• Prosíme nepište moderátorům a správcům soukromé zprávy s technickými dotazy. Největší šance, jak se Vám dostane odpovědi, je položit dotaz do příslušného fóra. Pokud nenajdete správnou kategorii nebo název, založte nové vlákno. V případě potřeby to přejmenujeme nebo přesuneme.

    Děkujeme za pochopení, tým správců MazdaKlanu

elektrika Nefunkční xenony

Kupo

rodinný člen KLANu
240
Mazdar vsem,
uz jednou jsem mel problem s Xenony a to ten ze mi prestali svitit. Nejdriv jeden a pak druhy. Vyresil jsem to vymenou starteru xenonu tzn. tuhle vec:
denso-ddlt002.jpg
a to mi problem vyresilo, ale bouzel asi jenom docasne. Dneska jsem dojel domu a zjistil jsem ze zase na jedno svetlo nesvitim:( Nevite nekdo cim by to mohlo byt? Je pravda ze Startery jsem mel z jineho aute a ne nove.

//Vitus: přesunuto do společných, upraven název ,-)
 
Poslední úprava moderátorem:
ten dotaz by to chtělo lépe specifikovat: přestalo to svítit najednou nebo to předtím blikalo ? Těch důvodů, proč to nesvítí může být hned několik .... Trafo na fotce může odejít naráz, ale spíše hlásívá konec životnosti blikáním/restartováním výbojky ... výbojku pak odpálí a zničí. Takže když vyměníš výbojku a necháš rozbitý trafo, odpálíš další výbojku...
jaké používáš výbojky? Značkové Osram nebo Philips? Nebo nějaké levné náhrady?
 
Ahoj,
no proste se ani nerozne. Na znacku se jeste kouknu ale tusim ze Philips.
 
No jedna věc je startér a druhá věc je ŘJ xenonů. Ta by se měla nacházet ve světle. (teda aspoň u 6ky tomu tak je)
 
Jsem prave nekde cetl , ze trafo, starter, RJ xenonu je jedna a ta sama vec tak jsem z toho trosku jelen :D
 
Mazdar, tak dnesni poznatek. Az do tedka jsem jezdil na dennim sviceni a nechtel jsem xenony moc provokovat. Prece jenom je tedka dlouho svetlo a pres noc jsem tedka nikam nejel. Az dneska rano jak jsem jel do prace padla mlha, tak jsem jel na mlhovkach a zapl jsem i jeden funkcni xenon. Prijedu do prace a jenom tak ze srandy jsem koukl jestli nahodou nejedou oba dva, pac mi cestou prislo ze na jeden xenon sviti az moc. A ono ejhle sviti oba dva. Tak jsem z toho jelen :D
 
Mě taky jeden čas chvíli jeden xenon svítil a chvíli ne. Pokud je výbojka už hodně vypálená a má problém s udrženim oblouku, tak je nebezpečí, že to časem odpálí i startovací VN trafo.

Takle vypadaly moje výbojky, když sem je měnil, protože mi jedna přestala svítit úplně. Než přestala svítit, tak měla takovej nádech světla do zelena.
P4151645.JPG
P4151646.JPG P4151647.JPG
 
Mazdar, tak dnesni poznatek. Az do tedka jsem jezdil na dennim sviceni a nechtel jsem xenony moc provokovat. Prece jenom je tedka dlouho svetlo a pres noc jsem tedka nikam nejel. Az dneska rano jak jsem jel do prace padla mlha, tak jsem jel na mlhovkach a zapl jsem i jeden funkcni xenon. Prijedu do prace a jenom tak ze srandy jsem koukl jestli nahodou nejedou oba dva, pac mi cestou prislo ze na jeden xenon sviti az moc. A ono ejhle sviti oba dva. Tak jsem z toho jelen :D
@iggy měl/má stejný problém. Respektive ještě musí opravit druhé světlo. Je sranda před ním jezdit v koloně na srazech, protože někdy prostě svítí a někdy ne. :D
Přesně nevím, jestli "krabičku" pod světlem nějak opravil nebo vyměnil. Iggy určitě napíše co s tím.

Pokud máš teda dobré výbojky, jak píše Deri. ;)
 
po měsíci mi svítí obě světla, hurá :) Dvě vyměněné výbojky a nakonec se ukázalo vadné trafo ...
 
Back
Top