• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunguje pamäť sedadla

golfiik

výkonný člen KLANu
198
Ahojte. Poprosím o radu. Auto M6 2,5i GL pred FL.
Mal som vymontovanú šoférovu sedačku - el. ovládanú s pamäťou. Baterka odpojená nebola. Po založení naspäť a pripojení konektora všetko funguje: vyhrievanie ide, el. ovládanie sedadla ide, airbag nesvieti (takže predpokladám, že je tiež v poriadku. Ale nedá sa mi nastaviť do pamäte poloha sedadla. Auto je naštartované, automat v P, ručná zatiahnutá a keď stlačím SET, má sa ozvať zvukový signál ale neozve sa. Takže neuloží ani polohu do pamäte. Prvé ma napadla poistka, ale ani v origo návode nie je nikde zoznam poistiek, ktorá poloha pripadá ku ktorému el. okruhu. Takže ani neviem, či pamäť má vôbec nejakú svoju poistku, príp. združenú s niečím iným. Auto ináč funguje v poriadku (cca. 10 km jazda), nevšimol som si, žeby nefungovalo aj niečo iné...
Čo môže byť na príčine, že sedadlo sa nedá uložiť do pamäte - resp. zvuk. signál sa neozve? Má okruh svoju vlastnú poistku? Pritom ovládanie sedadla ide.

Ďakujem.
 
Prip. ma niekto aspoň zoznam poistiek, ktorá patrí ku ktorému el. obvodu? Lebo v návode to nie je…
 
Elektrická sedadla mají 2 pojistky.Jsou umístěny vlevo vedle nohy řidiče.Je to pozice první a poslední ,1 a 21, 30 A.(P SEAT D a P SEAT P).V návodě jsou popsány.
 
Vďaka za pomoc. V mojom návode dodanému k autu to popísané nemám (aspoň som to tam nenašiel).
Pomohla výmena poistky. Aj keď: kým tam bola stará, tak posun sedačiek išiel, ale pamäť nie. Keď som ju vybral, tak nešiel ani posun ani pamäť - to je samozrejmé. Dal som novú poistku, tak išiel aj posuv aj pamäť. Dal som naspäť starú - len na vyskúšanie a išiel zrazu aj posuv aj pamäť.
Ako keby sa spamätala. Ale stará išla do koša a už to funguje ako má. Klop, klop. :):)
 
Back
Top