z toho důvodu je nejlepší použít AAC (M4A soubory) a streamovat jej z telefonu nebo přehrávat z USB, tam to vyjde kvalitativně nastejno.
 
upřímě, Martine.... kolik lidí tohle řeší? Asi bychom na to mohli založit speciální téma, ale za mě je kvalita vstupu ze Spotify odpovídající kvalitě výstupu = repro. A nástavba toho, že tam mám muziku skoro celýho světa.. To je pro mě osobně daleko důležitější ,-)
 
měl jsem Apple music asi měsíc a nepozoroval jsem žádnej rozdíl. A protože to je stejně "intuitivní a uživatelsky příjemné" jako iTunes, ihned jsem zrušil předplatné a jedu dál Spotify s nastavením nejvyšší kvality
 
Back
Top