• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

karosérie Nefunkční vyklápění / sklápění zadních sedadel

SimSon

rodinný člen KLANu
434
Ja se az stydim ze se ozyvam s takovou pitomosti, ale uz nevim si pomoci, tak se zeptam jeste zde, driv nez pujdu kvuli tomu do servisu (to bude ostuda!):

Pres vikend sem musel odvezt jeden koberec, tak sem sklopil zadni sedadla. Jenze po vylozeni ted nemohu vyklopit nazpatek leve zadni dvousedadlo! Opravdu peclive sem skontroloval jestli to tam neco neblokuje, ale kufr mam prazdnej. Povytahl sem levej zadni pas a prelozil pres operadlo zepredu, ale furt nic. Skousel sem nejdriv pomalu a jemne, pak sem taky pritlacil, pak sem s tim prasknul opravdu silne, porad nic. Ozyva se tam takove cvengnuti, jako kdyby nekde narazel kov na kov. Jako by se operadlo nevyklapelo dostatecne dozadu, aby zamek vubec mohl chytnout. Mohlo se na tom mechanismu neco poskodit? Porovnaval sem to s pravym zadnim sedadlem, nevidim na tom zamku zadnej rozdil...

BTW, GL kombi nema zas tak velkej kufr, co se plochy tyce! Ten samej tepich sem vezl pred 2 lety v GG/liftback, a tam se vesel uplne pohodlne na podlahu kufru diagonalne (sklopena zadni sedadla, prave posunuto nejvic dopredu). Ted chybelo nakejch 20cm, musel sem to zvednout a prelozit pres prave operadlo sedadla spolujezdce kolem hlavove operky...

edit Vitus: opraveno GL
 
Poslední úprava moderátorem:
trošku se ztrácím v tom, co máš vlastně za auto, nechceš si doplnit podpis?;)
 
A sakra, zmylil sem se, a nevim jak to opravit. Ted mam GL-kombi (ne GY), kdysi sem mel z mazd jeste GG-liftback. Trochu me zarazilo, ze ten samej predmet snadno kdysi vesel do GG/lift, ale mnohem hur ted do GL/kombi...
 
Mi se stalo to samé asi, že po sklopení nešlo sedalo vrátit zpět, hned spadlo, tzn. ten zámek se nezacvaknul. Takže jsem zapojil svůj MOZEK na plné obrátky (jsem si říkal že budu muset asi do servisu) a normálně jsem na to přišel :) . Mám GL kombi a zůstala nějak sekla ta páčka co je v kufru na odklopení, ona se nevrátila sama zpět, jakoby se nějaká pružina sekla a jak jsem ji pár krát zkusil, tak se vrátila a OK. Takže zkus kouknou toto @SimSon
 
Taky už se mi to na GJ stalo. A jak píše @Kozlik - tak dlouho jsem s těmi páčkami čaroval, až se to povedlo cvaknout zpět. Sedadla sklápím tak 10x za rok a za ty necelé tři roky, co auto mám, se to seklo (se stejnými projevy jako Tobě) jen jednou.
 
Tak měl jsem obdobný problém na GL a dokonce i na GJ. Vysvětlím.
Mazdě se totiž moc nepovedl mechanismus uchycení bovdenu, který vyskočí z držáku (rozuměj páčky) a tím pádem nelze uvolnit zadní sedák.
U sedanu je to poměrně jednoduché, protože je to odkryty a můžeš si to nasadit. Počítám, že majitelé sedanu mi dají za pravdu a už možná taky řešili. U Wagonu je to problém, protože je to schovaný za plastama.
Teď jsem byl na výměně oleje v Auto Jeremiášova a nahlásil jsem, že mi nejdou automaticky sklápět zadní sedáky ať poštělují a dostal jsem info, že byl vyskočenej bovden. Takže buď při běžném servisu nech servis nahodit zpět a nebo si můžeš udělat sám... tak toliko k tomuto problému.
 
Tak zatim jediny "uspech" je to, ze sem se dovedel ze zadni operadla se muzou sklapet dvema spusoby: pakou z kufru (to sem nikda nedelal) a pojistkou na operadle. A to jenom diky tomu ze sem nechapal o cem tady mluvite (jaka "paka", kde to probuh je?). Na stary kolena zacnu cist navody...

Jinak zadna zmena, at delam co delam, leve zadni operadlo skratka nedrzi ve vzprimene poloze. Kvedlal sem s tou pojistkou i tou pakou, nic. Asi budu muset opravdu do servisu...
 
Je vypadeny bowden i to, že do levé zadní sedačky, když ji chci sklopit, musím bouchnout zezadu aby spadla? Prostě tomu pomoct. Když mackam tlačítko na sklopení na tom sedadle, tak se ta páčka v kufru hýbe, takže propojení lankem vypadá celkem dobře. Mám pocit, že sedadlo vyžaduje u větší ránu pro nasazení do přímé polohy. Pro srovnání pravé zadní sedadlo při sklápění zatahnutim páčky v kufru padne ihned. A při mačkání tlačítka se páčka v kufru hýbe stejně jako na druhé (levé) straně, když jsem to zkoušel, kde je chyba.
Mám Mazdu 6 GL wagon 2018.

Možná jsem špatně pochopil ten úplně první příspěvek, vypadá ten problém hodně podobně možná i totožně


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslední úprava moderátorem:
Tak sem opravdu zajel do servisu a zavolal si mechanika. Rikam ze sem sklopil zadni sedadlo a ted nemuzu... Nestihl sem domluvit, a to uz chlapek sebral na recepci nakou tuzku, prisel k autu, otevrel si zadni dvere, postoural se tam nekde v tom zamku, zaklapnul, a sel spatky. Jeste mi pres rameno rekl ze to nic neni, to je u mazdy bezne, a uz byl pryc. A ja tam zustal stat jako vul... :(

Pres zatmaveny okna sem ani nevidel, co tam vlastne delal, ale venoval se primo tomu zamku (ne pace v kufru ani pojistce na sedadle). Snad to priste zvladnu i sam...
 
Tak sem opravdu zajel do servisu a zavolal si mechanika. Rikam ze sem sklopil zadni sedadlo a ted nemuzu... Nestihl sem domluvit, a to uz chlapek sebral na recepci nakou tuzku, prisel k autu, otevrel si zadni dvere, postoural se tam nekde v tom zamku, zaklapnul, a sel spatky. Jeste mi pres rameno rekl ze to nic neni, to je u mazdy bezne, a uz byl pryc. A ja tam zustal stat jako vul... :(

Pres zatmaveny okna sem ani nevidel, co tam vlastne delal, ale venoval se primo tomu zamku (ne pace v kufru ani pojistce na sedadle). Snad to priste zvladnu i sam...
Tenhle patent jsem měl už u Peugeotu 508 z r. 2011. Nikdy jsme s tím neměl problém u Peugeotu 508, ani u Mazdy 6 GJ. V GL mi to zatím funguje taky.
Je ale vidět, že se Mazda co se týče kvality materiálů, komponentů a jejich dodavatelů ubírá cestou co nejlevnějších nákladů.Je to trend celého automotiv, ale pokud to hodně rychle neukoriguje, tak je to cesta do pekel! Obzvláště u jejich výrobních čísel a čím dál horší pověsti, co se kvality týče. Bohužel už tu bylo spoustu větších, kteří tohle neustáli!
 
Teď jsem se v tom hrabal dobrých 15 minut a zda se mi,že jakoby něco blokovalo plný dojezd tlačítka nahoře na sedadle a tím nedojde hned k uvolnění sedadla do sklopení. Myslel jsem si že to je ta vyplnova plášť vnitřku sedadla, tak jsem ji dal co nejvíc pryč od toho zámku sedadla (zezadu sedadla) a zda se trošku lepší zaklapavani sedadla nahoru. Ale sklopení sedadla pomocí páčky z kufru pořád nejsem, musím jít k sedadlu zadníma dverma, domacknout tlačítko zvrchu a pak už to padne...
 
Tak update po rozhybavani. Teď už ta problematicka strana sama padá po zatáhnuti páčky spadne, e chvilku ji to trvá druhé sedadlo padá okamžitě. No v dubnu servis, tak snad to opraví.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahoj, po sklopeni zadni sedacky se nam ji uz nepodarilo zacvaknout zpatky. Nedrzi nahore - vypada to jako by se nevratilo zpatky tlacitko, ktere mackate, aby se sedacka uvolnila. Mechanismus toho uchyceni vypada v poradku, zaklopi se, akorat nezustane zavreny, aby sedacka drzela ... Nestalo se vam nekomu ? Priznam se, ze se mi "jen" kvuli tomu nechce jezdit do servisu :(
 
Možná blbý dotaz, ale nemáš tam skřílký pás?

Odesláno z mého SM-G975F pomocí Tapatalk
 
I mně to jde hůře zacvankout a když to sklapim z kufru, jedná strana se rozhodne spadnout se zpožděním v servisu na to koukali a je to prý ok. Jako funkční to je, jen mi přijde zajímavé, že se každá strana chová trochu jinak...
 
Moc dekuju za odpovedi :) Nakonec jsem, po procteni vsech Vasich prispevku, "vyresil" tak, ze jsem sroubovakem zatlacil do zamku v sedacce tak, aby se zavrel co nejvic to slo a pak kdyz jsem skusil sedacku znovu narovnat, tak uz se chytl a zacvakl... Od te doby zatim funguje zase dobre :) (navedl mne na to prispevek s mechanikem a tuzkou :D)
 
Já měl stejný problém. Šel jsem na to chytře. ‍♂️ Celou sedačku jsme vyndali cca půl hodiny práce,( tam na nic nepřišli , ale zahrabali se párkrát v zámku sroubovakem a půl hodiny jsme dávali zpět a sedačka funguje z toho vyplývá, že vůbec nemá rozhodně cenu sedačku vyndavat, stačí se pohrabat v zámku
 
Stejny problem. Nakonec se ukazalo, ze vyskocila kulicka ve spojce bovdenu za sedadlem. Da se k tomu dostat tak, ze vyndam zadni plato a odklopim smerem dopredu ten prubeznej koberec za zadnima sedackama (soucasti toho je protihlukovy polystyren. Pak jdou videt lanka k obema sedackam a je tam takova plastova schranka, ve ktere je napojeni zadni packy na lanko v sedaku. Tam to bylo vyskocene, takze stacilo nasadit a muzu si spokojene otevrit nedelni pivko ;) Treba to nekomu pomuze.

5E8FD3AE-5D8A-4E92-A983-E035B5C68B99.jpeg
 
Back
Top