• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

Nefunkční směrovky

Míra

rodinný člen KLANu
980
Chlapci,potřebuji poradit.Zkratovalo mi směrové světlo na vozíku(drát se dotknul kostry) a přestaly fungovat směrovky i havarijní světla.Pojistky jsem proměřil jak v kabině,tak i v motorovém prostoru.Dle manuálu by směrovky+ nějaké jinačí funkce měly být jištěny 10 A s názvem HAZARD v motorovém prostoru.(pojistka č.29).Vyzkoušel jsem všechny funkce na voze a vše je v pořádku.Mám podezření na přerušovací relé.Nebo je tam nějaké jinačí jištění?To zkratování bylo jen mžikové.A kde to relé mám hledat?Budu vděčný za jakékoliv rady a poznatky.
 
Takže,pánové,dávejte si velkého bacha na zapojení zásuvky,zástrčky i koncových světel vozíku,rampy na kola atd.Po komunikaci s mnoha odborníky na Mazdy je problém ve vyhoření BCM,teda komfortní jednotky.Směrovky jsou napojeny bez přídavného přerušovače(flasheru) do BCM,na rozdíl u GG,kde je relé zvlášt.Po výměně je třeba BCM znovu nakonfigurovat.Pozor,nelze použít z angličana,řada funkcí by nefungovala.Takže hlavně dát bacha na zkrat,pojistka to nezachytí.Trochu neštastné řešení,už několikrát jsem krátké spojení řešil u různých aut,vždy se vyměnila pojistka a tradá.
 
Ano, jsou tam v BCM tyristory. Proto vždycky při výměně různých LED vytáhnout pojistky nebo velmi velmi opatrně. To platí i pro R_BCM u GJ/BM/KE a novějších.
 
No ale pro pripojeni zasuvky voziku se pouziva oddelovaci sada jistena samostatnou pojistkou, tak aby prave zkrat zastrcky voziku nevypalil BCM. Nebo jsi ji nemel prosimte instalovanou ?
 
Ano, jsou tam v BCM tyristory. Proto vždycky při výměně různých LED vytáhnout pojistky nebo velmi velmi opatrně. To platí i pro R_BCM u GJ/BM/KE a novějších.
Tak na upresnenie, sú tam MOS FET tranzistory. Tyristory a zbernice sa nemajú radi.
Doofer: Myslím že netreba viac detailov k popisovanému problému.
 
Já mám starší vozík klasický,tovární výroby.Co to je ta oddělovací sada,to je nějaký mezikus mezi zástrčkou a zásuvkou?
 
Je to mezikus mezi zasuvkou na aute a jejim pripojenim na instalaci auta. Prave aby zkrat voziku nebo jeho zasuvky neodpalil instalaci auta.
divil jsem se proc to tam davaji a ted uz vim a jsem vdecny :D
 
Je to mezikus mezi zasuvkou na aute a jejim pripojenim na instalaci auta. Prave aby zkrat voziku nebo jeho zasuvky neodpalil instalaci auta.
divil jsem se proc to tam davaji a ted uz vim a jsem vdecny :D
Můžeš dát nějaký odkaz?Nic jsem konkretního nenašel
 
no ja jen vim kdyz jsem byl u montaze taznyho, ze daval instalaci kabelu z http://en.erich-jaeger.de/products/...fic/7p-12v-wire-harness-iso-1724-typ-n-737501

a k tomu nejakou skrinecku s vlastnim napajenim z baterie mezi vsechny ty konektory, pry to oddeluje vsechny obvody od vlastni zasuvky na aute. Mrmlal jsem, ze dalsi bazmek co se muze posrat, ale ted vidim, ze asi vedel co dela :D

ale co to je nevim, mozna tohle nebo neco podobnyho ??

http://en.erich-jaeger.de/products/...t/12v-analogous-trailer-control-module-321212

to asi reknou kovanejsi mazdaci :D
 
Back
Top