• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční kamera (FSC - forward sensing camera) pro automatická světla a jiné funkce

RobertR

nový člen
21
Prosím o názor majitelů stejného auta. Relativně dost často se mi rozsvěcují hlášky viz foto, nemá s tím někdo podobné zkušenosti ? V poslední době mi hlášení svítí skoro při každé jízdě, vždy se rozsvítí na pár minut a zase zasne. Jde mi o to jestli je to normální jev způsobený třeba mrazem, nebo jestli mám reklamovat. Předem všem díky za info ..

IMG_20200121_083940.jpg IMG_20200121_083944.jpg
 
Teď v zimě je to většinou způsobené mlžením předního okna, případně to může být nedostatečným odstraněním námrazy v okolí kamery na čelním okně. Už jsem tu hlášku ale zažil i za opravdu silného deště nebo při jízdě proti slunci, které bylo už nízko nad obzorem..
 
bohužel je to poměrně častá chybová hláška, taky mě to vytáčí. Stává se mi to dost často, když svítí slunce a kamera je oslněná...

už na mě i vyskočila hláška o nefunkčním istopu spolu s hláškou o nefunkční kameře...

IMG_4279.jpeg
 
Nefunkční i-stop spolu s nefunkční kamerou? To musí být shoda okolností... Já jsem to ještě neviděl, ale nefunkční kameru občas ano. Zpočátku, zejména na podzim po zamlžení často, ale dost jsem to omezil pytlíčkem se silikagelem, zasunutým ke kamerám. Při jízdě proti slunci to samozřejmě nastává také, ale s tím se těžko dá něco dělat. Nestává se mi to moc často. A pochybuji, že u konkurence je to lepší. Proto jsem nechtěl systém Subaru, který má jen kamery, žádný radar.
Nebo snad máte někdo lepší informace o konkurenci?
 
A to je tam těsnící gel, si vemte, že jiná auta mají kameru naplácnutou na skle jen tak. Vítek tam má speciální nastavení, možná FSC chce zároveň vypínat i-Stop, což se jí nedaří, protože SSU říká, že tam i-Stop není. ;) U Subaru je IMO jediná výhoda, že ty kamery člověk může otřít hadrem, včetně toho skla před nimi... :D
 
A světe div se, jel jsem o víkendu na lyže - souvislá vrstva 10cm sněhu na cestě - jééé, jak já si to užil a do toho mi Mazda zařvala, že nefunguje radar...
No, dorazil jsem na parkoviště a na emblemu, ve kterém je radar umístěn, byla místo loga koule sněhu a ledu...
Jo a při slunci se mi ještě nestalo, že by to autu vadilo, takže tady nemohu sloužit. Má zkušenost je veskrze dobrá.
Jo chlapi, hold, kde je zajebáno a zamlženo, tak prostě tyhle věci nefungujou... Tak to té Mazdici odpusťme... :)
 
Poslední úprava:
Coz o to, snih a bahno je jasny a nicemu se nedivim. Ale ze tomu vadi slunicko zas vadi me....
 
Poslední úprava:
Prosím o názor majitelů stejného auta. Relativně dost často se mi rozsvěcují hlášky viz foto, nemá s tím někdo podobné zkušenosti ? V poslední době mi hlášení svítí skoro při každé jízdě, vždy se rozsvítí na pár minut a zase zasne. Jde mi o to jestli je to normální jev způsobený třeba mrazem, nebo jestli mám reklamovat. Předem všem díky za info ..

Zobrazit přílohu 25990 Zobrazit přílohu 25991
Bohužel, není to závada, ale vlastnost. Co pomůže (většinou): nechat i v zimě zapnutou klimu, když to nestačí, spustit odmrazování (intenzivní ofuk) čelního skla. Jo, asistenti...
A teď si představte, s tímhle vybavením jít do autonomního provozu. Když radar s kamerou nepozná ani kruhový objezd a chce vás vyhodit do polí.;)
 
Me to zlobi velmi vyjimecne, za poslednich 10 tis km bych spocital na prstech jedne ruky, predchozi dva roky s 2017 taky tak, na cx5 jsem tu hlasku jeste nepotkal, ale najeto jen 5200. Neni na vine nejaky mastny dieselovy nebo olejovy povlak z aerosolu ze silnice? Cistim to ted kazdy den, je to strasny... nejlip videt na oknech, nejde sundat jen vodou,
 
To že to nahlásí, když je zamlžené čelní sklo je správně a mi to hlásilo i když to osvítilo sluce v létě silně (třeba jsem jel po dálnici a pralo slunko a já jel furt rovně proti němu a kamera KO) nebo i v zimě jak je nízko a to jsem reklamoval jelikož v návodu je jen že kameře může vadit pouze zamlžení skla, námraza skla nebo nečistoty ... tak mi to poštelovali a bylo to celkem OK a za rok zase hlášení a tak jsem to teď reklamoval a uvidím co mi řeknou.
 
Back
Top